Ką verta žinoti prieš pradedant dažymo darbus?

Ką verta žinoti prieš pradedant dažymo darbus?

Svarbūs dalykai prieš pradėdami dažymo darbus

Silpnas dažymo darbas gali turėti pastebimų trūkumų, nemalonių kvapų ir žemą adheziją. Jūsų būsimas projektas atrodys puikiai ir suteiks norimą rezultatą, jei turėsite pagrindines žinias apie interjero dažų savybes, ypatybes ir taikymo metodus.

Jei turite gerų žinių apie dažus, jums bus lengviau išsakyti savo poreikius tiek savo, tiek samdomiems dažytojams; taip pat suprasite jų rekomendacijų pagrindimą. Tas, kuris sakė, kad nežinojimas yra laimė, neturėjo omenyje dažų problemų, kurios gali sukelti viršytas išlaidas, nutrauktą darbą ir neigiamas pirmąsias svečių patirtis. Žinodami savo pasirinkimus, priartėsite prie gerai atlikto darbo.

Šiandien šiame dažymo tinklaraštyje parengėme sąrašą punktų, kuriuos namų savininkas turi žinoti prieš pradedant naujus dažymo darbus. Jie yra:

  • Alyvos pagrindu vs Vandens pagrindu Dažai
  • Tinkamo dažų pasirinkimas
  • Paviršiaus paruošimas
  • Dažų naudojimas
  • Oro sąlygų patikrinimas
  • Drėgnos briaunos išlaikymas

Alyvos pagrindu vs vandens pagrindu dažai

Renkantis spalvą, pirmas žingsnis yra nuspręsti, ar norite alyvos pagrindu, ar vandens pagrindu dažų. Alyvos pagrindu dažai naudojami šimtmečius dėl savo nepralaidumo ir kietumo.

Skirtingai nuo vandens, aliejus nedžiūva garuojant. Jis džiūsta į oksidacijos procesą, kuris aliejų paverčia polimerine grandine. Tai reiškia, kad susidaręs sluoksnis bus patvaresnis ir ilgaamžiškesnis nei vandens pagrindu dažai ir ilgiau atsispirs vandens bei oro degradaciniam poveikiui.

Kita vertus, alyvos pagrindu dažai turi keletą trūkumų. Visų pirma, alyvos dažai džiūva ilgiau nei vandens pagrindu dažai, turi stiprų kvapą, kuris išlieka ilgai po panaudojimo, ir juose yra lakiųjų organinių junginių (LOJ).

Alyvos dažai turi pigmentą tirpiklyje. Šis tirpiklis turi LOJ, kurie išleidžiami, kai dažai džiūsta arba kietėja. LOJ yra kenksmingi tiek gyventojų sveikatai, tiek aplinkai. Manoma, kad uždarų patalpų oro tarša yra tris kartus pavojingesnė nei uždarų patalpų oro tarša.

Vandens pagrindu dažai (dar vadinami „latekso dažais” arba „akriliniais dažais”) nenaudoja tirpiklių; pigmentas yra nešamas vien vandeniu. Latekso dažai labai patobulėjo nuo tada, kai jie buvo laikomi prastais alyvos pagrindo dažų pakaitalais, ir dabar ruošiasi užimti rinką.

Latekso dažų privalumai yra greitesnis džiūvimas nei alyvos pagrindu dažų, kurie gali užtrukti daugiau nei 48 valandas džiūvimui. Jie turi žemą kvapą ir išskiria gerokai mažiau LOJ džiūvimo metu. Latekso dažai mažiau toksiški pastato gyventojams. Be to, juos lengviau naudoti nei alyvos pagrindu dažus ir tirpiklį, kuris yra labai degus. Skirtingai nuo alyvos dažų, kuriems reikia specialaus skiediklio, latekso dažai gali būti skiesti vandeniu.

Tinkamo dažų pasirinkimas

Dažai gali būti klasifikuojami pagal jų vaidmenį (pvz., gruntai, hermetikai, rišančios medžiagos, apdailos dažai ir kt.). Jie taip pat gali būti skirstomi pagal panaudotus pigmentus, kaip varis, švinas ir titanas. Dažų klasifikacija, suteikianti informacijos apie apdailos tipą, yra pati svarbiausia.

Tradicinių dažų apdailos lygis parodo, kaip dažai sugeria šviesą, kai jie baigti. Kiekviena apdaila turi unikalių savybių ar bruožų, kurie išskiria ją nuo kitų. Čia pateikiami kai kurie prieinami apdailos tipai:

Matinė

Matinė apdaila blogai atspindi šviesą. Ji yra tvirta apdaila, kuri dažnai laikoma šilta ir kviečiančia. Matinė apdaila nėra labai slydi, todėl ji neprastai valoma. Dėl šios priežasties matinė apdaila nerekomenduojama naudoti ant sienų kambariuose, kuriuose dažnai lankosi žmonės.

Geriausiai šią apdailą naudoti tokiose vietose kaip įmonės biurai ar posėdžių salės, kur tik keli žmonės naudojasi erdve ir sienų susiteršimo rizika yra maža.

Kiaušinio lukštas

Kiaušinio lukšto apdaila turi pakankamai blizgesio. Šio apdailos blizgesys leidžia lengviau valyti, kaip ir tikėjotės.

Plokštinė emalė

Plokštinės emalės dažymas turi matinei apdailai būdingas savybes. Taip pat šie dažai lengviau valomi tačiau skleidžia kvapą kelias dienas.

Pusblizgiai

Pusblizgiai dažai turi daug blizgesio ir yra labai tvirti. Jie puikiai tinka durims ir jų rėmams. Taip pat puikus pasirinkimas dažant virtuvės ir vonios kambarių sienas dėl gebėjimo atstumti vandenį ir lengvo valymo.

Satinas

Satino apdailą lengviau valyti nei kiaušinio lukšto ir ji dažnai naudojama koridoriuose bei laiptuose dėl savo atsparumo nešvarumams ir lengvo valymo. Apdaila suteikia paviršiui švelnų blizgesį, tačiau neslepia trūkumų.

Blizgūs

Blizgūs dažai turi aukščiausią blizgesio lygį, bet retai naudojami vidaus sienoms dėl neįprastai didelio blizgesio.

Paviršiaus paruošimas

Dažymo darbai reikalauja daugiau nei tik paimti teptuką ir nudažyti sieną. Svarbu atlikti tinkamą pasiruošimą, nes jis sudaro 80 proc. sėkmingo darbo rezultato. Tinkamas pasirengimas yra privalomas, kad būtų užtikrintas dažų adhezija prie bet kokio paviršiaus. Priklausomai nuo paviršiaus tipo, reikalinga skirtinga paruošimo technika: medžiui reikia planavimo ir šlifavimo, metalui – riebalų šalinimo, o rūdis reikia pašalinti naudojant specialius rūdžių valiklius.

Dažų naudojimas

Dažnai reikia dažyti paviršius keliais sluoksniais siekiant norimo visiškos spalvos efekto. Dažų džiūvimas priklauso nuo jų rūšies, o džiovinimo laikas gali svyruoti nuo valandos vandens pagrindu dažams iki kelių dienų alyvos pagrindu dažams. Skirtingiems paviršiams reikalingos skirtingos dažymo technikos. Sluoksnis ant džiūvančio paviršiaus sukels netolygius potėpius, todėl svarbu išlaikyti „drėgną briauną”.

Oro sąlygų patikrinimas

Dažai geriausiai naudojami esant šviežiam orui, todėl venkite dažymo karštomis ar drėgnomis dienomis. Šviežiame ore dažai greičiau džiūsta, o viduje reikėtų atidaryti langus.

Drėgnos briaunos išlaikymas

Labai svarbu išlaikyti drėgną potėpį, kad būtų išvengta srėviai atsiradusiu netolygumų. Nuolat padengiama naują sluoksnį ant seno taip, kad jis neuždžiūtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *