Norite įgyvendinti savo svajonių vonios kambarį, bet nesate tikri, nuo ko pradėti? Paklausėme ekspertų, kaip geriausiai priartėti prie vonios kambario renovacijos.
1. Užsirašykite, kas jums nepatinka vonios kambaryje
Šis metodas padeda suprasti, ko iš tikrųjų norite savo vonios kambaryje. Taip pat sudarykite dvi papildomas sąrašas: privalomi dalykai ir pageidavimai. Vėliau reikia tik pažiūrėti, ką leidžia biudžetas.
2. Ištyrinėkite naujausias tendencijas internete ir įkvėpkite iš žurnalų
Išnagrinėkite visus stilius, kurie jums gali patikti, ir pasirinkite tą, kuris jums tikrai patiks. Būtinai informuokite savo statybininką arba santechniką apie savo norus, kad jie galėtų pritaikyti santechniką pagal jūsų pageidavimus ir dizaino pasirinkimus.
3. Apsvarstykite galimybę pridėti asmenybės
Mano filosofija yra: „Perkraukite kambarį, kuriame nusirengiate!” Tai puiki ir privati erdvė, kurioje galima leisti sau daugiau dizaino eksperimentų, nes jūs nesate nuolat joje.
4. Apsvarstykite pagrindinius ingredientus
Šiuo metu populiarios vonios tendencijos apima laisvai stovinčias vonias, dideles atviras erdves, šviesias vonias, vonias su vaizdu, dvigubas kriaukles ir paslėptus rezervuarus su sieniniais tualetais.
5. Apšvietimas yra svarbus
Šviesa yra svarbiausias elementas vonios dizainui. Po to reikia sukurti erdvės jausmą, o trečia – naudoti gražius elementus, tokius kaip plytelės, kriauklės ir vonios. Jei šviesa nėra galimybė, dramatiška arba graži plytelė gali tapti svarbiu akcentu.
6. Planavimas yra svarbus
Sužinokite ir supraskite erdvę, su kuria turite dirbti. Išmatuokite pagrindines zonas prieš pasirenkant produktus. Turite būti pasiruošę su savo matmenimis, kad galėtumėte filtruoti produktus, kurie jums netiks.
7. Jei įmanoma, pasirinkite vietinį specialistą
Ne tik kad tai patogu jums, bet ir jiems, jie mažiau linkę padaryti prastą darbą, jei nuolat susitinkate parduotuvėse!
8. Užtikrinkite, kad jūsų statybininkas patikrintų, ar numatytas išplanavimas gali veikti su esamu išplanavimu
Jei reikia keisti vamzdžių vietą, turite žinoti, ar galite pasiekti po vonios kambario grindimis ir kaip tai gali paveikti tai, kas yra žemiau. Tokiais atvejais saugiau pradėti išlaikant esamas vietas ir išplanavimus.
9. Pasirinkite lengvai valomas medžiagas
Vienas svarbus aspektas, kurį kartais pamirštama, yra tai, kaip lengva valyti. Manau, kad tai labai svarbu, kai renkatės medžiagas.
10. Būkite realistai dėl savo biudžeto
Drėgnos zonos yra brangiausios namų patalpos, todėl, kaip taisyklė, skaičiuokite apie 3000-4000 eurų už kvadratinį metrą.
11. Turėkite aiškų biudžetą
Turėdami konkretų biudžetą, lengviau stebėti visus pasirinkimus. Vonios kambariai gali tapti brangūs, nes rinkoje yra tiek daug gražių elementų! Pavyzdžiui, iš karto žinokite, ar galite sau leisti 10 000 eurų akmens vonią ar 2000 eurų laisvai stovinčią plieninę vonią, prieš pradedant ieškoti vonių. Sužinokite maždaug, kiek plytelių jums reikės kvadratiniais metrais. Galite rasti nuostabią plytelę, tačiau plytelių kainos gali labai skirtis, ir kiekvienas kvadratinis metras gali pridėti šimtus prie bendrų statybos išlaidų. Žinodami, ko jums reikia, išvengsite nukrypimo nuo galutinio tikslo – sukurti vonios kambarį pagal savo biudžetą.
12. Visada pasitelkite profesionalą
Vonios dizaineris turi išsamų supratimą apie tai, kas veiks, o kas ne. Taip pat jų dėmesys detalėms yra toks, kokio dauguma namų renovatorių niekada nesugebės pasiekti. Savarankiškai atlikti vonios renovaciją yra klaidinga ekonomika, jei vėliau teks samdyti profesionalus, kad viską perdirbtų.
13. Užtikrinkite, kad visi jūsų čiaupai, kriauklės ir plytelės būtų pristatytos į vietą ir patikrintos jūsų rangovų prieš jas saugant, kad būtų paruoštos naudoti
Pavyzdžiui, jei jūsų plytelės atvyko į namus pažeistos ir buvo laikomos nepatikrinus dėžių, jūsų statybos programa bus atidėta, kol bandysite gauti daugiau – nekalbant apie ginčą su tiekėju, kad žala įvyko vietoje.
14. Skirkite tris mėnesius vonios statybai arba renovacijai
Paties statybos procesas užtruks tris ar keturias savaites, jei viskas vyks sklandžiai. Tačiau prieš tai reikia atlikti daugybę planavimo ir dizaino procesų, todėl skirkite tris mėnesius.
15. Žinokite taisykles
Visada žinokite, kad galioja kodeksai, standartai ir sertifikatai, kurie bus reikalaujami baigus darbą.

Architektūros ir statybų entuziastė, rašanti apie interjero dizainą, namų statybos procesus ir aplinkos kūrimą. Jos tekstuose gausu praktinių patarimų, kaip susikurti estetišką, patogų ir funkcionalų būstą. Domisi inžineriniais sprendimais, tvaria statyba bei „Pasidaryk pats“ projektais, kurie leidžia išreikšti kūrybiškumą ir taupyti resursus.