Norint išsirinkti tinkamą vonią vonios kambariui, pradėkite nuo erdvės įvertinimo. Jei planuojate tik pakeisti esamą nišinę vonią, jūsų pasirinkimai gali būti riboti, tačiau vis tiek galima pasirinkti gilesnę vonią.
Jei planuojama pertvarkyti erdvę ar pridėti vonios kambarį, turėsite daugybę pasirinkimų. Štai ką reikia žinoti.
Vonių tipai
- Nišinė: Tai dažniausiai pasitaikantis vonios tipas, turintis tik vieną apdailintą pusę. Ji pritaikyta tilpti į įprastą trijų pusių nišą, kurios plotis yra apie 150 cm, o gylis nuo 76 iki 91 cm. Dažnai tai yra vonios ir dušo derinys. Kaina: nuo 300 iki 2000 eurų.
- Įleidžiama: Ši vonia palaikoma visose pusėse savo rėmu, ji gali būti įstatyta į pakeltą platformą arba įrengta žemiau grindų lygio. Kaina: nuo 800 iki 2000 eurų.
- Laisvai stovinti: Šio tipo vonia užima savarankišką erdvę, dažnai vonios kambario centre. Šiai kategorijai priskiriamos vonios su kojelėmis arba pagrindu, taip pat stilizuotos galimybės, tokios kaip varinės vonios. Kaina: nuo 2000 iki 6000 eurų.
- Kampinė: Šios vonios skirtos tilpti į vonios kambario kampą ir dažniausiai nėra labai erdvios dėl savo trikampio formos. Dažniausiai kampinė vonia yra vienintelė galimybė mažame vonios kambaryje. Kaina: 800 eurų už paprastą modelį.
Iš ko ji pagaminta?
- Akrilas: Apie 90% parduodamų vonių yra pagamintos iš akrilo, ir tam yra pagrįsta priežastis. Akrilas yra lengvas, todėl lengva jį įdiegti. Jis atsparus įskilimams ir įtrūkimams, o neporėtas paviršius yra lengvai valomas. Yra daug spalvų pasirinkimų.
- Stiklo pluoštas: Dažnai akrilo vonios yra sustiprintos stiklo pluoštu, tačiau gelio padengtas stiklo pluoštas nėra toks paplitęs kaip prieš 15 metų. Jis yra nebrangus, tačiau lengvai subraižomas ir neįmanoma atkurti, jei yra įskilęs.
- Ketaus: Porcelianu padengtos ketaus vonios yra labai patvarios ir gerai sulaiko šilumą, tačiau jos yra brangesnės nei panašios akrilo vonios. Jos taip pat yra labai sunkios, todėl jų montavimas yra sudėtingas (pasikonsultuokite su savo rekonstrukcijos rangovu, ar jūsų grindys nereikalauja struktūrinio sustiprinimo, kad atlaikytų svorį). Porceliano emalio dangos siūlo plačiausią spalvų pasirinkimą tarp vonių, tačiau pažeisti paviršiai yra sunkiai taisomi.
- Emalinis plienas: Paprastai pagamintas kaip pigesnė ketaus alternatyva, išlaikant išvaizdą be didelių išlaidų, tačiau šios vonios lengviau įskyla.
- Varis: Nors tai brangi galimybė, varinės vonios gali būti idealios, jei norite suderinti su Viktorijos ar kaimišku interjeru. Atminkite, kad varis lengvai subraižomas ir su amžiumi įgauna patiną.
- Akmuo ir mediena: Jei norite padaryti unikalų pareiškimą savo vonios kambaryje, medinės ir akmeninės vonios yra tinkamas pasirinkimas. Tačiau jos yra labai brangios ir sunkiai valomos bei prižiūrimos. Be to, medinė vonia linkusi pūti ir deformuotis.
Vonių funkcijos
Nustebsite sužinoję, kad sūkurinės vonios nebėra tokios populiarios kaip anksčiau. Tai yra dėl to, kad namų savininkai bando taupyti pinigus ir pripažįsta, kad vonios, palyginti su dušais, naudojamos rečiau. Jei jie turi papildomų lėšų funkcijoms, jie dažniau jas išleidžia įmantriems dušo galvutėms ir purkštuvams.
Vis dar domina papildomos funkcijos? Štai keletas šiuo metu rinkoje esančių:
- Įėjimo vonios gali būti laisvai stovinčios arba nišinės. Jos turi duris, kurios užsandarinamos, kai vonia pripildoma, ir turi įmontuotą sėdynę. Šios aukštos vonios skirtos naudoti sėdimoje padėtyje, o ne gulimoje, ir yra idealios tiems, kurie turi judėjimo apribojimų; kaina nuo 2500 iki 6000 eurų.
Sužinokite daugiau apie prieinamumo ir universalaus dizaino funkcijų pridėjimą savo vonios kambaryje.
- Hidroterapija apima raminančius vandens sroves. Naujausia tendencija yra oro vonia, kuri per mažas purkštukus skleidžia mažas oro burbuliukus, suteikiant švelnesnį viso kūno masažą, palyginti su vien tik vandens srovėmis. Hidroterapinės vonios kainuoja nuo 1000 iki 5000 eurų, priklausomai nuo stiliaus.
- Chromoterapija – tai povandeninių šviesų pridėjimas, kurios jūsų vonios vandenį paverčia mėlynos, rožinės ar violetinės spalvos baseinu. Spalvos turėtų padėti sukurti atpalaiduojančią maudymosi aplinką. Ši galimybė kainuoja papildomai nuo 300 iki 800 eurų.
- Muzikinės vibracijos sužavės jus, kai prijungsite savo MP3 grotuvą prie sandarių, vandeniui atsparių garsiakalbių, pritvirtintų prie jūsų vonios šono. Akustinė maudymosi patirtis jums kainuos 2400 eurų.
Vonių dydžio pasirinkimas
Vonia nėra tik apie maudymosi ar sūkurinio masažo patirtį ir estetiką. Jums taip pat reikia vonios, kuri tiktų jūsų kūnui ir jūsų vandens šildytuvui.
„Nepirkite per didelės vonios, kurios jums nereikia“, pataria Dumel, ji sakė, kad matė per daug žmonių, perkančių vonias, kurios yra per didelės jų vandens šildytuvams efektyviai aptarnauti. Štai greita nuoroda:
- Vonia, kurios talpa yra 150-190 litrų, reikalauja mažiausiai 115 litrų vandens šildytuvo.
- Vonia, kurios talpa yra 190-285 litrų, reikalauja mažiausiai 190 litrų vandens šildytuvo.
- Vonia, kurios talpa yra daugiau nei 285 litrai, reikalauja mažiausiai 300 litrų vandens šildytuvo.
Ji taip pat matė moteris, kurių ūgis yra 150 cm, perkančias milžiniškas vonias, kurios netinka jų kūno sudėjimui.
Nebijokite nueiti į vonios parduotuvės saloną ir atsisėsti į vonias, pataria Dumel. Jūs tai darote su savo čiužiniais; darykite tai ir su savo vonia.
Susiję: Naujas vaizdas jūsų senai voniai

Praktiškas, išradingas ir kruopštus vyras, kuris mėgsta viską pasidaryti pats. Nuo vaikystės domėjosi, kaip veikia įvairūs daiktai, o vėliau tai pavirto į aistrą statybai, interjerui ir inžinerijai. Po daugelio metų darbo statybų sektoriuje, jis nusprendė savo žiniomis pasidalinti su kitais – taip gimė jo tinklaraštis, kuriame aptaria viską: nuo grindų dangos pasirinkimo iki sodo tvarkymo patarimų.