Kaip įsirengti vonios ventiliatorių

Kaip įsirengti vonios ventiliatorių

Paskutinį kartą atnaujinta: 2025-04-15

Vonios ištraukimo ventiliatorius yra nebrangus patobulinimas, kuris suteikia daug naudos. Nedidelis ventiliatorius pašalina nemalonius vonios kvapus ir drėgmę, kas padeda apsaugoti jūsų namus ir sveikatą bei sumažina priežiūros išlaidas.

Pasirodo, visi nori tokio ventiliatoriaus. Nacionalinės statybų asociacijos ataskaita teigia, kad ištraukimo ventiliatorius yra pirmasis dalykas, kurio nori pirkėjai vonios kambaryje. Devyniasdešimt procentų respondentų ištraukimo ventiliatorių įvertino kaip pirmąjį prioritetą, o lininių spintų ir atskirų vonių bei dušų – kaip antrąjį ir trečiąjį. Kas galėjo pagalvoti?

Vis dėlto, daugelis namų neturi vonios ventiliatoriaus. Nors daugelyje vietų ventiliatoriai yra privalomi pagal statybos kodeksą, senesni namai – iki 1960-ųjų – jų dažnai neturėjo. Šiandien namų savininkai gali būti nenoriai įrengti ventiliatorių, kuris reikalauja ventiliacijos per palėpes, sijas, karnizus ir galiausiai išorines sienas ar stogus.

Mes suprantame jūsų baimę ir esame čia, kad padėtume. Žemiau pateikiame viską, ką reikia žinoti apie vonios ištraukimo ventiliatoriaus pasirinkimą ir montavimą.

Ką daro vonios ištraukimo ventiliatorius?

Vonios ištraukimo ventiliatorius yra mažas, ant lubų ar sienos montuojamas ventiliatorius, kuris traukia orą iš vonios, per ventiliaciją (geriausia 10 centimetrų) ir išleidžia jį į lauką.

Tai padeda jums ir jūsų namams:

  • Pagerina vidaus oro kokybę, ypač pašalindamas vonios kvapus
  • Pašalina dušo ir vonios drėgmę
  • Pašalina veidrodžių rasojimą
  • Slopina pelėsio augimą
  • Apsaugo duris ir langus nuo deformacijos
  • Sulėtina įrenginių rūdijimą
  • Užkerta kelią dažų pūtimui ir tapetų lupimuisi

Kaip vertinami ventiliatoriai?

Ištraukimo ventiliatoriai vertinami pagal du faktorius, nurodytus ant ventiliatoriaus dėžės:

  • CFM (kubiniai metrai per minutę): Nurodo ventiliatoriaus traukos stiprumą. CFM gali svyruoti nuo 50 iki daugiau nei 1000, nors daugumai vonios kambarių paprastai reikia ventiliatorių su mažiau nei 200 CFM.
  • Sone: Matuoja ventiliatoriaus garsą, paprastai nuo 0,5 (beveik tylu) iki 4,0 (garsas kaip įprastas televizorius) – garsus ventiliatoriui, bet jis suteikia privatumo nuo tualeto garsų, ypač naudingas vonios kambariuose, esančiuose šalia viešųjų erdvių jūsų namuose.

Daugelis žmonių pasirenka 1 arba 2 sone ventiliatorių – pakankamai tylų, kad netrukdytų, bet ne tiek tylų, kad pamirštumėte, jog jis įjungtas.

CFM ir sone yra susiję, nes stipresni ventiliatoriai – su aukštesniais CFM – paprastai sukelia daugiau triukšmo; tylesni ventiliatoriai – su mažesniais sone – dažnai negali tinkamai išvalyti oro iš didesnių patalpų.

Svarbiausia yra pasirinkti ventiliatorių, kuris tinka jūsų erdvei, ausims ir biudžetui.

Ventiliatoriaus dydžio nustatymas

Namų ventiliacijos institutas, kuris testuoja ir sertifikuoja gamintojų teiginius, rekomenduoja, kad namų savininkai laikytųsi šių formulių, kai nustato ventiliatoriaus dydį:

Vonios kambariams, kurių plotas mažesnis nei 9 kvadratiniai metrai
: Apskaičiuokite vonios kambario plotą (ilgis x plotis) ir pasirinkite ventiliatorių su bent tiek CFM. Pavyzdžiui: jei jūsų vonios kambarys yra 2 metrai ant 2,5 metro, jums reikėtų įsigyti ventiliatorių, kurio galia bent 48 CFM. 50-CFM modelis yra artimiausias ir yra minimalus dydis, rekomenduojamas mažoms vonioms.

Didelės vonios ventiliatoriaus dydis: Jei jūsų vonios kambarys yra didesnis nei 9 kvadratiniai metrai, pamirškite apie kvadratinių metrų skaičių; vietoj to priskirkite CFM talpą kiekvienam įrenginiui:

  • 50 CFM – tualetui.
  • 50 CFM – voniai.
  • 100 CFM – sūkurinei voniai.
  • 50 CFM – dušui.

Jei turite visiškai įrengtą vonios kambarį, jums gali prireikti bent 200 CFM traukos, kurią galite pasiekti su keliais 50-CFM ventiliatoriais (vienas ventiliatorius turėtų būti atskirame tualeto skyriuje) arba vienu dideliu, 200-CFM ventiliatoriumi.

Kaip įrengti ventiliatorių

Vonios ventiliatoriaus įrengimas nėra sudėtingas – surinkti orą čia; išleisti orą ten. Tačiau tai nėra pradedantiesiems, nes projektas apima gipso kartono šalinimą, galbūt gręžimą per sijas, tikrai pramušimą per išorinę sieną ar stogą.

Rekomenduojame pasamdyti šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo specialistą, kuris gali kainuoti nuo 150 iki 700 eurų.

Jei nuspręsite įsirengti ventiliatorių patys, štai keletas sprendimų, kuriuos turėsite priimti:

Vieta: Jei turite atskirą tualetą, įdėkite mažą ventiliatorių ten. Jei tualetas yra vonios kambario dalis, įrenkite ventiliatorių tarp tualeto ir vonios/dušo.

Ventiliacija: Ištraukimas vyksta per ventiliaciją, prijungtą prie ventiliatoriaus ir išeina per išorinę sieną ar stogą. Niekada neventiliuokite smirdančio, drėgno oro į palėpę ar šliaužimo erdvę, nes tai iškreips gegnes ir skatins pelėsio augimą.

Idėja yra ventiliaciją vesti trumpiausiu, tiesiausiu keliu nuo vonios iki lauko. Kiekvienas papildomas metras ir lenkimas ventiliacijoje padidina trintį ir sumažina oro trauką bei ventiliatoriaus efektyvumą.

Tinkama ventiliacija eina į jūsų palėpę, tada išilgai arba per grindų sijas, kol pasiekia stogo kraštus. Iš ten ji gali būti išleidžiama per karnizą.

Kai kuriais atvejais gali būti praktiškiau (ir pigiau) ventiliaciją vesti tiesiai per sieną arba per ventiliacijos vamzdį stoge.

Durų tarpas: Montuojant, įsitikinkite, kad jūsų vonios durys turi bent 2 centimetrų tarpą nuo grindų, kad „papildomas oras“ lengvai pakeistų ištrauktą orą, mažindamas ventiliatoriaus apkrovą.

Ventiliatoriaus pasirinkimai

Vonios ištraukimo ventiliatoriai yra įvairių stilių ir spalvų, tačiau daugelis iš mūsų norėtų savo dekoro biudžetą skirti kitur ir pasirinkti standartinį ventiliatorių su viena ar daugiau iš šių funkcijų:

Tik ventiliatorius: Jei modernizuojate mažą vonios kambarį, kuris jau turi lubų įrenginį, pasirinkite paprastą ventiliatorių, 50-70 CFM. Kaina: 15-50 eurų.

Ventiliatoriaus ir šviesos derinys: Geras pasirinkimas mažoms vonioms ar tualetams. Pasirinkite derinį su pakankama galia, kad pakankamai apšviestų plotą, paprastai virš 60 vatų. Kaina: 30-150 eurų.

Prabangus derinys: Visi priedai – ventiliatorius, šviesa, šildytuvas, naktinė lemputė, laikmatis (būtinas labai tyliems ventiliatoriams, kurių nepamenate, kad jie įjungti), drėgmės matuoklis (automatiškai įjungia ventiliatorių, kai oro drėgmė pakyla). Kaina: 150-600 eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *