Naujas namas: taip! Išsikraustymas iš senojo: o ne. Visų daiktų supakavimas, pervežimas ir išpakavimas yra tikras galvos skausmas.
Persikraustymas niekada nebus malonus, tačiau galima sumažinti stresą, pastangas ir nerimą, kad greičiau galėtumėte mėgautis naujuoju namu.
#1 Darykite nuotraukas prieš pakavimą
Viena iš labiausiai varginančių užduočių išpakavus yra prisiminti, kur visi laidai už televizoriaus buvo prijungti ir kaip buvo tvarkingai sudėliota lentyna.
Sutaupykite savo trumpalaikę atmintį ir padarykite nuotraukas prieš pakavimą (visko), kad žinotumėte, kur viskas turi būti, kai ateis laikas išpakuoti dėžes. Turėdami nuotraukas, galėsite viską atkurti greičiau.
#2 Laikykitės „20 eurų per 20 minučių“ taisyklės
Žinote, kad turite per daug daiktų. Tačiau pakuojant, kas turi energijos spręsti, ką išmesti?
Smallin Kuper, kuri pati persikraustė 11 kartų, perspėja, kad vežtis daiktus, kurių nemėgstate ar nereikia, yra didesnė laiko švaistymas. Sprendimas, ką mesti ar laikyti, gali būti lengvas, jei taikysite Kuper formulę: 20 eurų per 20 minučių. „Mažesniems daiktams paklauskite savęs, ar jei jums to reikėtų ateityje, ar galėtumėte jį rasti už mažiau nei 20 eurų per mažiau nei 20 minučių. Jei taip, atsisakykite jo.“
#3 Laikykite laidus tualetinio popieriaus ritinėliuose
Kai persikraustysite, jums prireiks prailgintuvų. Žinote, kad juos turite, bet kur jie? Ypač tas stiprus, kurio reikia grąžtui, kad galėtumėte pagaliau pakabinti paveikslus. Bet kur jis yra?!?!
Vienas būdas sumažinti susipynusių prailgintuvų netvarką yra kiekvieną laidą susukti į 15 centimetrų ritinį ir įdėti į atskirą tualetinio popieriaus ritinėlį. Dėžėje liks daugiau vietos, o išpakavus nebus susipynusių laidų. Nepamirškite aiškiai pažymėti dėžės!
#4 Sukurkite „kraustymosi įrankių dėžutę“
Kraustymosi diena gali lengvai virsti kraustymosi savaite, jei tiek pat laiko praleidžiate ieškodami pakavimo juostos ir žymeklio, kiek ir pildydami dėžes.
Efektyviau pakuokitės su „kraustymosi įrankių dėžute“, kurioje laikote peilį dėžėms, juostą, žymeklius ir kitus pakavimo reikmenis vienoje nešiojamoje dėžutėje, kurią galite nešiotis iš kambario į kambarį. Mažus ir svarbius daiktus, kaip šiuos, lengva pamesti, kai jūsų namai pilni dėžių ir netvarkos.
#5 Priklijuokite prietaisų laidus prie jų
Galėtumėte tyrinėti naująjį rajoną, tačiau vietoj to bėgiojate nuo vieno prietaiso prie kito, bandydami juos suderinti su tinkamu laidu.
Venkite elektroninių spėlionių žaidimų, prilipdydami kištuką tiesiai prie prietaiso, kuriam jis priklauso. Ir eikite patikrinti tą taqueria kampe su savo sutaupytu laiku.
#6 Naudokite rankšluosčius, antklodes kaip pakavimo medžiagas
Kitas būdas, kaip kraustymosi diena tampa ilgai trunkančia? Jūsų trečiasis apsilankymas parduotuvėje norint nusipirkti daugiau burbulinės plėvelės.
Pagarba už tai, kad rūpinatės savo trapiais daiktais, tačiau Smallin Kuper sako, kad jums nereikia parduotuvėje pirktų medžiagų. Puodų laikikliai, orkaitės pirštinės ir net tie seni popieriniai ir plastikiniai maišeliai, kuriuos planavote perdirbti, yra puikios pakavimo medžiagos. Taip pat apsvarstykite rankšluosčius, pagalves, antklodes, vaikų pliušinius žaislus — viską, kas minkšta!
#7 Spalvokite dėžes
Jei mokate perkraustytojams, tikrai gaukite už savo pinigus, padarydami jiems lengviau padėti kiekvieną dėžę į tinkamą kambarį.
Priskirkite kiekvienam kambariui spalvą, tada pažymėkite tą spalvą ant kiekvienos dėžės išorės. Prieš atvykstant perkraustytojams, pridėkite tinkamą spalvų žymę prie kiekvieno kambario durų. Jie mylės paprastumą, o jūs mylėsite, kad nereikės visko, kas turėjo eiti į biurą, perkelti iš žaidimų kambario.
#8 Laikykite drabužius jų stalčiuose
Kitas būdas sumažinti dėžių kiekį ir siaubingą išpakavimo darbą: nepakraukite drabužių iš stalčių. Jie jau yra dėžėje!
Apvyniokite visą stalčių plastiku, ir jūsų stalčius tampa dėže. Tas pats triukas gali veikti kabančioms batų lentynoms, įrankių organizatoriams ir kitiems konteinerio tipo daiktams.
#9 Naudokite šiukšlių maišus drabužiams ant pakabų pervežti
Turite pakabas vienoje dėžėje, drabužius kitoje, ir prireiks valandų, kol juos visus vėl suderinsite naujoje spintoje.
Ne. Atgaukite visą tą laiką, sugrupuodami drabužius kartu, tada iš apačios traukite plastikinius šiukšlių maišus ir suriškite juos viršuje — tam puikiai tinka suktukai. Pervežimui suklokite šiuos gabalus kartu ir pakabinkite iškart atvykus.
#10 Apsaugokite skysčius plastiku
Visą tą laiką praleidote pakuodami savo valymo priemonių dėžę, tik kad langų valiklis išsilietų per kraustymą, sugadintų dėžę, sušlaptų drabužius gretimoje dėžėje ir sukeltų didelę netvarką jau taip įtemptos dienos viduryje.
Kad išvengtumėte išsiliejimų per kraustymą, atsukite visus buitinius skysčius — nuo tualeto reikmenų iki valymo priemonių — tada uždenkite viršų skaidriu plastiku ir tvirtai užsukite dangtelį.
#11 Iškirpkite rankenas dėžėse
„Ši nėra sunki, ji tiesiog nepatogi“ – tai frazė, kurios pavargsite klausytis, kai įsikursite naujuose namuose.
Pašalinkite nepatogumą (tiesiogine prasme) su peiliu dėžėms. Iškirpkite skylutes kartoninių dėžių šonuose, kad sukurtumėte rankenas, kurios palengvins kėlimą ir nešimą. Būkite atsargūs, kad skylės nebūtų per arti viršaus arba ant per sunkių dėžių, nes jos gali plyšti.
#12 Pakuokite dėžes sluoksniais
Niekas jūsų šeimoje, išskyrus jus, nesupranta skirtumo tarp kepimo įrankio ir virimo įrankio, tačiau tai nereiškia, kad virtuvės išpakavimas turi tekti jums.
„Pakuodami stalčių ar virtuvės stalčių turinį, dėžę pakuokite sluoksniais iš vieno stalčiaus vienu metu“, – sako White. Tarp kiekvieno sluoksnio padėkite kartono gabalėlį ar kitą pakavimo medžiagą, kad daiktai iš kiekvieno stalčiaus būtų atskirti ir pasiruošę išpakuoti.
#13 Laikykite mažas dalis kartu
Sėkmės einant į Ikea ir prašant visų dalių, kad vėl surinktumėte knygų lentyną, kurią jie nutraukė prieš trejus metus. Žinote, kad tiesiog išeisite su nauja.
Visą techninę įrangą, įskaitant specialius šešiakampius raktus, reikalingus jiems, laikykite sumuštinių maišeliuose ir priklijuokite tiesiai prie daikto.
#14 Naudokite savo riedančius lagaminus kaip dėžes
Gaila žmogaus, kuris turi nešti dėžes su knygomis — arba jums, jei jūsų perkraustytojai ima mokestį už itin sunkius daiktus.
Sutaupykite nugarą ar piniginę, pernaudodami riedančius lagaminus sunkiems, tvirtiems daiktams pervežti. Ir (bonusas!) jums nereikės rūpintis pačių lagaminų pakavimu.

Architektūros ir statybų entuziastė, rašanti apie interjero dizainą, namų statybos procesus ir aplinkos kūrimą. Jos tekstuose gausu praktinių patarimų, kaip susikurti estetišką, patogų ir funkcionalų būstą. Domisi inžineriniais sprendimais, tvaria statyba bei „Pasidaryk pats“ projektais, kurie leidžia išreikšti kūrybiškumą ir taupyti resursus.