Kalbant apie namų tobulinimą, žinoti, ko norite, yra lengva dalis. Sunkesnis klausimas yra suprasti, kiek galite sau leisti.
Sekite šį keturių žingsnių planą, kad rastumėte atsakymą.
1. Įvertinkite išlaidas
Pirmiausia, įvertinkite, kiek kainuos jūsų renovacijos svajonės. Paprastai dideli atnaujinimai, tokie kaip vonios kambario remontas ar šeimos kambario praplėtimas, kainuoja nuo 100 iki 200 ir daugiau eurų už kvadratinį metrą. Jei planuojate pasitelkti dizainerį ar renovacijos rangovą, aptarkite savo projektą su jais, kad gautumėte apytikslę kainą.
2. Supraskite, kiek galite išleisti
Pasirinkus projektą, kitas klausimas yra, ar turite pakankamai pinigų. Jei mokate grynaisiais, atsakymas paprastas. Tačiau jei skolinatės, turite įvertinti, kiek bankas jums paskolins ir kaip ši paskola padidins jūsų mėnesines išlaidas.
Yra trys pagrindiniai paskolos variantai:
- Paskolos refinansavimas su išmokėjimu
- Paskola su užstatu būsto nuosavybės pagrindu
- Būsto nuosavybės kredito linija (HELOC)
Daugeliui namų savininkų geriausias būdas pasiskolinti pinigų namų tobulinimui yra būsto nuosavybės kredito linija. HELOC yra paskola, užtikrinta jūsų būsto nuosavybe, todėl ji siūlo mažesnę palūkanų normą nei kiti paskolų tipai, o palūkanas galite atskaityti iš mokesčių.
Kadangi HELOC yra kredito linija, o ne vienkartinė paskola, ji suteikia galimybę naudoti čekinę knygelę, kad išimtumėte pinigus pagal poreikį iki maksimalios paskolos sumos.
Norėdami gauti pagalbą renkantis HELOC, atsisiųskite mūsų nemokamą darbo lapą.
Problema ta, kad minimali HELOC įmoka yra tik tą mėnesį susikaupusios palūkanos; jums nereikia grąžinti jokios pagrindinės sumos. Kaip ir mokant tik minimalią sumą už kreditinę kortelę, tai gali įklampinti jus į skolas.
Vietoje to, nustatykite savo grąžinimo tvarkaraštį. Galite tai padaryti mokėdami 1/60 pagrindinės sumos (penkerių metų grąžinimo laikotarpis) arba 1/120 (dešimties metų) be mėnesinių palūkanų. Jei negalite sau leisti tiek mokėti, turėtumėte pergalvoti savo projektą.
3. Gaukite pasiūlymus iš rangovų
Prieš ieškodami pasiūlymų, nuspręskite, ko tiksliai norite, iki smulkmenų, tokių kaip virtuvės stalviršio medžiaga ir maišytuvo tipas. Nurodydami šias detales iš anksto, užtikrinate, kad potencialūs rangovai kainuos tuos pačius dalykus.
Gaukite bent trijų rangovų rekomendacijas iš draugų, kaimynų ir kitų patikimų meistrų. Kiekvienam pateikite savo projekto aprašymą ir konkrečių produktų sąrašą, prašydami detalizuoto pasiūlymo. Norėdami rasti tinkamą rangovą:
- Prašykite pamatyti jų neseniai atliktus darbus
- Patikrinkite rekomendacijas
- Peržiūrėkite interneto svetaines, kuriose pateikiamos rangovų apžvalgos
Realybės patikrinimas: išlaidų viršijimas
Paimkite laimėjusio rangovo pasiūlymą ir pridėkite 15% iki 20% atsargai dėl netikėtų problemų ir pokyčių, kurie atsiranda kiekviename projekte. Ar bendra suma vis dar atitinka jūsų finansines galimybes? Jei taip, esate pasiruošę pradėti. Jei ne, laikas sumažinti savo planus.
4. Nustatykite prioritetus ir pritaikykite projektą pagal biudžetą
Svajonės ir biudžetas nesutampa? Kruopščiai sumažinkite savo svajonę – tikėtina, kad būsite patenkinti ir išliksite finansiškai stabilūs. Pasitelkite savo rangovą, kad jis pasiūlytų būdų, kaip sumažinti išlaidas – taip jis taps jūsų sąjungininku, padedančiu laikytis biudžeto.
Galimybės apima:
Mažos kainos alternatyvos. Pavyzdžiui, pasirinkite laminato stalviršius vietoj granito.
Išlaikyti senesnius daiktus, kurie vis dar veikia. Prietaisus, šildymo sistemas ir apšvietimo įrangą galima atnaujinti vėliau.
Mažinti projektą. Sumažinkite vonios kambario praplėtimą nuo 10 iki 8 kvadratinių metrų.
Pirkite patys. Sutaupysite iki 20% projekto išlaidų, jei patys pirksite medžiagas ir prietaisus. Būtinai suderinkite savo pirkimo veiksmus su rangovu.

Architektūros ir statybų entuziastė, rašanti apie interjero dizainą, namų statybos procesus ir aplinkos kūrimą. Jos tekstuose gausu praktinių patarimų, kaip susikurti estetišką, patogų ir funkcionalų būstą. Domisi inžineriniais sprendimais, tvaria statyba bei „Pasidaryk pats“ projektais, kurie leidžia išreikšti kūrybiškumą ir taupyti resursus.