Jei planuojate pastatyti sodo namelį savo kieme ir turite tam vietos, vasara yra puikus metas pradėti statybas.
Sodo namelis jau nebėra tik metalinis pastatas, jis tapo dizainerių kūrybos objektu ir gali net padidinti jūsų turto vertę. Todėl, nesvarbu, ar esate sodininkas, ieškantis idealaus įrankių laikymo vietos, ar norite turėti vietą atsipalaiduoti, ar tiesiog norite padidinti savo saugojimo galimybes, ši universali struktūra gali būti sprendimas. Štai ką reikia žinoti prieš pradedant…
Planavimas
Prieš nuspręsdami statyti, pirmiausia turite išsiaiškinti, ar jūsų statiniui reikia plėtros paraiškos ar atitikties plėtros sertifikato. Dauguma projektų greičiausiai patenka į „išimtinių plėtrų” kategoriją dėl jų mažo dydžio ir paskirties. Tačiau tai visiškai priklauso nuo jūsų vietinės savivaldybės taisyklių, todėl geriausia gauti leidimą iš jų prieš pradedant darbus.
Dydis
Geras būdas nustatyti, kokio dydžio norite, kad jūsų namelis būtų, yra pažymėti pėdsaką naudojant nailoninę virvę ir kuoliukus. Po to, kai įdėsite arba pamatuosite didesnius daiktus, tokius kaip vejapjovė, darbo stalas ar net sofa, pajusite, koks dydis jums reikalingas. Negalima pamiršti atsižvelgti į duris ir langus, taip pat stenkitės palikti patogų atstumą prieš bet kokias lentynas ir įrangą, kad galėtumėte lengvai judėti. Šis procesas taip pat padės jums nuspręsti, ar jūsų nameliui reikia minėtų dokumentų.
Statyba
Pasitelkdami architektą ar vietinį stalių, galite sukurti savo svajonių erdvę, ar tai būtų stilingas kubas su minimalistinėmis medinėmis sienomis, modernus betono kubas su šiuolaikiniais akcentais ir apvaliais langais, ar kažkas visiškai kitokio – galimybės yra beribės. Jei ieškote paprasto savaitgalio projekto, galite įsigyti rinkinius, kurie yra išpjauti ir iš dalies surinkti, kad būtų lengva statyti, savo vietinėje namų prekių parduotuvėje. Trečia galimybė yra pasirinkti paruoštą namelį iš dizaino kompanijos. Prieš pradedant statyti sienas, turėsite paruošti lygų ir tvirtą pamatą, kuris gali būti iš betono, struktūrinio medžio ar sutrintos akmens – tai paprastai yra namo savininko atsakomybė, nebent jūsų statytojas nurodė kitaip.
Vieta
Venkite statyti savo namelį kalno ar šlaito apačioje, nes tai gali lengvai sukelti potvynius ar drėgmės problemas. Taip pat venkite vietų su mažai apšvietimo, nes tai yra puiki sąlyga pelėsiui ir drėgmei. Patikrinkite savo komunalinių paslaugų ir nuotekų sistemos vietą ir įsitikinkite, kad neuždenkite jokių linijų, kurias reikės pasiekti ateityje. Taip pat svarbu, kad jūsų namelis atitiktų minimalius atstumo reikalavimus, kuriuos nustato jūsų vietinė savivaldybė. Ir, dėl kaimynų santykių, stenkitės neužstoti niekieno vaizdo.
Detalės
Šios priklauso nuo to, kam naudosite erdvę, tačiau jei norite išvengti bendro chaoso ir išlikti organizuotu, stalai ir protingos saugojimo sprendimai padės. Jei jūsų namelis yra mažesnis, gali būti tinkamas sulankstomas darbo stalas, kurį galima uždaryti, kai jis nenaudojamas. Taip pat galite įrengti didelius pegboard’us, kad galėtumėte kabinti daiktus, ir apsvarstyti vietą taupančias slankiąsias duris. Jei sukūrėte daugiau lauko kambario ar darbo erdvę, pagalvokite apie daugiafunkcinius kabinetus ir baldus, kurie taip pat atlieka protingo dizaino funkcijas. Tai gali būti integruota suolelis su saugojimo vieta arba darbo stalas vienoje švarioje linijoje. Paskutinė detalė, kurią reikia tinkamai įgyvendinti, yra apšvietimas – būtinas darbo erdvėje. Laikykite šviestuvus stilingus, bet funkcionalius, ir apsvarstykite galimybę įrengti saulės baterijas, kad juos maitintumėte.
NAUDINGI PATARIMAI
- Planavimas: atlikite tyrimus
- Dydis: pirmiausia pažymėkite erdvę
- Statyba: paruoštas ar pagal užsakymą?
- Vieta: kaip visada, vieta yra svarbi
- Detalės: baigiamieji akcentai yra svarbūs

Architektūros ir statybų entuziastė, rašanti apie interjero dizainą, namų statybos procesus ir aplinkos kūrimą. Jos tekstuose gausu praktinių patarimų, kaip susikurti estetišką, patogų ir funkcionalų būstą. Domisi inžineriniais sprendimais, tvaria statyba bei „Pasidaryk pats“ projektais, kurie leidžia išreikšti kūrybiškumą ir taupyti resursus.