Ar verta remontuoti savo lauko terasą?

Ar verta remontuoti savo lauko terasą?

Ar geriau remontuoti ar keisti terasą?

Kai suprantate, kad reikia keisti terasą, tai paprastai paaiškėja greitai. Terasos paviršiaus apdaila pradeda rodyti nusidėvėjimo požymius. Kai kurios lentos gali būti visiškai supuvusios arba sulūžusios. Blogiausiu atveju, struktūra gali pradėti silpnėti, kas gali sukelti pavojingą terasos griūtį.

Jei reikalingas jūsų esamos terasos remontas, vidutinės remonto kainos gali siekti šimtus eurų. Priklausomai nuo pasirinktos terasinės medžiagos, terasos dydžio ir vietinių darbo jėgos kainų, naujos terasos kaina gali svyruoti nuo šimtų iki dešimčių tūkstančių eurų.

Nesvarbu, ar samdote rangovą, ar konstruojate terasą patys, vidutiniškai užbaigti terasos statybą trunka maždaug savaitę arba mažiau. Jei remontas yra nedidelis, terasos remontas gali būti atliktas per dieną. Tačiau rangovų darbo grafikai gali skirtis.

Kituose skyriuose aptarsime skirtingus terasinių medžiagų tipus ir jų privalumus bei trūkumus. Tačiau pirmiausia turite nuspręsti, ar terasą reikia remontuoti, ar keisti.

Ar turėtumėte svarstyti terasos remontą?

Pirmiausia reikia patikrinti, ar pati rėmo konstrukcija yra pažeista. Terasos griūtis gali būti sukelta konstrukcinės dalies sugadintų atramų. Korozija kai kuriais atvejais gali būti matoma, pavyzdžiui, kai galite matyti puvinį ant terasos rėmo krašto.

Jei nesate susipažinę su medžio apdirbimu, gali tekti samdyti specialistą šiai apžiūrai atlikti. Jie patikrins tokias dalis kaip turėklai ir laiptų jungtys, kurie yra sudėtingesni.

Kita vertus, terasos su konstrukcinėmis atramomis, bet nusidėvėjusiomis lentomis ir turėklais gali būti atnaujintos paprasčiausiai pakeičiant terasines medžiagas. Belieka pakeisti sugadintas lentas ir turėklus. Kai kurios terasos gali reikalauti lengvo paviršiaus atnaujinimo.

Jeigu pageidaujate modernių medžiagų, verta atsiminti, kad jos gali būti sunkesnės. Tokiu atveju terasai reikės papildomų atramų. Papildomų atramų kainos gali būti panašios į naujos terasos įrengimo kainą.

Kitas dalykas, į kurį verta atsižvelgti, yra tai, kad senesnės terasos, pagamintos iki 2004 metų, dažniausiai turėjo toksišką chemikalą – chromato vario arsenatą. Šio tipo medienos konservantas gali būti laikomas kancerogenu dėl jame esančio arseno. Laimei, tokias terasas gali profesionalai atnaujinti ir užsandarinti, kad cheminės medžiagos būtų izoliuotos.

Terasinių medžiagų tipai

Rinkoje yra daugybė terasinių medžiagų, kiekviena iš jų turi savo privalumus ir trūkumus. Čia pateikiamos dažniausiai pasitaikančios terasinės medžiagos, kad galėtumėte pasirinkti, kuri geriausia jums:

  • Spaudimtinis medis
  • Natūrali mediena
  • Plastikas
  • Kompozitai
  • Aliuminis

Spaudimtinis medis

Tai natūralus medis, kuris buvo chemiškai apdorotas siekiant apsaugoti nuo kenkėjų, grybų ir puvimo. Jis yra nebrangus ir lengvai prieinamas. Tačiau laikui bėgant jis gali įtrūkti, iškraipyti formą ar suskilti. Taip pat reikalauja reguliarios priežiūros, pvz., kartą per metus nuvalyti slėginiu plovikliu ir kas keletą metų atnaujinti dažymą.

Natūralaus gyvenimo ir tvarumo vertinantys žmonės gali norėti vengti chemiškai apdorotų terasinių medžiagų. Tačiau tai yra pigiausia terasinės medžiagos rūšis.

Natūrali mediena

Natūrali mediena yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori išvengti cheminių medžiagų, esančių spausdintos medienos konstrukcijose. Pavyzdžiai būtų raudonmedis ir raudonasis kedras, kurie natūraliai atsparūs puviniui ir kenkėjams dėl savo aliejų ir taninų. Tropiniai kietmedžiai kaip ipe ir tigerwood taip pat pasižymi panašiu atsparumu.

Renkantis skirtingų rūšių terasines medžiagas, verta prisiminti, kad įvairios medienos rūšys yra skirtingo patvarumo. Kaip ir spausdintos medienos, raudonmedžio ir kitų natūralios medienos rūšių reikia reguliariai valyti slėginiu plovikliu ir kas keletą metų atnaujinti dažą. Skirtingoms medienoms reikalingas skirtingas priežiūros lygis, todėl verta atlikti tyrimą. Kainos gali labai skirtis priklausomai nuo medienos kokybės ir rūšies.

Plastikas

PVC ir polietilenas yra populiarios medžiagos, naudojamos konstruojant tokias terasas. Taip pat yra plastikinė mediena, kuri visai pagaminta iš 100% perdirbamo plastiko. Plastikas yra ilgaamžis, ypač kadangi jis nepūva ar neišnyksta.

Ji taip pat yra gana lengva. Tačiau šis dizainas nutolsta nuo natūralaus medžio grožio, kas gali būti trūkumu tiems, kurie mėgsta natūralų išvaizdą. Taip pat jis yra slidus ir linkęs įlinkti. Kainos, kaip ir kompozitų, paprastai yra vidutinio lygio.

Kompozitai

Ši terasinė medžiaga yra sudaryta iš medžio skaidulų ir plastiko. Tai yra ilgaamžė alternatyva, kuri, skirtingai nei tikroji mediena, neišlinksta, nepūva ir nesuskilinėja. Jums nereikia jos atnaujinti, bet galite dažyti ar lakuoti dėl naujos išvaizdos.

Tačiau, kadangi ji atrodo labiau dirbtinė, kai kurie žmonės gali nenorėti įsigyti dėl trūkstamos natūralios tekstūros ir spalvos. Ji taip pat gali pelėsis ir suirti laikui bėgant. Lyginant su kitomis terasinėmis medžiagomis, ji kainuoja vidutiniškai.

Aliuminis

Aliuminis yra viena ilgaamžiškiausių terasinių medžiagų. Ji nesutsikrūpia, kenkėjai jos neperės, ji atspari pelėsiui, nesuskilinėja ir netampa išlinkusia, o apdailos trunka visą gyvenimą. Tačiau, kaip trūkumas, tai yra brangiausia terasinė medžiaga. Metalo terasos klinikinė išvaizda gali būti nepatraukli kai kuriems pirkėjams.

Išvados

Kiekvienas terasos tipas turi savo privalumų ir trūkumų. Todėl geriausia terasinė medžiaga jums bus nustatoma pagal jūsų biudžetą, terasos priežiūros toleranciją, sodo pramogų poreikius ir estetinius pageidavimus.

Atsiminkite, kad jei esamos terasos taisymo ar patobulinimo kaina yra panaši į naujos terasos įrengimo kainą, gali būti verta investuoti į visiškai naują terasą, kuri tarnaus ilgiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *