Geriausios židinio dažų spalvos jūsų namams

Geriausios židinio dažų spalvos jūsų namams

Žiemos vakarą šiltas, traškantis židinys visada patrauklus, tačiau dizaino tendencijos kinta. Klasikinis plytų židinys gali atrodyti senamadiškai ar nesuderinant su likusiu kambario interjeru. Plytos taip pat garsėja suodžių ir nešvarumų sugėrimu bei yra jautrios pelėsiui.

Vienas iš variantų yra atnaujinti židinio zoną, tačiau tai gali būti ilga, netvarkinga procedūra, reikalaujanti susijusių išlaidų. Padengti seną židinį yra ne tik greičiau, lengviau ir pigiau, bet ir labai lankstus būdas, leidžiantis pasirinkti spalvą ar apdailą, kuri atitiks likusią patalpos dalį.

Pasirinkti tinkamą dažą plytų židiniui reikalauja dėmesio, priklausomai nuo asmeninių pageidavimų, esamo interjero ir spalvų gamų. Štai keletas puikių alternatyvų, kas gali atgaivinti seną židinį.

Kokius veiksnius reikia apsvarstyti perkant geriausius dažus plytų židiniams?

Patarimai, kaip pasirinkti geriausius dažus plytų židiniams, gali skirtis, nes visi produktai nėra naudojami vienodai. Toliau pateikiami svarbūs klausimai, susiję su skirtingų tipų dažų veikimu, kartu su naudingais patarimais, kaip dažyti židinį praktiškai.

Atsparumas karščiui

Kadangi plytų židinių apvadai nesiekia labai aukštos temperatūros, dažai, ko jiems tereikia, neturi būti itin atsparūs karščiui. Vidiniai latekso dažai turi apie 80–90 laipsnių karščiui atsparumą, kas yra daugiau nei pakankama.

Tas pats galioja mūro dažams, kur pagrindinė klaida yra atsparumas žemai išorės temperatūrai. Kreidos dažų atsparumas karščiui nėra tiksliai žinomas, tačiau jie buvo sėkmingai naudojami aplink židinius daug kartų.

Reikia pabrėžti, kad šios medžiagos skirtos dažyti židinio išorėje, o ne viduje. Tapyti ugnies dėžutę reikia specialių aukštos temperatūros dažų.

Spalva ir blizgesys

Plytų židinio spalva taip pat yra labai asmeninis pasirinkimas. Tačiau, nesvarbu, kokie jūsų esami dekoravimo stiliai, pasirinkti tinkamą spalvą neturėtų būti sunku. Vidaus akrilai yra įvairių atspalvių, o baltos bazės gali būti spalvinamos. Kreidos ir mūro dažai yra taip pat įvairių atspalvių.

Blizgesys, dar žinomas kaip spindesys, apibrėžia, kaip dažai atspindi šviesą. Matinis turi mažiausiai spindesio, po jo eina neblizgus, pusiau blizgus ir blizgus (arba aukšto blizgesio) kitoje spektro pusėje. Sprendimas priklausys nuo asmeninių pageidavimų, nors aukštos blizgesio apdailos plytoms yra neįprastos ir sunkiai gaminamos dėl paviršiaus šiurkštumo. Dažniausiai pasitaikančios apdailos yra matinis, neblizgus arba pusiau blizgus.

Gruntas

Klausimas, ar naudoti gruntą, priklauso nuo norimo rezultato. Kai kurie žmonės pasirenka permatomą apdailą, kuri leidžia išryškėti originaliai plytų spalvai. Kreidos dažai gali būti naudojami žinomo Vokiško smulkinimo efekto pasiekimui. Kai kuriais atvejais gruntas nėra reikalingas.

Visgi, plytos yra labai sugerios. Jei norima uždengti plytas vientisa spalva, net akrilai su gruntu dažniausiai neužtikrina pakankamo padengimo vienu sluoksniu. Yra dvi galimybės: taikyti antrą sluoksnį arba naudoti gruntą pirmiausia. Net geriausi gruntai paprastai yra pigesni. Jie dažnai džiūsta greičiau.

Taip pat kalbama ne tik apie spalvos gylį. Gruntai yra skirti prilipti prie mūrinių paviršių, suteikia geresnį sukibimą viršutiniam sluoksniui. Gruntai gali taip pat turėti pelėsių ir dėmių blokatorių, kurie padės dažytam židiniui ilgiau atrodyti nepriekaištingai.

Pasiruošimas ir plytų židinio dažymas

  • Nors gali atrodyti aišku, kad tai paprastai vasaros laikotarpiui, kai ugnis neužkurta.
  • Paruošimas yra esminis bet kuriam dažymui. Net jei tai nėra akivaizdu, nešvarumai ir suodžiai greičiausiai pateko į plytų struktūrą. Valomam paviršiui naudojamas muiluotas vanduo ir kietas šepetys. Matomus suodžių nuosėdas pašalina pusė puodelio trisodiumo fosafato tirpinio viename litre vandens. Naudokite guminės pirštinės, nes TSP gali dirginti odą.
  • Prieš dažymą ar gruntavimą leiskite mūriniam paviršiui visiškai išdžiūti. Po valymo leidžiant išdžiūti per naktį gera mintis.
  • Norima apdaila šiek tiek priklauso nuo dažymo būdo. Galimos kelios dekoratyvinės technikos, todėl gali reikėti pasidomėti, kaip jos atliekamos. Tačiau būtina laikytis dažų gamintojo nurodymų dėl džiovinimo ir pakartotinio dažymo laikų, kad pasiektumėte ilgalaikę apdailą.
  • Atsargiai venkite naudoti pigias, nežinomos kilmės židinių dažus. Jie retai būna tinkami ir gali net kelti pavojų židinio saugumui.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *