Elektros sistemos atnaujinimo poreikį išduodantys ženklai

Elektros sistemos atnaujinimo poreikį išduodantys ženklai

Šeši požymiai, kad jūsų elektros sistema reikalauja atnaujinimo

Pirkdami senesnį namą žinojote, kad teks jį labiau prižiūrėti. Daug problemų kėlė lašantys čiaupai, dėmėtus kilimus ir piktžolėmis apaugusį kiemą.

Tačiau, nepaisant akivaizdžių trūkumų, dėl elektros sistemos niekada neturėjote abejonių. Visi jungikliai veikė puikiai, o lizdai greitai įkraudavo telefonus ir kompiuterius. Galia niekada nedingo, o visos buitinės technikos veikė nepriekaištingai, net jei buvo įjungtos vienu metu.

Vis dėlto, jūsų elektros sistema gali būti labiau pažeidžiama, nei manote. Jei pastebite bet kurį iš šių įspėjamųjų ženklų, sistema gali greitai sugesti.

Pateikiame šešis požymius, kurie rodo, kad jūsų elektros sistema reikalinga atnaujinimo:

  • Jungikliai karšti, kai paliečiami
  • Dažnas saugiklio veikimas
  • Išblukę, apanglėję arba sulaužyti lizdai
  • Mirksinčios arba pritemusios šviesos
  • Didelės sąskaitos už elektrą
  • Perdegusios lemputės

Jungikliai karšti, kai paliečiami

Jūsų šviesos jungikliai gali pasidaryti karšti, nors be sunkumų įjungia šviesas. Šis šildymas gali atsirasti dėl daugelio veiksnių, tačiau dažniausiai tai lemia elektros perkrova.

Elektros srautas per jungiklį sukelia šiek tiek šilumos. Netinkamai sumontuoti arba veikiantys jungikliai sunaudoja daugiau galios nei turėtų, dėl to atsiranda per didelė šiluma. Šiluma sukelia papildomą apkrovą ant elektros komponentų, o kai laidai sugenda, tai gali sukelti gaisrą.

Dažnas saugiklio veikimas

Saugikliai apsaugo jūsų elektros kontūrą nuo perkrovų. Kai saugiklis aptinka per didelę energijos srautą, jis išjungia maitinimą.

Jeigu saugiklis kartais išsijungia, tai reiškia, kad jis atliko savo funkciją. Tačiau jei tai vyksta nuolat, tai rodo netinkamą laidų montavimą ir elektros skydinės problemas. Be to, dėl dažno saugiklio veikimo jūsų modernios buitinės technikos ir įrenginiai gali reikalauti daugiau įtampos nei esama sistema gali tiekti, todėl reikalingas sistemos atnaujinimas.

Išblukę, apanglėję arba sulaužyti lizdai

Purvas, dulkės, riebalai ir nešvarumai gali sukelti lizdų geltonuojimą ir išblukimą. Paprastai šiukšles galima nuvalyti, kad lizdas atrodytų kaip naujas.

Tačiau, jei lizde atsiranda įtrūkimų ar dūmų, tai reiškia, kad ugnis prasidėjo sienų viduje. Blogi laidai sukelia kibirkštis, kurios vėliau sukelia gaisrą. Tamsias dėmes ant lizdo sukelia ugnies dūmai.

Mirksinčios arba pritemusios šviesos

Šviesos mirgėjimas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, priklausomai nuo jų vietos namuose ir dažnumo:

  • Mirksi viename kambaryje. Jei šviesos mirksi, tai gali būti lemputės problema. Kai pakeičiate lemputę ir ją tinkamai įsukate, mirgėjimas turėtų pranykti.
  • Mirksi, kai įjungiama šildymo sistema. Įjungtos šildymo ir vėsinimo sistemos naudoja daug elektros energijos, kartais daugiau nei 100 amperų. Vidutinis namų ūkis turi 200-amperų elektros sistemą, todėl kitos šviesos pradeda mirksėti dėl padidėjusios energijos sąnaudos. Norint sumažinti mirgėjimą, užtikrinkite, kad išorinio bloko jungtys būtų tinkamos ir saugios.
  • Mirksi visame name. Jei neįjungiate didelių prietaisų, tačiau šviesos mirksi visame name, tai gali reikšti, kad elektros skydinės laidai yra atsilaisvinę.
  • Mirksi visame rajone. Ar jūsų kaimynai skundžiasi tuo pačiu? Tai gali būti pažeisti elektros laidai ir infrastruktūra, sukeliantys elektros tiekimo sutrikimą aplinkui. Energetikos tiekimo įmonė gali prireikti tam tikro laiko išjungti elektros tiekimą, kad identifikuotų ir ištaisytų problemą.

Kad ir kokia būtų priežastis, turėtumėte būti atsargūs dėl mirksinčių šviesų ir kreiptis į elektrikus, jei problema išlieka.

Didelės sąskaitos už elektrą

Jūsų elektros sąskaitos turėtų atspindėti jūsų gyvenimo būdą. Jei tik retkarčiais naudojate šviesas prieš einant miegoti ir turite mažai didelių elektros prietaisų, jūsų mėnesinės sąskaitos turėtų būti mažos. Jei reguliariai kraunate telefonus, planšetinius kompiuterius, kompiuterius ir žaidimų konsoles, taip pat naudojatės indaplove, džiovykle ir oro kondicionieriumi, sąskaitos turėtų būti didesnės.

Jei atsikraustėte į seną namą ir pastebite, kad sąskaitos už elektrą ženkliai padidėjo, tai gali reikšti, jog name yra netinkami laidai. Netinkami laidai ir koroziją turinčios dalys sunaudoja daugiau energijos prietaisams maitinti, padidindamos kilovatvalandžių naudojimą.

Perdegusios lemputės

Žibintų lemputė vidutiniškai tarnauja nuo 1 000 iki 2 000 valandų, priklausomai nuo prekės ženklo. Dėl to turėsite reguliariai keisti lempą ir lubų lemputes, kad užtikrintumėte vienodą apšvietimą.

Tačiau, jei pastebite, kad lemputės tarnauja trumpiau nei turėtų, reikėtų apsvarstyti remonto galimybes. Netinkami laidai gali leisti didesniam energijos kiekiui patekti į lemputę, dėl ko ji greičiau susidėvės. Jei jūsų lubose arba įleidžiamose šviesose šiluma kaupiasi dėl netinkamo montavimo, tai gali sumažėti jų tarnavimo laikas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *