Šiltėjant orams, gyvatės tampa aktyvesnės, o tai gali reikšti didesnę tikimybę jas pamatyti aplink savo namus. Jei norite to išvengti, galite apsvarstyti gyvačių atbaidymo metodus ar produktus, kad jas laikytumėte atokiau. Keletas paprasčiausių variantų yra uždaryti skylutes ir palaikyti tvarkingą sodą. Tačiau prieš gilindamiesi į detales apie atbaidymo metodus, svarbu prisiminti, kad gyvatės yra vertinga ekosistemos dalis ir daugelis jų yra nekenksmingos. Pasak Naujojo Pietų Velso vyriausybės Aplinkos ir paveldo svetainės, gyvatės nėra natūraliai agresyvios ir visada renkasi trauktis. Jos puola žmones tik tuo atveju, jei yra sužeistos arba provokuojamos, o dauguma įkandimų įvyksta, kai žmonės bando jas nužudyti ar sugauti. Vietoj to, rekomenduojama kreiptis į profesionalų gyvačių gaudytoją, kad jis saugiai pašalintų gyvatę. Taip pat atlikome tyrimus apie patikrintus metodus, kaip išlaikyti savo namus ir sodą be gyvačių.
7 būdai, kaip atbaidyti gyvates nuo jūsų turto
1. Uždarykite skylutes lauke prie namo ir garažo
Gyvatės mėgsta slėptis tamsiose, sausose vietose, tokiuose kaip stogai, po namais ir garažuose. Norėdami jas atbaidyti, įsitikinkite, kad uždarote bet kokias skylutes stoge, lubose, garaže ir kitose vietose, kur jos gali įsitaisyti. Taip pat verta apsvarstyti galimybę įrengti tinklelius duryse ir languose, kad būtų užtikrintas oro cirkuliacija, nesukuriant atvirų erdvių gyvatėms ar kitiems gyvūnams.
2. Palaikykite tvarkingą sodą
Tvarkingas sodas ir sandėliukas sumažins slėptuvių skaičių gyvatėms. Laikykite žolę žemą, o gėlynus nutolusius nuo namo. Medžių malkų krūvas laikykite tvarkingai, kad gyvatės ir graužikai neturėtų prieglobsčio. Išmeskite žolės šiaudus ir mulčias, o ne laikykite juos krūvoje, nes krūvos suteikia šilumos ir saugumo gyvatėms.
3. Uždarykite ertmes sienose ir kituose statiniuose
Gyvatės mėgsta uolų sienas. Jos yra puikus energijos šaltinis (ropliams saulėje šildytis), prieglobstis (kai joms jau gana saulės) ir maisto šaltinis (jos medžioja graužikus ir varles, kurios taip pat slepiasi uolose). Taigi, jei turite uolų sieną ar panašų statinį, uždenkite skylutes ir ertmes, kuriose gyvatės ir kiti gyvūnai gali slėptis.
4. Apsaugokite savo vištas ir paukščius
Gyvatės gali būti patrauklios vištoms ar kitiems paukščiams, todėl svarbu apdengti vištų narvus ir aviaryjas tinklu ar panašia medžiaga. Tai padės apsaugoti gyvates, taip pat graužikus ir kitus plėšikus. Taip pat gerai laikyti vištų narvą tvarkingą.
5. Teisingai išmeskite maisto atliekas
Užtikrinkite, kad visos maisto atliekos būtų tinkamai išmetamos uždarytuose konteineriuose. Maisto atliekos pritraukia žiurkes ir peles – o tai reiškia ir gyvates!
6. Apsvarstykite savo sodo augalus
Augalų tipas jūsų sode gali turėti įtakos gyvačių atsiradimui. Pavyzdžiui, žemi krūmai ir lapuoti krūmai suteikia puikias sąlygas gyvatėms slėptis. Tačiau augindami aukštus medžius ir sumažindami lapų krūvas, galite atbaidyti gyvates. Be to, tai gali sumažinti sodo priežiūros poreikį.
O kaip su gyvačių atbaidančiais augalais?
Gyvatės turi puikų uoslės pojūtį, naudodamos jį ir vibracijas, kad aptiktų grobį. Dauguma gyvačių atbaidymo produktų naudoja kvapą, kad padėtų atbaidyti gyvates. Tačiau dar vienas pasirinkimas gali būti pridėti keletą augalų, kurie gali atbaidyti gyvates dėl savo stiprių kvapų, tokių kaip česnakai, čiobreliai ir citrinžolės. Nors apie augalus, kurie gali atbaidyti gyvates, atlikta tik nedaug tyrimų, verta apsvarstyti galimybę į savo sodą įtraukti keletą tokių augalų.
7. Kreipkitės į profesionalus
Jei radote gyvatę savo turto teritorijoje arba nuolat matote jų pėdsakus, kreipkitės į profesionalią kenkėjų kontrolės tarnybą arba laukinės gamtos pašalinimo ekspertą, kuris gali padėti jas saugiai ir atsakingai perkelti.
Koks geriausias gyvūnas, atbaidantis gyvates?
Deja, joks augintinis negali visiškai atbaidyti gyvačių. Laikykitės aukščiau pateiktų taisyklių ir tikimės, kad šią vasarą nesutiksite jokių slankiojančių padarų.
Ar kavos tirščiai atbaido gyvates?
Tvirtinimas, kad kavos tirščiai atbaido gyvates, yra karštai diskutuojamas. Nors kai kurie teigia, kad gyvatės vengia slinkti per kavos tirščių krūvas, nes nepatinka jų pojūtis ir/ar kvapas, kiti sako, kad tam nėra įrodymų. Mūsų patarimas? Naudokite kitą metodą, kad būtumėte tikri!

Architektūros ir statybų entuziastė, rašanti apie interjero dizainą, namų statybos procesus ir aplinkos kūrimą. Jos tekstuose gausu praktinių patarimų, kaip susikurti estetišką, patogų ir funkcionalų būstą. Domisi inžineriniais sprendimais, tvaria statyba bei „Pasidaryk pats“ projektais, kurie leidžia išreikšti kūrybiškumą ir taupyti resursus.