Išbandėme 4 geriausius oro kondicionierius, kad išliktumėte gaivūs

Išbandėme 4 geriausius oro kondicionierius, kad išliktumėte gaivūs

Vasara dažnai atneša ne tik saulės spindulius, bet ir didžiulį karštį, todėl norisi ieškoti sprendimų, leidžiančių namuose išlaikyti vėsą ir komfortą. Jei centralizuotų oro kondicionavimo sistemų neturite ar nenorite, verta apsvarstyti langų, portatyvinius ar mini split tipo oro kondicionierius. Tokie įrenginiai yra ne tik patogūs, bet ir paprastesni įdiegti bei žymiai pigesni už centrinius kondicionierius. Pateikiame svarbiausią informaciją, kuri padės išsirinkti tinkamiausią variantą pagal poreikius ir namų erdvę.

Renkantis oro kondicionierių: į ką atkreipti dėmesį

Pirmas žingsnis – nuspręsti, kokio tipo oro kondicionieriaus reikia jūsų namams. Rinkoje dažniausiai sutinkami langų montuojami, portatyviniai ir sieniniai (mini split) modeliai. Kiekvienas iš jų turi savų privalumų ir yra pritaikytas skirtingoms situacijoms.

Kai išsirenkate tipą, svarbu įvertinti patalpos dydį ir specifiką. Aušinimo galia matuojama britiškais šilumos vienetais (BTU) ir leidžia apibrėžti, kokio dydžio erdvę įrenginys pajėgus atvėsinti. Įvertinkite ne tik kvadratūrą, bet ir lubų aukštį, kambario langų skaičių bei jų saulės apšvietimą, nuolatinį žmonių skaičių ir šilumą generuojančių prietaisų kiekį.

Dar vienas svarbus aspektas – energinis efektyvumas. Kuo jis aukštesnis, tuo mažiau elektros sunaudosite ir atitinkamai sutaupysite pinigų. Svarios gairės yra Energy Star sertifikatas, SEER2 (sezoninis energijos efektyvumo santykis) ir CEER (suderintas energinio efektyvumo rodiklis) rodikliai.

Rekomenduojami oro kondicionieriai pagal poreikius

Geriausias pasirinkimas didelėms erdvėms

Jei reikia greitai ir efektyviai atvėsinti didelį namų plotą ar atvirą erdvę, verta rinktis galingą langų oro kondicionierių su 24 000 BTU galia. Tokie modeliai idealiai tinka iki 140 m2 (apie 1500 kv. pėdų) patalpoms. Jie pasižymi trimis aušinimo greičiais, ekonomišku režimu, miego funkcija ir net nuotolinio valdymo pultu ar išmaniu LCD ekranu. Vartotojus džiugina tylus veikimas (nuo 67 dB), lengvai plaunamas filtras bei integruotas laikmatis išmaniam naudojimui. Svarbu atkreipti dėmesį, ar jūsų namuose yra 230 voltų elektros lizdas, nes kai kurie tokio tipo kondicionieriai neveiks su įprastu 120 voltų įrenginiu.

Geriausias portatyvinis oro kondicionierius

Portatyviniai oro kondicionieriai ypač patogūs, kai negalite ar nenorite montuoti langų ar mini split tipo sistemų – pavyzdžiui, dėl langų konstrukcijos ar nuomojamo būsto apribojimų. Tokie įrenginiai yra mobilesni, lengvai perkeliami iš vienos vietos į kitą, o šiuolaikiniai modeliai paprastai būna ir labai tylūs, su efektyvia oro sausinimo funkcija. Daugelis jų turi kelis valdymo būdus: rankinį, per pultelį ar mobiliąją programėlę. Žema oro drėgmė karščio metu – didžiulis privalumas. Nors keli portatyviniai oro kondicionieriai užima daugiau vietos ir gali atrodyti gremėzdiški, tačiau lengva juos paruošti naudojimui, o išmetimo žarnai tvirtai laikosi ir lengvai išimama, kai norite perkelti įrenginį.

Nuo drėgmės prietaisas kaupia nedidelį kiekį vandens, tačiau dažniausiai vandenį išgarina su oro srautu. Tik itin didelės drėgmės sąlygomis gali prireikti vandens talpą išpilti – tuomet apie tai būsite informuoti per prietaiso signalą.

Geriausias split tipo oro kondicionierius didelėms erdvėms

Norintiems maksimalaus efektyvumo ir išmanių funkcijų didesnėse erdvėse, patartina rinktis sieninę (mini split) sistemą. Tokia sistema gali aušinti net iki 65 m2 patalpas (apie 700 kv. pėdų), tačiau yra ir galingesnių variantų, tinkamų didesnėms erdvėms. Šie kondicionieriai išsiskiria itin aukštu energiniu efektyvumo rodikliu (SEER2 apie 20,8), kuris prilygsta centralizuotoms sistemoms, o daugybė modelių turi ir papildomą šildymo funkciją šaltajam sezonui.

Split sistema susideda iš montuojamo vidinio ir lauko blokų, kuriuos jungia vamzdynas. Tai reikalauja techninių žinių, todėl rekomenduojama įrengimą patikėti specialistams. Patogu, kad prietaisą galima valdyti tiek nuotoliniu pulteliu, tiek telefonu ar programėle, o integruotas balsui jautrus valdymas padidina komfortą. Trumpo nuotolio pultelis turi įmontuotą termostatą ir skaitmeninį ekraną.

Sieniniai oro kondicionieriai

Trokštantiems ilgalaikio ir solidesnio sprendimo, sieninis oro kondicionierius (per sieną montuojamas modelis) gali būti tinkamiausias pasirinkimas. Su 12 000 BTU galia galima atvėsinti iki 50 m2 patalpas (iki 550 kv. pėdų), be to, dauguma modelių turi oro sausinimo funkciją ir net gali šildyti, jei to reikia. Vienas iš išskirtinumų – nuotolinio valdymo pultelyje įmontuotas termometras, leidžiantis stebėti kambario temperatūrą iš bet kurio kambario taško, ne tik šalia oro kondicionieriaus.

Filtrą galima lengvai išimti ir išplauti, o laikmatis leidžia automatizuoti darbą. Be to, įrenginys turi energijos taupymo režimą, o komplekte rasite ir apdailos komplektą. Atminkite, kad montavimui prireiks specialios sieninės rankovės, kuri paprastai įsigyjama papildomai. Tiesa, šie modeliai garsesni už langų ar portatyvinius variantus.

Kaip buvo vertinami oro kondicionieriai

Oro kondicionieriai buvo išbandyti realiose buities sąlygose, atsižvelgiant į tokius kriterijus kaip montavimo paprastumas, triukšmingumas, naudojimo patogumas, vėsinimo efektyvumas, papildomos funkcijos ir kainos bei kokybės santykis. Be gyvo testavimo, buvo vertinami ir pagrindinių gamintojų duomenys, lyginamos techninės charakteristikos.

Kiek kainuoja oro kondicionierius?

Oro kondicionierių kainos labai skirtingos – priklausomai nuo tipo, dydžio ir funkcionalumo, už paprastesnį įrenginį sumokėsite nuo 150 eurų, tuo tarpu išmanūs, galingi modeliai gali kainuoti kelis tūkstančius.

Kiek svarbus energinis efektyvumas?

Energijos taupymas lemia ne tik sąskaitas už elektrą, bet ir pačios sistemos veikimui svarbius rodiklius. Rinkitės modelius su Energy Star žyma bei aukštus SEER2 arba CEER rodiklius – jie užtikrins ekonomišką naudojimą, o skirtumas labiausiai pajuntamas per ilgą laiką.

Triukšmingumas ir išmanios funkcijos

Jei įrenginys bus naudojamas miegamajame ar erdvėje, kur svarbi tyla, patikrinkite jo darbo garsumą – ieškokite modelių, kurių veikimo lygis neviršija 50–60 dB. Pastaruoju metu išpopuliarėjo U arba balno formos langų kondicionieriai, kurie sumažina garsą, nes kompresorius lieka už uždaryto lango, o oras į patalpą patenka švelniai ir tyliai.

Išmanios funkcijos – valdymas programėle, energijos suvartojimo stebėsena, balsu aktyvuojamas valdymas – vis dažniau tampa standartinėmis.

BTU reikšmė ir papildomi veiksniai

  • Kambariai su dideliais langais ir daug saulės reikalauja maždaug 10 proc. galingesnio kondicionieriaus.
  • Virtuvėje, kur naudojami buitiniai prietaisai, verta rinktis modelį su 4 000 BTU didesne galia.
  • Kambariams su aukštomis lubomis ar keliems žmonėms, taip pat rekomenduojama didesnė galia.

Kaip sumažinti kondicionieriaus keliamą triukšmą?

Kiekvienas oro kondicionierius skleidžia garsą – triukšmas atsiranda, kai įsijungia kompresorius ir ventiliatorius. Jeigu svarbus ramus miegas ar susikaupimas, ieškokite tyliau veikiančių modelių, venkite įrenginių, kurių garsas viršija 60 dB.

Pasirinkus tinkamą oro kondicionierių pagal jūsų poreikius ir patalpos ypatybes, namų aplinka išliks maloniai vėsi net ir karščiausią vasaros dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *