25 patarimai, kaip dekoruoti namus su ribotu biudžetu

25 patarimai, kaip dekoruoti namus su ribotu biudžetu

Paskutinį kartą atnaujinta: 2025-03-27

Kalbant apie namų dekoravimo idėjas, galimybių yra gausybė, tačiau jos dažnai būna su didelėmis kainomis. Tačiau atnaujinti namų stilių nebūtinai reiškia dideles išlaidas.

Raktas į namų dekoravimą be didelių išlaidų yra sutelkti dėmesį į mažus pakeitimus, kurie gali turėti didelį poveikį. Jei įmanoma, verta pasistengti kai kurias užduotis atlikti patiems, kad sutaupytumėte pinigų, nereikėtų samdyti specialistų ar pirkti visiškai naujų baldų.

1. Pasinaudokite tuo, ką turite

Jums nereikia skubėti į parduotuvę; pergrupuokite tai, ką turite. Perkelkite paveikslus, stalus, netgi indus iš vienos patalpos į kitą. Pakeiskite baldų išdėstymą, atnaujinkite esamus daiktus, nudažykite medinius baldus, pridėkite naujų rankenėlių prie nuobodaus spintelės. Dažnai dauguma jūsų turimų daiktų yra tinkami, jiems tiesiog reikia šiek tiek atnaujinimo. Pirkimas namuose gali būti jūsų pigiausias šaltinis.

2. Išvalykite

Prieš pradėdami galvoti apie tai, ką galite ir ko negalite sau leisti, apsvarstykite, ką turėtumėte pašalinti. Pasenę, nusidėvėję ar sugadinti daiktai gali trukdyti jūsų namų išvaizdai, ir jei jie nėra būtini, jų pašalinimas gali suteikti jūsų namams švarų lapą. Vienas blogiausių atvejų nuomojamuose butuose yra vertikalios žaliuzės. Be to, college plakatus, kuriuos laikote. Meskite, meskite, meskite.

3. Pasirinkite neutralius tonus

Pasirinkus klasikinius baldus neutraliomis spalvomis, jūsų baldai galės turėti ilgą ir įvairią gyvenimo trukmę. Neutralius daiktus galima perkelti iš vienos patalpos į kitą per metus, o pakeitus aksesuarus, pagalvėles, lempas, mesti kilimus, meną, jie gali lengvai transformuotis, kai keičiasi skoniai. Pasirinkus universalius daiktus neutraliomis spalvomis ir apdailomis, jums reikės investuoti dideles sumas tik vieną kartą, o ne kas kelerius metus.

4. Pridėkite juodos spalvos

Nepriklausomai nuo to, koks jūsų interjero stilius – modernus, tradicinis ar eklektiškas – juodos spalvos elemento, pvz., baldo, paveikslo ar aksesuarų įtraukimas suteiks išskirtinumo.

5. Aplankykite skirtingas miesto dalis

Geografiškai ir kultūriškai. Būsite nustebinti ne tik skirtingais stiliais, bet ir kainų skirtumais.

6. Pasinaudokite savo vaizduote

Kai jūsų biudžetas yra nulinis, pasitelkite visus stebėjimo ir vaizduotės gebėjimus, lankydamiesi labdaros parduotuvėse, nuolaidų parduotuvėse ir atliekų surinkimo savaitėse. Ieškokite nuolaidų parduotuvėse, kur galite rasti pigių likučių, kurie pavers svarbią pagalvę. Atliekų surinkimo savaitė yra puikus laikas – galite rasti geresnių kėdžių nei daugelyje baldų parduotuvių. Labdaros parduotuvės ir mokyklų mugės puikiai tinka knygoms. Čia rasite unikalių daiktų, kurie gali tapti jūsų gyvenimo dalimi: daiktų, kurie atrodo gerai, jaučiasi gerai ir sako kažką puikaus apie jus pasauliui.

7. Dalinkitės išlaidomis su stilingu draugu

Norėdami sutaupyti pinigų, dalinkitės išlaidomis ir rinkiniais. Pavyzdžiui, sofa mūsų kaimo namuose buvo dalis rinkinio, tačiau ji buvo brangi, todėl su drauge nusprendėme investuoti – aš paėmiau sofą, ji gavo dvi krėslus.

8. Pirkite protingai ir gerai

Venkite skubotų ar kompromisinių sprendimų, dėl kurių vėliau gailėsitės. Turint biudžetą, lengva pirkti daiktus tik dėl kainos, o ne dėl jų kokybės. Pavyzdžiui, jei nusipirkate prastą sofą, visada norėsite ją pakeisti, kai tik galėsite.

9. Aplankykite aukcionų namus, nes jie turi išpardavimus

Gerai vieta rasti pigų senovinį baldą, paveikslus, vidurio XX amžiaus dizainą, gerą porcelianą ir daugiau. Neseniai nusipirkau porą anglų apmuštų bibliotekos kėdžių už 50 eurų kiekvieną, švediško stiliaus valgomojo kėdę už 55 eurus ir gražų prancūzišką rašomąjį stalą su originaliu dažų apdaila už 150 eurų.

10. Sujunkite viską su prieinamais aksesuarais

Pigūs kiniški porcelianai, pinti padėkliukai, staltiesės ir pintinės gali labai ištempti biudžetą ir vis tiek suteikti paskutinį asmeniškumo sluoksnį.

11. Pasirinkite prieinamą meną

Prieinamo meno lengviau rasti, nei manote. Ieškokite protingų kainų internetinėse svetainėse. Norint maksimalaus poveikio, kabinkite meno kūrinius grupėse, o ne išsklaidykite juos po kambarį.

12. Atkreipkite dėmesį į baldų formą prieš žiūrėdami į audinį

Neužsikabinkite už 700 eurų sofos iš senovinių parduotuvių tik todėl, kad jums patinka mėlynas aksomas. Atminkite, kad bet kurį daiktą galite atnaujinti arba aptraukti nauju audiniu.

13. Jei kažką mylite, pirkite tik vieną

Venkite dubliavimo. Ne visada pirkite tą patį daiktą. Pavyzdžiui, turite nuostabų kavos stalą, kurį mylite. Tada pamatote gražų varinį šoninį stalą, kuris primena jį. Kavos stalas neatrodys toks ypatingas, jei turės atitikmenį.

14. Pirkdami pigesnius daiktus, paprasti daiktai yra saugiausi

Pigiems daiktams dažnai kyla problemų, kai jie yra sudėtingi. Ieškokite namų pagrindų savo spalvų paletėje.

15. Galvokite apie nuolaidų pirkimą kaip apie lobio medžioklę ir taikykite savo įprastus kokybės standartus

Mėgaukitės ieškodami aukso tarp šiukšlių. Nemokėkite didelių pinigų už daiktus, kuriuos žinote, kad pamatysite su nuolaida. Laukite didelių išpardavimų tokiems daiktams kaip patalynė, rankšluosčiai, porcelianas, stalo įrankiai, akiniai, peiliai, puodai ir keptuvės.

16. Nuolaidų parduotuvės yra būtina stilingų dekoratorių stotelė

Turėsite pasikapstyti, kad rastumėte lobį, bet tai verta. Aplankykite savo miesto vietas, kuriose yra didelis šių parduotuvių kiekis, kad galėtumėte palyginti ir kontrastuoti. Dauguma to, ką rasite, bus šlamštas, tačiau penki procentai bus grynas auksas – tai artefaktai, kurie padaro namus unikalius už mažą kainą. Pirkti stendus, padėkliukus, stalus, kėdes, pintus padėkliukus, Azijos porceliano figūras, saugojimo dėžes, saugojimo konteinerius, pintinius padėkliukus, makaronų dubenėlius, stiklo indus, aliejaus pilstytuvus, keramines vazas, akmens plokštes, arbatinius puodelius, baltus rankšluosčius. Ieškokite natūralių tekstūrų, švelnių spalvų ir minimalios dekoracijos.

17. Sumaišykite kokybiškus daiktus su pigesniais radiniais

Kolekcijoje ne kiekvienas daiktas turi būti brangus. Svarbiau rasti daiktus, kurie jums tikrai patinka. Tai yra kolekcionavimo prasmė. Būkite originalūs. Ekonomiškai prasminga pradėti kolekciją iš daiktų, kurie šiuo metu nėra madingi, arba dar nepasiekė mados viršūnės. Žinome žmonių, kurie kolekcionuoja tortų stovus, pintus padėkliukus, šluotas, kalinių plytas ir knygas su juokingais pavadinimais. Visi jie įdomūs.

18. Pasirinkite galerijos glamūrą

Duokite paprastam meno kūriniui meistrų išvaizdą su dideliais rėmeliais. Kai supa 15 cm pločio rėmas, mažas atspaudas atrodys svarbus. Montuokite tokį paprastą objektą, kaip kriauklė, vaza, kaukė ar skulptūra ant permatomų pakylų, blokų ir stovų, kad jie atrodytų kaip iš meno galerijos. Taip pat apsvarstykite galimybę investuoti į originalų meną iš vietinių kūrėjų ir sužinoti, kada menų kolegijos rengia studentų parodas su originaliais kūriniais už prieinamą kainą.

19. Būkite geriausias savo stilistas

Rasti meną ir daiktus gali atrodyti nuostabiai, net jei jie nemokami – viskas priklauso nuo to, kaip jie išdėstyti. Tobulinkite technikas, kaip sukurti meno koliažus ir vignetes, net jei jos nebus užpildytos brangiausiais dizainais. Triukas, kai esate be pinigų: neleiskite savo standartams sumažėti.

20. Sutelkite dėmesį į išdėstymą

Pasinaudokite turima erdve. Rimtai dirbkite, kad suprojektuotumėte savo erdvę, optimizuodami kiekvienos patalpos srautą ir jausmą. Jei jūsų erdvės yra mažos, apsvarstykite manevrus, kurie padarys kambarį didesnį nei jis yra. Išnaudokite kiekvieną nišą ir optimizuokite kiekvieną nišą. Raskite fokusavimo tašką (pavyzdžiui, didelį meno kūrinį arba veidrodį) ir išdėstykite sėdimąsias vietas aplink jį. Apsvarstykite vaizdus į kambarius ir išdėstykite baldus taip, kad jie papildytų arba kontrastuotų su architektūra.

21. Pasitelkite kūrybiškumą su savo augalais

Jei neturite biudžeto dideliems kambario augalams, pradėkite nuo mažų. Auginkite augalus iš sėklų arba raskite mažesnius augalus, kuriuos galite prižiūrėti ir perkelti į didesnius vazonus, kai jie auga. Paklauskite draugų, ar galite pasidaryti atžalas iš jų nuostabių sultingų augalų. Paslėpkite faktą, kad neturite didelių augalų, turėdami daug mažų augalų ir išdėstydami juos skirtingais aukščiais.

22. Pakabinkite

Pakabos yra gana pigios (dažnai pigesnės už lentynas), ir nors jos pačios yra mažos, jos gali talpinti didesnius elementus, kurie gali tapti jūsų dekoracijos dalimi, būtent mados. Nebijokite pakabinti savo funkcinių drabužių ir aksesuarų būdais, kurie prideda prie jūsų dekoracijos (ir taupo vietą).

23. Ieškokite prietaisų nuolaidų pirkdami su nuolaida ir dideliais kiekiais

Nemokėkite didelių pinigų už prabangius prietaisus, kuriuos žinote, kad pamatysite su nuolaida. Laukite didelių išpardavimų tokiems daiktams kaip orkaitės, gaubtai, šaldytuvai, indaplovės – ir ieškokite patikimų, gerai atrodytų prekės ženklų. Taip pat išbandykite svetaines.

24. Naudokite lauko medžiagas viduje

Akmuo ir urnos yra sodo ornamentai (ir jie tikrai sunkūs), tačiau tai, kad kažkas skirtas lauke, nereiškia, kad jis negali būti naudojamas viduje. Naudokite kitus lauko daiktus, tokius kaip sodo kriauklės ir akmens plokštės, viduje – jie pigesni už vidaus medžiagas, be to, jie yra stiprūs, patvarūs ir suteiks bet kuriai interjerui išskirtinumo.

25. Naudokite slapta spalvą

Dažai yra pigiausias ir greičiausias būdas atnaujinti kambarį. Su praktika jie gali padaryti kambarius atrodančius didesnius arba mažesnius, platesnius arba aukštesnius. Galvokite apie tai kaip apie makiažą: universalų, prieinamą, lengvai naudojamą, smagų naudoti ir paprastą pakeisti. Atminkite, kad siekite harmonijos ir naudokite tas pačias spalvas visiems renovacijos elementams – grindims, sienoms, stalviršiams, furnitūrai, apšvietimui – kad sukurtumėte srauto jausmą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *