Jeigu laukiate naujo šeimos nario, tikriausiai daug laiko skirsite planuodami vaiko kambario dizainą. Šiame etape žinote, kad yra keletas svarbių elementų, kuriuos reikia apsvarstyti, ir vienas iš svarbiausių yra pasirinkti, kur ir ant ko jūsų kūdikis miegos. Kaip pasirinkti geriausią lovytę ar čiužinį lovytei?
Lovytė arba lovytė su čiužiniu yra populiarus miego sprendimas, kurį dažnai renkasi naujagimių ar mažų vaikų tėvai, dažnai po to, kai vaikas išauga iš nešyklės. Lovytė suteikia jūsų kūdikiui specialią vietą poilsiui, o nors norite su juo glaustis 24/7, jam reikia savo erdvės miegui (ir atrodyti mielai). Naujagimiai miega 14-15 valandų per dieną, todėl miego aplinka jūsų kūdikiui turi būti kruopščiai apgalvota.
Koks skirtumas tarp lovytės ir lovytės su čiužiniu?
„Kūdikių lovytė” arba „lovytė su čiužiniu” yra terminai, kurie dažnai pasitaiko, kai tyrinėjate geriausią lovytės čiužinį. Nepaisant panašaus pavadinimo, tai yra du skirtingi dalykai. Pagrindinis skirtumas tarp lovytės ir lovytės su čiužiniu yra dydis. Lovytė yra pirmoji vieta, kurioje jūsų kūdikis miegos – ji skirta naujagimiams ir vaikams iki dviejų metų. Kaip ir nešyklės, kurios paprastai skirtos kūdikiams iki 6 mėnesių amžiaus, lovytės yra daug mažesnės ir paprastai turi fiksuotas sienas, kurių negalima nuleisti. Lovytė su čiužiniu, kita vertus, yra daug didesnė, todėl užima daugiau vietos – tai verta atkreipti dėmesį planuojant vaiko kambarį. Be to, lovytės su čiužiniu dažnai turi nuimamas sienas, todėl galite lengvai paversti lovytę į įprastą lovą savo mažyliui. Atsižvelgiant į tai, lovytės su čiužiniu yra brangesnės, tačiau jos yra universalesnės, ir jūsų vaikas ilgainiui turės daugiau naudos iš jų.
Kas yra lovytės su čiužiniu čiužinys?
Kaip rodo pavadinimas, tai yra čiužinys, specialiai sukurtas lovytėms su čiužiniu. Lovytės su čiužiniu turi įvairių formų ir dydžių, todėl svarbu tinkamai išmatuoti savo lovytę prieš pirkdami naują čiužinį. Standartiniai lovytės čiužiniai: 130 x 69 cm Mini lovytės čiužiniai: 120 x 60 cm Atminkite lovytės formą. Nors dauguma lovyčių yra stačiakampės, yra ir ovalių ar apvalių variantų, ir gali būti verta pasirinkti apvalų čiužinį.
Koks geriausias čiužinio tipas lovytei su čiužiniu?
Ieškodami lovytės su čiužiniu, turite atkreipti dėmesį į keletą dalykų.
Standartų atitiktis
Tai yra pirmas dalykas, kurį turėtumėte patikrinti, kai žiūrite į lovytės čiužinius, nes tai parodys, kiek saugus čiužinys yra jūsų kūdikiui. Lovytė yra sukurta ne tik tam, kad kūdikis miegotų patogiai, bet ir kad jums būtų ramiau, kad ji saugiai laikys jį viduje. Norite užtikrinti, kad lovytės čiužinys atitinka Australijos ir Naujosios Zelandijos standartą dėl optimalaus kietumo. Patikrinkite gamintojus, ar jie atitinka standartus, nes tai gali būti jūsų garantija, kad jie atitiko visus reikalavimus, kad jūsų naujagimis būtų saugus.
Kvėpuojamumas
Kaip ir mums, svarbu rasti kvėpuojantį čiužinį. Ieškokite tokio, kuris pašalins perteklinę šilumą iš kūno, kad jūsų kūdikis miegodamas būtų vėsus. Norint, kad čiužinys būtų gerai kvėpuojantis, jis turi būti pagamintas iš medžiagų, kurios skatina gerą oro cirkuliaciją. Tai leidžia orui gerai cirkuliuoti, kad jūsų kūdikis būtų vėsus ir reguliuotų savo temperatūrą. Kvėpuojantis čiužinys taip pat yra saugus čiužinys. Jei jūsų naujagimis apsiverčia ir nukrenta veidu į čiužinį, jo kvėpavimas bus mažiau apribotas.
Kietumas
Užtikrinkite, kad lovytės čiužinys būtų kietesnis jūsų mažyliui. Tai svarbu, kad jis būtų gerai palaikomas, kai pradės miegoti ant pilvo.
Medžiagos
Svarbu žinoti, iš ko pagamintas jūsų lovytės čiužinys. Įsitikinkite, kad čiužinys yra draugiškas kūdikiams, natūralus ir be cheminių medžiagų. Žinant, kiek jūsų kūdikis miegos, netinkamos medžiagos gali sukelti odos dirginimą. Pasirinkus medžiagas, kurios yra natūraliai antibakterinės, hipoalerginės ir mažiau linkusios į dulkių erkutes, galima išvengti alergijų dėl miego aplinkos.
Dvigubas paviršius
Atsižvelgiant į tai, ar pasirinkote lovytę, ar lovytę su čiužiniu, dvipusis lovytės čiužinys yra sukurtas augti kartu su jūsų vaiku. Augant jūsų kūdikiui iki mažylio, jam reikės skirtingo palaikymo lygio, čia ir atsiranda dvipusiai čiužiniai.

Architektūros ir statybų entuziastė, rašanti apie interjero dizainą, namų statybos procesus ir aplinkos kūrimą. Jos tekstuose gausu praktinių patarimų, kaip susikurti estetišką, patogų ir funkcionalų būstą. Domisi inžineriniais sprendimais, tvaria statyba bei „Pasidaryk pats“ projektais, kurie leidžia išreikšti kūrybiškumą ir taupyti resursus.