8 Pavojingiausios elektros grėsmės namuose

8 Pavojingiausios elektros grėsmės namuose

Šiais laikais, kai stipriai priklausome nuo elektros energijos, kiekvienas namas, darbo vieta ar pramonės objektas gali kelti elektros saugos pavojų. Laimei, šios grėsmės gali būti išvengtos arba sumažintos, būnant atsargiems ir imantis tinkamų priemonių, geriausia su elektriko pagalba.

Štai aštuonios pagrindinės elektros pavojų rūšys, kurios gali kilti bet kuriuose namuose.

Elektros pavojai namuose

#1. Neveikiantys elektros laidai ir prasta instaliacija

Saugumui būtina kokybiška instaliacija, atitinkanti saugos standartus. Prasti elektros laidai gali padidinti gaisro, elektros šuolių, arkų gedimų ir kitų katastrofinių įvykių riziką. Dėl to visada geriau vengti savadarbės elektros instaliacijos ir pasitelkti profesionalius elektrikų paslaugas.

Pažeisti, susidėvėję, sutrūkę ar susmulkinti elektros kabeliai gali padidinti elektros nelaimų riziką. Reguliariai tikrinkite savo elektros instaliaciją kartu su kvalifikuotu elektriku, kad įsitikintumėte, jog ji yra saugi. Atnaujinkite ir pakeiskite senus ir pažeistus kabelius, kai tik reikia.

  • Palaidos ar netvarkingos jungtys elektros lizduose ar jungtukuose
  • Sutrūkę ar nusidėvėję prietaisų arba prailginimo laidai
  • Persegta ar pažeista laido izoliacija, pavyzdžiui, kai kėdės koją prispaudžia prailginimo kabelis
  • Karštis, senėjimas, korozija ar lenkimas gali sukelti laido izoliacijos plyšimus
  • Perkaitę laidai ar kabeliai
  • Neveikiančios elektros prietaisai
  • Elektros laidai, kuriuos graužikai pabandė pažeisti

#2. Lizdai šalia vandens

Vandens tiekimo taškai vonios kambariuose, virtuvėse ir kitose gyvenamosiose patalpose turėtų būti įrengti toli nuo vandens šaltinio. Kadangi vanduo praleidžia elektrą, elektros lizdų atitolintas nuo jo mažina elektros smūgio riziką.

Nenaudokite radijo, plaukų džiovintuvo, telefono ar kitų prietaisų vonioje, šalia baseino ar bet kurioje drėgnoje vietoje.

#3. Drėgnos rankos

Panašiai elektros prietaisus niekada nereikėtų liesti drėgnomis rankomis, nes tai padidina elektros smūgio riziką. Tačiau, išėję iš dušo su drėgnomis rankomis, per dažnai naudojame plaukų džiovintuvą. Prietaisai turėtų būti laikomi atokiau nuo praustuvų, vonių, dušų ar kranų.

#4. Elektros gaisrai ir gesinimas vandeniu

Vandens pilimas ant elektros gaisrų yra tipiška klaida. Jei įvyksta elektros gaisras, nemeskite vandens į liepsnas, nes tai jas dar labiau įplieks ir gali sukelti elektros šoką. Jei jus neramina elektros gaisrai, laikykite šalia gesintuvą ir naudokite jį vietoje vandens avarijos atveju. Jei neturite gesintuvo, atjunkite elektros tiekimą, išeikite iš namų ir kvieskite gaisrinę.

#5. Smalsūs maži vaikai

Maži kūdikiai ir vaikai natūraliai smalsūs ir nori tyrinėti savo aplinką. Nors visada patartina šio amžiaus vaikus nuolat prižiūrėti, tėvai ir tie, kurie laukia vaikų savo namuose, turi imtis papildomų priemonių, kad apsaugotų mažus vaikus.

SUPER SAUGŪS elektros lizdai gali būti įrengti bet kuriame jiems pasiekiamame elektros lizde. Šie lizdai neleidžia aštriems objektams ir pirštams patekti į lizdą. Neapsaugoti lizdai gali sukelti didelę žalą.

#6. Prailginimo kabeliai

Norint sumažinti klupimo ar avarijos tikimybę, prailginimo kabeliai turėtų būti tinkamai pritvirtinti. Naudokite plastikines apsaugas ant nenaudojamų lizdų. Nenaudokite prailginimo kabelių kaip nuolatinės papildomų elektros lizdų alternatyvos ir neperkraukite jų prijungdami per daug prietaisų vienu metu.

#7. Elektros lemputės

Daugelis nelaiko elektros lempučių elektros pavojais, tačiau yra rizika, kad šalia degių objektų laikomos lemputės gali sukelti elektros gaisrą. Tai apima lovas, užuolaidas, plastikus ir kitus daiktus, pavyzdžiui, apmušalus.

Kaip ir visų kitų elektros šaltinių atveju, lempos gali sukelti elektros šoką, todėl visada išjunkite šviesos jungiklį prieš keisdami elektros lemputę ir niekada nebandykite keisti lemputės ar liesti jungiklio drėgnomis rankomis. Norėdami išvengti perkaitimo, visada naudokite tinkamos galios lemputę.

#8. Kabelių ir laidų dengimas vedamais laidais

Stiprus kabelių apvyniojimas gali sukelti kabelių perkaitimą, kuris gali sukelti elektros gaisrą. Laikykite laidus ir kabelius atokiau nuo kitų objektų, kad jie būtų matomi.

Panašiai užtikrinkite, kad tokiems įrenginiams kaip nešiojamieji kompiuteriai ir televizoriai būtų užtikrinta pakankama erdvė aplink juos oro srautams išvengti perkaitimo.

  • Niekada nebandykite patys taisyti elektros prietaisų; šaukite kvalifikuotą elektriką.
  • Reguliariai tikrinkite savo prietaisus dėl neveikiančių jungiklių, kištukų ir sutrūkusių laidų.
  • Venkite per daug apkrauti elektros tiekimo šaltinių, prijungdami per daug prietaisų vienu metu. Jei, pavyzdžiui, įrengtas šildytuvas yra prijungtas prie elektros tiekimo, išjunkite jį prieš naudodami plaukų džiovintuvą.
  • Niekada nekiškite nieko į įjungtą ar naudojamą prietaisą.
  • Visada naudokite išorinius prailginimo kabelius, kai dirbate už namo ribų.
  • Prieš liesdami bet kokius jungiklius ar prietaisus, įsitikinkite, kad jūsų rankos yra visiškai sausos.
  • Įsitikinkite, kad visi elektros prietaisai išjungti prieš valant tokias vietas kaip virtuvė, vonios kambarys ar skalbykla.

Vienas iš svarbiausių būdų sumažinti mirties nuo elektros smūgio riziką jūsų namuose – įrengti saugos jungiklį, dar žinomą kaip likutinės srovės įtaisas (RSD). Tačiau niekada neturėtumėte bandyti atlikti jokio elektrinio darbo savarankiškai. Jei manote, kad jūsų namuose yra pavojų, kreipkitės į kvalifikuotą elektriką, kad padėtų juos išspręsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *