Kaip išsirinkti ir išdėstyti tinkamą kilimą namuose

Kaip išsirinkti ir išdėstyti tinkamą kilimą namuose

Paskutinį kartą atnaujinta: 2025-04-07

Kilimai yra puikus būdas suteikti kambariui charakterio, stiliaus ir šilumos. Tačiau jie gali būti viena iš brangesnių prekių, todėl svarbu pasirinkti tinkamą. Tinkamas kilimo pasirinkimas yra svarbus, tačiau taip pat reikia žinoti, kaip jį tinkamai išdėstyti. Interjero stilistė Lisa Koehler vertina spalvą, tekstūrą ir jausmą, kurį kilimas suteikia kambariui, ir teigia, kad šis elementas yra vienas iš pagrindinių komponentų, kuriant harmoningą erdvę. Lisa mano, kad kilimas yra toks pat svarbus kaip meno kūrinys, sofa ar kėdė. Ji pažymi, kad kilimas, sofa ir meno kūriniai turi veikti kaip šeima ir estetiškai, tonaliai bei tekstūriškai derėti tarpusavyje. Šiame straipsnyje interjero stilistė Lisa dalijasi patarimais, kaip pasirinkti ir išdėstyti tinkamą kilimą, atitinkantį jūsų stilių ir erdvę.

Kaip pasirinkti tinkamą kilimą jūsų erdvei

1. Įvertinkite matmenis ir interjerą

Pirmiausia reikia išmatuoti erdvę ir nuspręsti, kokios estetikos norite. Ar tai bus raštuotas, ar vientisas kilimas? Koks bus medžiagos tipas – natūralus pluoštas ar sintetinė medžiaga? Ar kilimas turi būti atsparus – ar jis bus vietoje, kurioje daug žmonių vaikščios? Ar jis bus dalinai padengtas sofa ar kavos staliuku? Ar norite ant jo sėdėti – ar svarbu, kaip jis jaučiasi po kojomis? Pasirinkite, koks kilimas geriausiai tiks jūsų kambariui ir jūsų šeimos ar erdvės poreikiams. Tada pažvelkite į kambario išdėstymą. Jei kilimas skirtas svetainės ar šeimos erdvei, atsižvelkite į sofos išdėstymą – ar turite vieną sofą, klasikinius du ir tris sėdimus, ar modulinę sofą, jūsų sėdėjimas nulems ieškomo kilimo formą ir dydį.

2. Raskite tinkamą kilimo stilių ir medžiagą

Apsvarstykite sofos ir sienų spalvą, kambario dydį bei formą ir atmosferą, kurią norite sukurti. Jei siekiate harmoningos, raminančios atmosferos, rinkitės vilnonį kilimą švelnių atspalvių. Jei norite tamsesnio ir dramatiškesnio, ieškokite kilimo, kuriame būtų gilesni, turtingesni tonai ir daug tekstūros. Ar ieškote vientiso ar raštuoto kilimo? Vėlgi, įvertinkite, kur kilimas bus, kokios spalvos bus likusioje erdvėje ir kokią išdėstymą turės sofa ar kėdės. Tamsus kilimas suteiks erdvei intymumo, o šviesus kilimas atrodys lengvesnis. Žvelkite į erdvę holistiškai ir nustatykite, ar kilimas bus matomas visame jo plote, kai jis bus vietoje. Nesirinkite gražaus raštuoto kilimo, jei jis bus uždengtas sofomis ar kitu baldais. Medžiagos pasirinkimas priklauso nuo to, kur kilimas bus ir kokią funkciją jis atliks; ar jis bus grynai funkcionalus, ar pridės prabangos jūsų kambariui. Jei jis turi būti atsparus, rinkitės sintetinius pluoštus, vilnos mišinius ar natūralius pluoštus, tokius kaip sisalas, kurie gali atlaikyti daug nusidėvėjimo. Pagalvokite, ar norite, kad kilimas būtų trumpas, ar ilgesnis ir purenesnis.

3. Apvalus ar kvadratinis kilimas?

Stačiakampiai ar kvadratiniai kilimai gali būti tradiciškesni, tačiau puikiai tinka erdvėms apibrėžti. Tačiau apvalūs kilimai taip pat turi savo grožio. Apvalus kilimas suteikia kambariui švelnumo ir nesvarbu, ar jis tiksliai tinka erdvei. Naudojant stačiakampį ar kvadratinį kilimą, jis turi būti tinkamo dydžio, kad būtų proporcingas erdvei, kitaip atrodys ne vietoje. Apvalus kilimas šiuo atžvilgiu yra atlaidesnis.

Kaip išdėstyti kilimą

Pirmiausia, tinkamas kilimo išdėstymas priklauso nuo kambario dydžio ir sofos išdėstymo. Svarbu pasiekti gerą balansą. Štai keli Lisos patarimai:

Jei turite dvi sofas…

Jei turite dvi sofas, kilimas turi būti tolygiai išdėstytas tarp jų – jis turėtų būti vienodu atstumu nuo kiekvienos sofos, o ne 10 cm prieš vieną ir 20 cm prieš kitą. Jei tai neveikia tolygiai, tai netinkamo dydžio kilimas šiai erdvei. Siekite simetrijos.

Mažoje erdvėje…

Mažoje erdvėje man patinka, kad kilimas būtų prieš sofą, paliekant siaurą grindų juostą, kuri padaro kambarį šviesesnį ir erdvesnį. Taip pat tai suteikia vizualinį atskyrimą tarp sofos ir šoninių staliukų – pabandykite naudoti kelis šiuos staliukus vietoj kavos staliuko, kad galėtumėte matyti daugiau kilimo.

Didelėje atviro plano erdvėje…

Didelėje atviro plano erdvėje kilimas turėtų būti po abiejų sofos priekinių kojų – arba jei turite didelį kilimą, abi sofos gali visiškai stovėti ant kilimo. Jei erdvėje taip pat yra kėdžių, jų priekinių kojų turėtų liestis su kilimu. Šis išdėstymas sukuria jaukią zoną, nesumažinant erdvės iki likusios kambario dalies.

Su moduline sofa…

Su moduline sofa kruopščiai išmatuokite erdvę kilimui – standartinio dydžio kilimas yra 230 cm x 160 cm, ir tai gali būti sunku pritaikyti modulinei sofai, nes jis gali nesiekti kraštų. Geriau rinktis individualų kilimą. Didelis kilimas padaro didelę atvirą erdvę intymesnę, sujungdamas visus elementus.

Atviro plano zonose…

Kilimas yra geriausias įrankis zonuoti erdvę atviro plano zonoje, nesvarbu, ar tai būtų gyvenamoji, šeimos, ar valgomoji zona. Jei zonuojate valgomojo erdvę (arba jei dedate kilimą į valgomojo kambarį), pasirinkite tokį, kuris būtų pakankamai didelis, kad stalas ir visos kėdės visiškai stovėtų ant jo.

Kokie kilimai yra draugiški vaikams?

Kilimui, kuris tinka vaikams, reikia būti atspariam, taip pat ir estetiškai patraukliam. Apsvarstykite tekstūrą, raštą ir audimą. Pasirinkite kažką su šiek tiek sintetinės medžiagos. Vilnos mišinys būtų mano pasirinkimas vaikams – jis malonus po kojomis – ir apsvarstykite galimybę apsaugoti jį su Scotchguard, kad nešvarumai ir išsiliejimai būtų lengvai valomi. Taip pat galite rinktis plaunamą kilimą, kad galėtumėte lengvai išvalyti išsiliejimus. Pasirinkčiau raštuotą kilimą, o ne vientisą. Grafiškas kilimas su dviejų tonų siūlu būtų puikus pasirinkimas vaikams, ypač su ilgesniu pluoštu. Vaikai mėgsta sėdėti ir žaisti ant kilimų, todėl įsitikinkite, kad jis yra malonus liesti.

Ar turėtumėte taupyti ar leisti pinigus kilimui?

Kilimai gali būti brangūs, o didesni kilimai dažniausiai kainuoja daugiau; tačiau rinkoje yra daug nebrangių, spalvingų kilimų, kurie puikiai prideda įdomumo ir šilumos kambariui, nesukeliant didelių išlaidų. Šie variantai yra puikūs, ypač jei mėgstate kartais keisti kambario išvaizdą ir jausmą. Jei norite investuoti į kilimą, kuris tarnaus daugelį metų, rinkitės klasiką. Pasirinkite švelnias spalvas ir natūralius audinius, tokius kaip šilkas ar vilna. Orientaliniai kilimai yra gražūs ir dažnai puikiai tinka formalesnėms erdvėms. Kilimai ir dhurries suteikia tekstūros ir spalvos erdvei bei siūlo taktilinį jausmą. Rinkitės raštą, kurį žinote, kad jis nesensta; venkite dramatiškų, geometrinių ir ryškių pareiškimų, nebent esate tikri, kad jis atitinka jūsų stilių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *