Kaip kruopščiai išvalyti savo skalbimo mašiną?

Kaip kruopščiai išvalyti savo skalbimo mašiną?

Paskutinį kartą atnaujinta: 2025-01-25

Dulkės ir nešvarumai, pašalinami iš jūsų drabužių, rankšluosčių bei patalynės, kaupiasi skalbimo mašinos viduje. Be reguliaraus valymo, įrenginys gali kaupti likučius iš ploviklių, kalkių nuosėdas ar net pelėsius aplink dangtį. Tai gali sukelti nešvarumų likučius ant skalbinių arba nemalonų kvapą po skalbimo. Siekiant užtikrinti, kad jūsų skalbiniai būtų švarūs ir gaivūs, rekomenduojama mašiną valyti kartą per mėnesį. Šios instrukcijos tinka tiek priekinio, tiek viršutinio įkrovimo skalbimo mašinoms, tačiau kiekvienam tipui yra keletas specifinių niuansų.

Skalbimo mašinos valymo žingsniai

Reikalingos priemonės ir įrankiai

Įrankiai:

  • Dantų šepetėlis
  • Mikropluošto šluostė
  • Rankšluostis

Medžiagos:

  • Distiliuotas baltasis actas

Kaip valyti skalbimo mašiną

Jei jūsų skalbimo mašina turi savivalos funkciją, naudokite šią programą pagal gamintojo instrukcijas. Jei tokios galimybės nėra, vadovaukitės paprasta trijų žingsnių schema, kad pašalintumėte nešvarumų sankaupas žarnose ir vamzdžiuose bei išlaikytumėte skalbinių gaivumą.

1. Paleiskite karšto vandens ciklą su actu

Tuščiu režimu paleiskite įprastą karšto vandens skalbimo ciklą, naudodami du puodelius distiliuoto baltojo acto vietoj skalbiklio. Actą įpilkite į skalbiklio dozatorių. Šis karšto vandens ir acto derinys naikina bakterijas ir padeda pašalinti pelėsių kvapus.

Svarbu naudoti tik distiliuotą baltąjį actą, nes jo sudėtyje yra mažesnis acto rūgšties kiekis. Per didelis acto naudojimas gali pažeisti gumines dalis ir sandariklius, todėl naudokite jį saikingai.

2. Išvalykite skalbimo mašinos vidų

Sumaišykite apie 1/4 puodelio acto su litru šilto vandens kibire ar kriauklėje. Naudodami šią mišinio ir dantų šepetėlio kombinaciją, išvalykite mašinos vidų. Ypatingą dėmesį skirkite audinių minkštiklio ir skalbiklio dozatoriams, durelių vidui bei kraštams. Jei dozatorius yra išimamas, pamirkykite jį acto ir vandens mišinyje prieš valydami.

3. Nuvalykite mašinos išorę

Skalbimo mašinos išorė taip pat reikalauja priežiūros. Naudokite drėgną šluostę, sudrėkintą acto mišiniu, ir nuvalykite visas išorines dalis.

4. Paleiskite antrą karšto vandens ciklą

Antrą kartą paleiskite tuščią karšto vandens skalbimo ciklą, šį kartą be acto ar skalbiklio. Norint visiškai pašalinti pirmojo ciklo metu atsilaisvinusius nešvarumus, galima pridėti pusę puodelio sodos į būgną. Baigus ciklą, nuvalykite būgno vidų mikropluošto šluoste, kad pašalintumėte bet kokius likučius.

Kaip valyti viršutinio įkrovimo skalbimo mašiną

Viršutinio įkrovimo mašinos dažniausiai turi sunkiau pasiekiamų vietų, todėl šie patarimai padės jas tinkamai išvalyti.

Sustabdykite ciklą ir mirkykite su actu

Valydami viršutinio įkrovimo skalbimo mašiną, pirmojo karšto vandens ciklo metu sustabdykite programą, kad bakas prisipildytų vandens ir acto mišiniu. Palikite mirkti apie valandą.

Išvalykite sunkiai pasiekiamas vietas

Naudokite dantų šepetėlį, kad išvalytumėte sunkiai pasiekiamas vietas aplink dangtį ir po bako kraštu.

Nuvalykite dulkes ir išorinę dalį

Viršutinio įkrovimo mašinos dažniau renka dulkes nei priekinio įkrovimo modeliai. Švariai nuvalykite dangtį ir valdymo rankenėles, naudodami mikropluošto šluostę, sudrėkintą acto mišiniu.

Kaip valyti priekinio įkrovimo skalbimo mašiną

Priekinio įkrovimo skalbimo mašinose dažnai kaupiasi drėgmė ir skalbiklio likučiai ant durelių guminių sandariklių. Tai sukuria palankias sąlygas pelėsiui ir nemaloniems kvapams atsirasti, todėl šias vietas svarbu reguliariai valyti.

1. Išvalykite guminį sandariklį

Purškite distiliuotą baltąjį actą ant sandariklio aplink dureles ir palikite atviras dureles bent vienai minutei. Tada nuvalykite plotą mikropluošto šluoste, kad pašalintumėte nešvarumus ir skalbiklio likučius.

2. Užkirskite kelią pelėsiui ir nemaloniems kvapams

Jei reikia giluminio valymo, galite naudoti praskiestą baliklio tirpalą, kad nuvalytumėte guminį sandariklį. Po kiekvieno skalbimo palikite dureles atviras kelioms valandoms, kad drėgmė galėtų išdžiūti ir nesusidarytų pelėsis.

Kodėl skalbimo mašinos skleidžia nemalonius kvapus?

Tiek priekinio, tiek viršutinio įkrovimo mašinose nemalonūs kvapai atsiranda dėl nešvarumų, muilo likučių ir kitų dalelių, kurios kaupiasi sandarikliuose bei sunkiai pasiekiamose vietose. Tai skatina pelėsių, bakterijų ir kitų mikroorganizmų augimą. Priekinio įkrovimo mašinose guminis sandariklis aplink dureles yra viena pagrindinių vietų, kur gali susidaryti nemalonus kvapas.

Norint sumažinti kvapus, svarbu naudoti tinkamą skalbiklį pagal jūsų mašinos tipą ir nepridėti jo daugiau, nei rekomenduojama. Per didelis kiekis skalbiklio gali palikti likučius, kurie pritraukia daugiau nešvarumų ir skatina bakterijų dauginimąsi. Be to, po kiekvieno skalbimo palikite mašinos dureles atviras, kad išgaruotų drėgmė.

Geriausios priemonės skalbimo mašinai valyti

Specialios skalbimo mašinų valymo tabletės, tokios kaip Affresh, arba skysti valikliai siūlo patogų sprendimą kasmėnesiniam valymui. Tačiau vis tiek reikėtų pasirūpinti guminio sandariklio ir išorinių dalių valymu. Dažnai actas tampa pigesne ir veiksminga alternatyva, leidžiančia užtikrinti švarą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *