10 patarimų, ką reikėtų žinoti prieš pradedant kraštovaizdžio tvarkymą

10 patarimų, ką reikėtų žinoti prieš pradedant kraštovaizdžio tvarkymą

Yra tam tikri svarbūs aspektai, kuriuos verta apsvarstyti prieš pradėdami sodinti, nesvarbu, ar planuojate visiškai perkurti savo kraštovaizdį, ar tik atliekate keletą pataisymų.

Daugelis žmonių skuba į vietinę sodininkystės prekių parduotuvę tyrinėdami galimybes, tačiau planavimas iš anksto padės pasirinkti augalus, kurie atitiks jūsų poreikius ir klestės jūsų aplinkoje. Šiame straipsnyje aptarsime, kokius kraštovaizdžio dizainus reikėtų apsvarstyti namų savininkams.

Lengva susižavėti augalais, kurie parduotuvėje atrodo gražiai, bet vėliau paaiškėja, kad jie netinka jūsų aplinkai. Šie patarimai padės sukurti strategiją ir užtikrinti, kad jūsų kraštovaizdis būtų gražus, harmoningas ir sveikas:

  • Pažinkite savo sodą
  • Apsvarstykite temas
  • Kas bus sode?
  • Sukurti ir sujungti erdves
  • Padarykite, kad augalai tarnautų jūsų sodui
  • Pabrėžkite svarbias sritis
  • Struktūruokite savo augalus
  • Atkreipkite dėmesį į smulkmenas
  • Apsaugokite savo išteklius
  • Pagalvokite apie ateitį

Pažinkite savo sodą

Kuriant kraštovaizdį, svarbu atsižvelgti į jūsų vietos klimatą, žemės reljefą ir dirvožemio tipą.

Būtina atkreipti dėmesį į savo kiemo ypatybes, pavyzdžiui, šviesos ir šešėlio kiekį bei laiką, nes jos gali sukurti mikroklimatą.

Mikroklimatą paprastai galima suskirstyti į keturias kategorijas: pilna saulė, vidutinis šešėlis, šešėlis ir gilus šešėlis. Renkantis augalus kraštovaizdžiui, atsižvelkite į mikroklimatą.

Planavimo metu apsvarstykite ir vietovės geografiją; atkreipkite dėmesį, kaip vanduo nuteka iš jūsų aplinkos. Tinkamiausias kraštovaizdžio projektas nukreips vandenį nuo namo į kitas kiemo dalis.

Apsvarstykite temas

Tema gali padėti suvienyti kraštovaizdį ir padės jums pasirinkti augalus bei medžiagas. Tematika gali būti paprasta, apimanti vienodas formas ar struktūras, arba sudėtinga, kuriant raminančią arba rytietišką sodą.

Namas architektūra yra puiki pradžios vieta, norint nuspręsti dėl jūsų kiemo temos. Pabandykite suderinti namo architektūrą jūsų kieme; galų gale, tai yra jūsų namo tęsinys.

Kas bus sode?

Apsvarstykite, kas naudojasi jūsų kiemu ir kaip jie tai daro. Ar kiemą naudos vaikai? Ar turite naminių gyvūnų? Ar planuojate rengti svečius kieme? Galite sukurti atskiras erdves skirtingoms funkcijoms, naudodamiesi spalvotais augalais ir kraštovaizdžio elementais.

Sukurti ir sujungti erdves

Apsvarstykite savo kiemą kaip kitą kambarį, ar kelis kambarius, savo namuose. Jūsų kraštovaizdžio erdvės turėtų būti gerai apibrėžtos ir suplanuotos; efektyviai naudojant medžiagas galite sukurti skirtingus “kambarius” savo kraštovaizdyje.

Pagalvokite, kaip susiesite erdves. Kaip lankytojai pereis iš vieno kiemo kampo į kitą? Sukurkite atidarymus, kad paskatintumėte atradimą ir palaikytumėte judėjimą visoje aplinkoje.

Padarykite, kad augalai tarnautų jūsų sodui

Ankstyvame projektavimo etape nustatykite, kaip augalai integruosis jūsų kraštovaizdyje. Augalai gali suteikti daug privalumų, įskaitant šviežius ir skanius vaisius bei daržoves, įspūdingus vaizdus, malonius kvapus ir daug daugiau.

Pabrėžkite svarbias sritis

Išskirtiniais augalais, architektūra ar sodininkystės dekoracijomis galite atkreipti dėmesį į tam tikrą savo kraštovaizdžio sritį. Skirtingos formos, tekstūros, dydžiai ir spalvos padės pritraukti dėmesį į konkretų vietovę.

Struktūruokite savo augalus

Renkantis augalus, atsižvelkite į skirtingus vizualinius sluoksnius. Pradėkite nuo erdvės virš savęs, kurią gali sudaryti arkos ir medžiai.

Pereikite prie vertikalaus plano, pagalvokite apie augalų išdėstymą vienas šalia kito, jų sluoksniavimą (didesnius augalus dažniausiai sodiname už mažesnių) bei augalų aukščius ir plotį.

Taip pat nepamirškite nuožulnaus plano (tai, kaip bus sugrupuoti mažesni augalai, groundcover ir kt.). Savo sode pasikartojančios panašios formos ir struktūros sukurs vieningą visumos įspūdį.

Atkreipkite dėmesį į smulkmenas

Įsivaizduokite augalų kvapus, kuriuos pasirenkate savo kraštovaizdžiui, bei vizualinį vaizdą, kuris padidins patirtį svečiams jūsų sode. Pagalvokite, kada žydės ir kvepės jūsų pasirinktų augalų žiedai bei tai, kuris kvapai harmoningai derės jūsų projekte.

Apsaugokite savo išteklius

Pasirinkdami efektyviai išteklius naudojančius augalus, teisingai valdydami vandenį ir įrengdami ekologiškas kietinimo medžiagas, galite padėti apsaugoti ir išlaikyti aplinką.

Prieš pašalindami augalus iš savo kraštovaizdžio, apsvarstykite, ar jie iš tikrųjų turi būti pašalinti arba ar juos galima perkelti į kitą kiemo dalį. Naujiems augalams ieškokite tokių, kurie sunaudoja mažiau vandens, trąšų ir pesticidų.

Apsvarstykite galimybę įrengti lietaus vandens surinkimo sistemą, kuri būtų ekologiškas drėkinimo vandens šaltinis, įnešdamas estetikos į jūsų dizainą.

Pagalvokite apie ateitį

Apsvarstykite, kaip laikui bėgant pasikeis jūsų kraštovaizdyje esantys augalai. Pasirinkite augalus, atsižvelgdami į jų augimo tempą, priežiūros reikalavimus ir galutinį brandą pasiekusį dydį. Užtikrinkite, kad jūsų augalai turės pakankamai erdvės augti ir pasiekti savo potencialą.

Laikykitės omenyje, kad idealios augimo sąlygos dažniausiai lemia brandos dydį; vis dėlto jūsų kraštovaizdžio sąlygos gali turėti įtakos augalui augti didesniam ar mažesniam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *