Šildomų grindų privalumai ir trūkumai

Šildomų grindų privalumai ir trūkumai

Paskutinį kartą atnaujinta: 2025-01-25

Ar mėgstate jausti šiltą grindų paviršių žiemą? Jei taip, tikrai nesate vieni. Daugybė žmonių vertina grindų šildymo komfortą ir patogumą. Tikriausiai kyla klausimas, kas tai yra, kaip veikia, kokia kaina ir priežiūra? Turime visus atsakymus jums! Šis gidas padės suprasti, kas yra šildomos grindys, ir išsamiai paaiškins jų privalumus bei trūkumus.

Jei dar nesate susipažinę, šildomos grindys arba grindinis šildymas yra sistema, kurioje po grindimis montuojami elektriniai laidai arba karšto vandens vamzdžiai, siekiant sukurti šilumą. Ši šiluma kyla aukštyn ir tolygiai sušildo visą patalpą nuo grindų. Grindų šildymas yra efektyvus būdas apšildyti kambarį, nes nereikia naudoti didelių radiatorių ar ventiliacijos angų, kurios gali užimti vertingą erdvę.

Šildomos grindys laikomos prabangos ir komforto viršūne. Idėja žengti ant šiltų grindų šaltą žiemą ar jausti šilumą vonioje, ruošiantis dienai, daugeliui atrodo labai patraukli. Tačiau prieš investuojant svarbu žinoti tiek šio sprendimo privalumus, tiek trūkumus. Apžvelkime juos išsamiau.

Grindinio šildymo privalumai

Tikriausiai galime būti šiek tiek šališki, bet yra daugybė priežasčių, kodėl verta svarstyti šildomų grindų įrengimą!

1. Vienodas šildymas

Pagrindinis grindų šildymo sistemų privalumas – tolygus šilumos paskirstymas patalpoje ir ant grindų paviršiaus. Palyginimui, oro šildymo sistemos naudoja ventiliacines angas šilumai paskirstyti, o tai reiškia, kad tam tikros kambario dalys gali būti šiltesnės nei kitos. Tuo tarpu grindų šildymas užtikrina vienodą šilumą visame kambaryje, todėl aplinkos temperatūra bus vienoda ir komfortiška visame kūne. Dėl to jausitės patogiai net esant žemesnei bendrai temperatūrai, nes nebus šaltų oro srovių.

2. Praktiškai nereikalauja priežiūros

Radiacinio grindų šildymo sistemos beveik nereikalauja priežiūros. Įdiegus jos gali veikti daugiau nei 20 metų be problemų. Jei kabeliai bus pažeisti montavimo metu, naudojant termovizorių pažeidimas greitai nustatomas ir ištaisomas.
Pastaba: Vandeniu veikiančios grindų šildymo sistemos šio privalumo neturi.

3. Visiškas tylumas

Įsivaizduokite, kaip sunku susikaupti, kai girdite nuolat veikiančio šildytuvo garsą. Su grindų šildymu to nepatirsite, nes jis yra visiškai tylus. Skirtingai nei oro šildymo sistemos, čia nėra triukšmingo šildymo įrenginio, kuris įsijungtų ir trukdytų ramybei.

4. Nesukelia alergijos

Grindų šildymo sistemos necirkuliuoja oro, todėl kambaryje nekyla dulkių ar kitų alergenų. Tai ypač svarbus privalumas alergijomis ar astma sergantiems žmonėms.

5. Energiškai efektyvus sprendimas

Grindinis šildymas yra vienas iš efektyviausių būdų šildyti namus. Jis laikomas bent 20–25 % efektyvesniu nei oro šildymo sistemos. Taip yra todėl, kad šiluma tolygiai paskirstoma po visą kambarį, todėl nereikia perkaitinti patalpos norint išlyginti šaltas zonas. Be to, grindų šildymo sistemos neturi ortakyno, kuris galėtų sukelti šilumos nuostolių.

Šiuolaikinės technologijos leidžia lengvai reguliuoti kambario temperatūrą naudojant belaidžius arba programuojamus termostatus. Tai suteikia galimybę šildyti kambarį tik tada, kai reikia, ir sumažinti temperatūrą, kai patalpa nėra naudojama. Tai padeda sutaupyti energijos ir sumažinti sąskaitas už šildymą.

Eksploatavimo kaštai taip pat yra labai nedideli. Pavyzdžiui, vidutinio dydžio vonios kambaryje grindų šildymo sistema kainuotų mažiau nei dolerį per dieną.

6. Lengvas montavimas

Elektrinės grindų šildymo sistemos yra tokios paprastos montuoti, kad net ir patyręs mėgėjas gali tai atlikti. Kurią elektrinę grindinio šildymo sistemą pasirinkti, priklauso nuo biudžeto ir montavimo galimybių, tačiau gera žinia ta, kad tokios sistemos tinka beveik bet kokiam grindų tipui.

Pavyzdžiui, šildymo kabeliai dažnai parduodami jau pritvirtinti prie tinklelio, kuris gali būti išvyniojamas ir išdėstomas pagal patalpos formą. Jie taip pat gali būti montuojami laisvai, naudojant specialią membraną, kurios kvadratinės formos iškyšos padeda tvirtinti kabelius vietoje. Šis metodas taip pat suteikia papildomą apsaugą nuo grindų įtrūkimų. Palyginimui, hidroninės sistemos reikalauja profesionalo pagalbos ir yra sudėtingesnės montuojant.

Dar vienas privalumas yra tai, kad grindinio šildymo sistemoms nereikia papildomų ortakių, kas padeda sumažinti išlaidas ir taupo laiką.

Grindinio šildymo trūkumai

Kaip ir bet kuris sprendimas, grindų šildymo sistemos turi tam tikrų trūkumų, kuriuos verta žinoti prieš priimant galutinį sprendimą.

1. Grindų keitimas

Norint įrengti grindinio šildymo sistemą, reikia pakeisti esamas grindis. Grindų šildymo elementai turi būti montuojami po naujomis grindimis. Populiariausias pasirinkimas yra plytelės, nes jos gerai perduoda šilumą. Tačiau galima rinktis ir kitus variantus, tokius kaip laminatas, plaukiojančios medinės grindys, vinilas (įskaitant LVT) ir kt.

2. Grindų aukščio pakilimas

Grindinio šildymo sistemos montuojamos ant pagrindo, todėl grindų aukštis pakyla maždaug 2,5 cm. Tai gali kelti problemų, jei kambaryje yra durų, kurios atsidaro į vidų, nes jos gali nebepraeiti virš naujų grindų. Naudojant plonus šildymo kilimėlius, grindų pakilimas bus mažesnis – atitinkamai 0,7 cm ir 1 cm, įskaitant izoliacinius sluoksnius.

3. Kaina

Pradinis grindinio šildymo sistemos įrengimo kaštai gali būti didesni nei kitų šildymo būdų. Elektrinių sistemų kainos svyruoja nuo 10 iki 20 eurų už kvadratinį metrą. Galite naudotis specialiais skaičiuotuvais, kad tiksliai įvertintumėte sistemos kainą ir jos eksploatavimo išlaidas.

Tačiau reikia nepamiršti, kad grindų šildymo sistemos tarnauja žymiai ilgiau nei kitos šildymo sistemos ir yra labai energiškai efektyvios. Ilgainiui tai leidžia sutaupyti pinigų.

Hidroninės grindų šildymo sistemos dažniausiai kainuoja daugiau, nes reikalingi katilai, siurbliai ir dujų vamzdynai. Tačiau tokios sistemos tampa ekonomiškesnės, jei naudojamos visame name, nes kelios patalpos dalijasi bendra įrengimo kaina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *