Kantrybė svarbi kompostavime, nes kompostas subręsta per tam tikrą laiką. Temperatūra turi įtakos – šiltuoju metų laiku kompostavimo procesas vyksta gerokai sparčiau nei žiemą. Rudenį sukrautos komposto krūvos dažniausiai būna visiškai prinokusios tik kitą vasarą. Tačiau vasarą iš sodo ir virtuvės atliekų sukrautas kompostas dėl gausesnio mikroorganizmų aktyvumo dažnai būna baigtas jau po kelių savaičių. Vėsesni orai tempą vėl kiek pristabdo.
Komposto tūris mažėja jam iriantis. Krūvos centre ir apačioje esanti masė įprastai suyra greičiau nei išorinė dalis. Paruoštas naudoti kompostas įgauna byrančią struktūrą ir žemės kvapą.
Net ir gerai subrendusiame komposte kartais gali likti šakų, šaknų ar kitų augalinių dalelių. Jas galima pašalinti arba išsijoti prieš naudojant kompostą ar dedant jį laikyti.
Kompostavimo ciklai retai sutampa su daržovių sodinimo periodais, tad svarbu kompostą nuimti ir laikyti kiekvienai partijai subrendus. Tam pravers išsaugoti plastikiniai maišai, kuriuose būta dirvožemio ar trąšų mišinių – juose kompostą galima saugoti iki tol, kol jis bus reikalingas. Kompostą laikant maišuose ar konteineriuose kelias savaites, jis dar labiau susiguli ir tampa palankesnis žemei ir augalams.
Kad visada turėtumėte paruošto naudoti komposto, verta palaikyti kelias krūvas vienu metu: viena iš jų bus baigta ir laukianti panaudojimo, kita – kompostavimo stadijoje, o į trečią bus nuolat dedamos naujos atliekos. Tokia sistema ne visada veikia itin tiksliai, tačiau esant pakankamai vietos, kelios krūvos dažnai yra patogesnis sprendimas nei sandėliuoti kompostą maišuose.
Jei vietos kompostavimui trūksta, naudokite nuo dirvožemio, trąšų ar substratų likusius plastikinius maišus subrendusiam kompostui laikyti iki panaudojimo. Taip atlaisvinsite vietą naujai žaliai masei kompostavimo dėžėje arba konteineryje.
Dalomosios dėžės padeda sistemingai rūšiuoti kompostą – jose galima atskirti šviežias atliekas nuo jau paruošto ar visai subrendusio komposto. Didėjant sodo plotui, prireiks daugiau vietos atliekų surinkimui.

Praktiškas, išradingas ir kruopštus vyras, kuris mėgsta viską pasidaryti pats. Nuo vaikystės domėjosi, kaip veikia įvairūs daiktai, o vėliau tai pavirto į aistrą statybai, interjerui ir inžinerijai. Po daugelio metų darbo statybų sektoriuje, jis nusprendė savo žiniomis pasidalinti su kitais – taip gimė jo tinklaraštis, kuriame aptaria viską: nuo grindų dangos pasirinkimo iki sodo tvarkymo patarimų.