Klivija miniata, dar vadinama krūmine arba Natalo lelijomis, yra patvarus kambarinis augalas, reikalaujantis minimalios priežiūros. Toliau pateikiamos pagrindinės jos auginimo sąlygos.
Šviesa
Klivijos geriausiai auga ryškioje šviesoje, tačiau netoleruoja tiesioginių saulės spindulių. Jas galima laikyti šiauriniame lange arba rytiniame ar vakariniame lange, jei jis yra dalinai užtamsintas, pavyzdžiui, medžio lapija. Vasarą galima augalą išnešti į lauką, bet tik į pavėsį. Svarbu prisiminti, kad prieš pirmąsias šalnas būtina jį grąžinti į patalpą, nes klivijos negali pakęsti žemos temperatūros.
Laistymas
Klivijos geriausiai jaučiasi, kai laikomos kiek sausiau. Nerekomenduojama jų laistyti reguliariai pagal savaitinį grafiką – laistyti reikėtų tik tada, kai tai iš tikrųjų būtina. Augimo sezono metu, kuris prasideda po žiemos ramybės laikotarpio ir tęsiasi iki spalio, augalą reikia gausiai palaistyti tada, kai viršutinis žemės sluoksnis tampa sausas. Vandens perteklius gali sukelti šaknų puvimą, kurį išduoda blyškiai žali arba ryškiai oranžiniai lapų pažeidimai. Lapų purškimas nėra reikalingas ir netgi gali paskatinti ligų atsiradimą.
Žiemos ramybė
Norint, kad klivija žydėtų reguliariai, būtina jai suteikti poilsio laikotarpį spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesiais. Tai turėtų būti daroma kiekvienais metais. Per šį laikotarpį augalas turėtų būti laikomas vėsioje patalpoje, kurioje temperatūra siekia apie 10-13 °C, ir negaudamas vandens. Jei pastebite, kad augalas pradeda vysti, jį galima vos sudrėkinti, naudojant apie 250-500 ml vandens, kad dirvožemis liktų tik šiek tiek drėgnas. Pasibaigus ramybės laikotarpiui, galima atnaujinti įprastą laistymą. Žydėjimas dažniausiai prasideda po 6-12 savaičių.
Tręšimas
Po žydėjimo (dažniausiai nuo balandžio iki rugpjūčio) kliviją reikėtų tręšti kartą per mėnesį vandenyje tirpstančiomis trąšomis, kurių santykis yra 20-20-20, tačiau naudojant tik pusę rekomenduojamos koncentracijos. Svarbu nepertręšti augalo, nes per didelis trąšų kiekis gali pakenkti. Tręšimą reikia nutraukti iki rugsėjo vidurio.
Priežiūra
Kai žiedai nuvysta, žiedkočius reikia pašalinti kuo arčiau pagrindo, kad augalas neeikvotų energijos sėklų formavimui. Taip pat reikia pašalinti nudžiūvusius, parudavusius lapus.
Persodinimas
Klivijos gerai auga tankiai susipynusiomis šaknimis ir geriausiai žydi būdamos ankštuose vazonuose. Augant augalui, jo mėsingos šaknys gali pradėti iškilti virš žemės paviršiaus – tai visiškai normalu. Persodinimas reikalingas tik kas 3-5 metus. Tai daryti reikėtų po žydėjimo, perkeliant augalą į naują vazoną, kuris yra tik apie 5 cm platesnis už senąjį. Svarbu naudoti gerai drenuojamą substratą, kurio sudėtyje yra bent 50 % organinių medžiagų, pavyzdžiui, durpių ar pušų žievės. Dauguma sodo centruose parduodamų substratų atitinka šiuos reikalavimus.