Vos įėjęs į tą jaukų namelį, supratai, kad tai yra „Tas Vienintelis“. Jis apgaubė tave šiltumu ir tarytum pašnibždėjo: „Įsigyk mane.“
Ir tu tai padarei!
Dabar esi pasiruošęs įgyvendinti savo svajonių namų idėjas.
Visgi, būdamas mažo namo savininku, turi būti atsargus. Klaidingai pasirinkta įkvėpimo tendencija gali paversti erdvę per maža ir nepatogia.
Venk bet kokio namų projekto, kuriam reikia:
1. Lubų apšvietimo
Viršutinis apšvietimas (įskaitant įleidžiamą apšvietimą) dažnai išryškina kambario dydį. Jei norite paslėpti kambario dydį (ypač kalbame apie mažą svetainės kambarį), geriau sukurti atskiras apšvietimo zonas, pritraukiančias dėmesį į skirtingas vietas.
Apie vidurio amžiaus stilistikos šviestuvą, kurio taip troškai, verta pamąstyti dar kartą.
Apsvarstykite stalo ir grindų lempas, sako Toni Sabatino, interjero dizainerė iš Long Ailando, pabrėždama, kad funkcionalumas transformuojant formą yra labai svarbus. Kur skaitysite? Kiek šviesos reikia virš valgomojo stalo?
Užduočių apšvietimas ne tik prideda funkcionalumą, bet ir suteikia žavesio bei vizualinio įdomumo, primena ji.
2. Kiekvieno kambario dažymo skirtinga spalva
Didelius namus su didelėmis erdvėmis galima dažyti skirtingomis spalvomis. Tačiau toks metodas mažesniems namams sukurs chaotišką vaizdą.
Spalvos turėtų derėti, nes mažuose namuose dažnai galima matyti daugiau nei vieną kambarį tą pačią akimirką, nurodo Sabatino.
Tačiau tai nereiškia, kad turėtumėte rinktis tik vieną neutralią spalvą.
Pasirinkite vieną spalvų paletę su keliomis spalvomis ir laikykitės jos, siūlo Sabatino.
3. Stumdomos stiklinės dušo durys
Stiklinės durys jūsų vonios kambaryje atrodo geresnės už sienas dengiančią dušo užuolaidą, tiesa?
Ar stiklas, būdamas permatomas, nepadarys kambario atrodančiu didesniu?
Iš tiesų ne.
Tradiciškai stikliniai vonios durų aptvarai gali atrodyti gera idėja, bet iš tikrųjų jie kaip nuolatinė siena, dar labiau ribojanti erdvę. O kaip valyti tas persidengiančias durų vietas? Kaip džiovinant plaukus? Tai gali paversti į mėlynę ant alkūnės.
Verčiau naudokite stiklinį panelį, dengiantį trečdalį ar pusę vonios. Jie nėra tokie brangūs (pradedant nuo maždaug 250 eurų) ir suteiks daugiau erdvės pojūčio, nereikalaujant kurti sienų.
Valymas? Labai lengvas, nes a) kai kurie paneliai šiek tiek atsilenkia, lengvindami sunkias vietas, ir b) jie reikalauja mažiau darbo!
4. Užpildyti kambariai
Puikus architektas, projektuojantis mažus namus, dairosi ne į kvadratinius metrus, o į kubinius metrus, sako Suzanne Felber, dizainerė iš Dalaso.
Analizuodami erdvę taip, pastebime, kad objektai kaip sėdimosios kėdės, sofos su dideliu pagalvių skaičiumi, puošnūs baldai, dekoratyviniai elementai užima daug vietos ir verčia kambarį atrodyti perpildytu.
Minimalistiniai baldai, kurie maksimaliai išnaudoja funkcionalumą, užtikrins, kad kambarys atrodytų erdviu ir tuo pačiu patogiu.
Sabatino rekomenduoja naudoti paprastas modulinęs sofas ir stalus, kuriuos lengva pritaikyti pagal žmonių skaičių, ir taip mažinti netvarką.
5. Tamsi, griežta virtuvės išvaizda
Tu dievini šiuolaikinių tamsių virtuvių išvaizdą — ypač jų kavos spalvos spinteles. Jos atrodo prabangiai. Tačiau tamsios spalvos ne visada tinka mažoms erdvėms.
Yra priežastis, kodėl dizaineriai renkasi šviesios spalvos spinteles mažose patalpose. Šviesios spalvos atspindi šviesą, todėl kambarys atrodo didesnis.
Ar tai reiškia, kad turėtum atsisakyti kavos spalvos spintelių? Ne visiškai.
Jei įtrauksi jas kaip akcentą, jos gali būti puikios. Jei turi daug baltų sienų ir tamsias spinteles, jos gali išryškėti, sako Felber.
Bet jei tavo virtuvė pilna spintelių, turėsi tamsų erdvę.

Praktiškas, išradingas ir kruopštus vyras, kuris mėgsta viską pasidaryti pats. Nuo vaikystės domėjosi, kaip veikia įvairūs daiktai, o vėliau tai pavirto į aistrą statybai, interjerui ir inžinerijai. Po daugelio metų darbo statybų sektoriuje, jis nusprendė savo žiniomis pasidalinti su kitais – taip gimė jo tinklaraštis, kuriame aptaria viską: nuo grindų dangos pasirinkimo iki sodo tvarkymo patarimų.