Ar verta pasikliauti langų valymo robotais?

Ar verta pasikliauti langų valymo robotais?

Langų valymas neabejotinai yra vienas nemaloniausių namų ruošos darbų. Tai ne tik sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis užsiėmimas, bet ir rezultatai dažnai būna nuviliantys – paliktos dryžės ir rūkas gali sugadinti net ir kruopščiai atliktą darbą.

Langų valymo robotai rinkoje egzistuoja jau daugiau nei dešimtmetį, tačiau pastaraisiais metais jie tapo daug pažangesni ir vis dažniau integruojami į išmaniųjų namų sistemas. Bet ar jie jau pasiruošę perimti šį darbą iš mūsų? Yra ir pliusų, ir minusų.

Kas yra langų valymo robotai ir kaip jie veikia?

Kaip ir dulkių siurbliai robotai, langų valytojai robotai automatizuoja nuobodų darbą – jie geba savarankiškai judėti ir valyti.

Nors langams nereikia apeiti baldų, jie kelia kitą kur kas sudėtingesnę problemą – gravitaciją. Ankstyvieji robotai buvo tvirtinami naudojant stiprius magnetus iš kitos stiklo pusės, tačiau šiuolaikiniai modeliai dažniausiai naudoja motorizuotą siurbimo sistemą, kad priliptų prie stiklo. Dauguma jų taip pat turi apsauginį lyną su karabinu – jei robotas nuslystų.

Robotai juda sistemingai per visą stiklo paviršių, naudodami algoritminę navigaciją, kad padengtų visą plotą. Įmontuotas purkštuvas tolygiai paskirsto valymo skystį, o valymo pagalvėlės pašalina purvą, nešvarumus ir dėmes, palikdamos švarų ir blizgantį paviršių.

Langų valymo robotų privalumai

Svarbiausias privalumas – langų valymo robotai pašalina daugiausia vargo iš šio nemalonaus darbo. Be to, jie dažnai pasiekia geresnių rezultatų nei žmonės, nes yra sukurti tik vienam tikslui. Kokybiškas modelis nepaliks nei dryžių, nei rūkų.

Kitas didelis pliusas – jie puikiai tinka gyvenantiems daugiabučiuose ar daugiaaukščiuose namuose, kur sunku pasiekti langus iš išorės. Galima atsargiai iškišti ranką pro langą ir pritvirtinti robotą prie greta esančio stiklo.

Be to, stebėti, kaip robotas atlieka savo darbą, gali būti net smagu – ypač kai pats ilsiesi su puodeliu karšto gėrimo, užuot pačiam vargus prie lango.

Langų valymo robotų trūkumai

Didžiausias trūkumas – kaina. Nors jie tapo prieinamesni, „geriausiu pasirinkimu“ laikomas modelis ECOVACS Winbot W1 Pro vis tiek kainuoja apie 310 eurų. Tai mažiau nei ankstesnė 365 eurų kaina, tačiau vis dar gerokai brangiau nei paprastas guminis valytuvas ir valymo priemonė.

Kaip ir dulkių siurbliai robotai, šie įrenginiai vis dar turi silpnų vietų – ypač kampuose ir palei langų rėmus, kur vis tiek prireikia žmogaus rankos. Jei stiklas yra tekstūruotas ar lenktas, rezultatai taip pat gali būti prastesni.

Be to, verta prisiminti, kad šie robotai nepanaikina poreikio įsikišti žmogui visiškai. Jiems reikia pradinio nustatymo ir perkėlimo nuo vieno stiklo prie kito – tai gali erzinti, jei langas padalintas į kelias sekcijas. Taip pat reikia reguliariai valyti patį robotą ir jo valymo dalis. Negalima atmesti ir galimo gedimo rizikos – ko nepatirsi naudojant paprastą valytuvą.

Taigi, nors tai tikrai mažiau vargo nei viską valyti pačiam, dar neverta atsisakyti kopėčių ir senų gerų priemonių.

Ar verta įsigyti langų valymo robotą?

Jeigu pirkdami robotą suprantate jo ribotumus, jis tikrai gali labai palengvinti namų priežiūrą. Ypač jei turite sunkiai pasiekiamų langų ar stoglangių.

Tokiems žmonėms tai gali būti tikrai gera investicija.

Vis dėlto, kaina išlieka nemaža, o jausmas, kad vietoj langų teks prižiūrėti robotą, kai kam gali pasirodyti atgrasus. Kai kam tai vis tiek bus verta mainų, tačiau svarbu atminti – robotų valymo ateitis dar nėra visiškai savarankiška.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *