Plieninė vilna yra paprasta, tačiau dažnai pamirštama priemonė, kuri gali būti labai naudinga namuose. Tai šveitimui skirtas abrazyvinis įrankis, pagamintas iš plonų metalo siūlelių, sujungtų į vilną primenančią masę. Nepaisant savo minkštos ir „pūkuotos“ išvaizdos, plieninė vilna yra ypač efektyvi kovojant su užsispyrusiais nešvarumais.
Toliau aptarsime, kokius netikėtus namų objektus ir paviršius galima valyti plienine vilna bei kaip tai daryti saugiai.
Pasirinkite tinkamą plieninės vilnos rūšį
Prieš pradėdami valyti, labai svarbu pasirinkti tinkamą plieninės vilnos rūšį. Kaip ir švitrinis popierius, plieninė vilna turi skirtingas rūšis – nuo itin švelnios iki itin šiurkščios.
- #0000 yra švelniausia rūšis, tinkanti subtiliems paviršiams, pavyzdžiui, stiklui ar nerūdijančiam plienui.
- #4 yra šiurkščiausia rūšis, skirta sudėtingiausiems valymo darbams.
Visada perskaitykite pakuotės nurodymus ir pasirinkite tinkamą rūšį konkrečiam paviršiui.
Namų daiktai, kuriuos galima valyti plienine vilna
Prieš naudodami plieninę vilną, išbandykite ją nematomoje vietoje, kad įsitikintumėte, jog ji nepažeis paviršiaus. Šveiskite švelniai ir naudokite apsaugines pirštines, kad išvengtumėte įpjovimų ar odos dirginimo. Taip pat venkite plieninės vilnos naudojimo šalia ugnies šaltinių.
1. Orkaitės grotelės
Plieninė vilna yra puiki priemonė pašalinti įsisenėjusius riebalus ir pridegusius likučius nuo orkaitės grotelių. Pirmiausia mirkykite groteles karštame muiluotame vandenyje, tada švelniai šveiskite jas švelnia rūšimi. Po valymo groteles nuplaukite ir išdžiovinkite.
2. Grilio grotelės
Jei grilis ilgą laiką nebuvo valomas, plieninė vilna gali padėti atsikratyti sudegusių maisto likučių. Prieš valymą įkaitinkite grilį, kad nešvarumai suminkštėtų, tada šveiskite groteles švelnia rūšimi ir nuplaukite jas vandeniu.
3. Virtuvės indai
Degę maisto likučiai ant keptuvių ir puodų dažnai atrodo neišvalomi. Plieninė vilna gali išgelbėti situaciją – švelni rūšis puikiai tinka valyti ketaus, nerūdijančio plieno ir emaliuotus indus. Tačiau nenaudokite plieninės vilnos ant nelimpančių dangų, nes ji gali pažeisti apsauginį sluoksnį.
4. Surūdiję įrankiai
Sodas ar namų metalo įrankiai dažnai surūdija. Norint pašalinti rūdis, naudokite įsiskverbiantį aliejų (pvz., WD-40), o tada šveiskite paviršių švelnia ar vidutinio šiurkštumo plienine vilna. Išplaukite įrankius ir sausai nuvalykite prieš laikant.
5. Avalynė
Jei turite kietos ir lygios medžiagos batus, kuriuos dengia dėmės ar įbrėžimai, plieninė vilna gali juos atnaujinti. Naudokite švelnią rūšį, pridėkite šiek tiek muilo ir vandens ir švelniai šveiskite pažeistas vietas.
6. Langai
Dėmėtos ar purvinos langų stiklo vietos gali būti lengvai nuvalomos naudojant drėgną, itin švelnią plieninę vilną. Ji ne tik pašalins dėmes, bet ir nupoliruos stiklą, palikdama jį švarų ir be dryžių. Šis metodas taip pat veiksmingas pašalinant kieto vandens dėmes nuo dušo durų stiklo.
7. Mediena
Mediniai baldai, apdaila ar spintelės gali būti atnaujintos naudojant itin švelnią plieninę vilną su aliejumi ar vašku. Vidutinio šiurkštumo vilna taip pat gali padėti paruošti medieną naujam dažų ar lako sluoksniui.
8. Metalas
Tam tikri metalai, pavyzdžiui, nerūdijantis plienas, aliuminis, chromas, varis, žalvaris ir cinkas, gali būti poliruojami plienine vilna. Naudokite švelnią ar vidutinio šiurkštumo rūšį, bet būkite atsargūs, kad neįbrėžtumėte paviršiaus.