Kaip pasigaminti trąšas namuose

Kaip pasigaminti trąšas namuose

Paskutinį kartą atnaujinta: 2025-04-12

Jūsų augalai reikalauja maisto — azoto, fosforo, kalio — kad augtų sveiki ir stiprūs. Tačiau jie nesupranta skirtumo tarp parduotuvėje pirktų trąšų ir jūsų pačių paruoštų mišinių.

Todėl sutaupykite pinigų (iki 11 eurų už 1 litras ekologiškų augalų trąšų) ir naudokite šias mažai arba visai nekainuojančias medžiagas, kad pasigamintumėte savo lėtai tirpstančias trąšas. Jūsų augalai ir piniginė jums padėkos.

Maistingosios medžiagos, kurių reikia augalams

Augalams reikia subalansuotos mitybos:

  • Azotas: Skatina lapų augimą.
  • Fosforas: Skatina šaknų augimą.
  • Kalis: Padeda žiedų ir vaisių vystymuisi.

Augalams taip pat reikia mažų kiekių „mikroelementų“, tokių kaip kalcis, siera, magnis, cinkas ir geležis.

Pirmiausia atlikite dirvožemio tyrimą, kad nustatytumėte, kokių maistinių medžiagų trūksta. Nenorite pridėti, tarkime, azotu turtingų trąšų, jei azoto jau yra pakankamai.

Profesionalus dirvožemio tyrimas kainuoja mažiau nei 19 eurų ir suteiks jums visą reikiamą informaciją apie jūsų dirvožemio sudėtį. Susisiekite su vietiniu žemės ūkio specialistu, kad sužinotumėte, kur yra artimiausia dirvožemio tyrimo laboratorija.

Trąšos iš žuvų emulsijos

Kodėl: Žuvų žarnos, kaulai ir galvos yra puikus azoto, kalio, fosforo ir amino rūgščių šaltinis.

Kaip: Per metus rinkite ir šaldykite žuvų dalis, tuno ir sardinių likučius, kad pavasarį turėtumėte pakankamai žuvų emulsijos gamybai.

Įdėkite 1 dalį žuvies į 2 dalis vandens į hermetišką indą ir padėkite jį saulėtoje vietoje toli nuo namų (nes kvapas bus stiprus). Maišykite kas dvi dienas, kol mišinio skonis subręs; maždaug po dviejų savaičių naudokite savo sodo dirvožemiui, 11 litrų/10 kv. metrų. Lapinės daržovės, burokėliai, Briuselio kopūstai ir brokoliai tai mėgsta.

Naudokite šlapimą savo daržovėms

Kodėl: Skamba neįprastai, bet žmogaus šlapimas yra turtingas azoto, kalio ir fosfato, tai yra gerai subalansuota mityba augalams. Rožių augintojai žino, kad jų gėlės jį mėgsta. Šviežias sveiko žmogaus šlapimas yra sterilus, todėl galite jį naudoti ir daržovėms.

Kaip: Tiesioginis šlapimas yra labai koncentruotas ir gali nudeginti augalus, panašiai kaip šuns šlapimas paverčia žolę rudą. Būtinai praskieskite jį 1 dalimi šlapimo/10 dalių vandens. Tada mirkykite augalų šaknis. Tinka lapinėms daržovėms, kopūstams, agurkams ir rožėms.

Mirkykite augalus Epsom druskoje

Kodėl: Epsom druska susideda iš magnio — svarbaus sėklų dygimui ir chlorofilo gamybai — ir sieros — svarbios baltymų gamybai ir augalų augimui. Epsom druskos tirpalas padidina vaisių ir gėlių gamybą rožėse, pomidoruose, bulvėse, paprikose ir kambarinėse gėlėse.

Kaip: Sumaišykite 1 valgomąjį šaukštą Epsom druskos su 4 litrais vandens. Purkškite lapus tirpalu, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.

Išsaugokite medžio pelenus

Kodėl: Medžio pelenai ne tik prideda kalcio (gerai šaknų augimui) ir kalio (skatina sėklų ir vaisių formavimąsi) į dirvožemį, bet ir padidina labai rūgštaus dirvožemio pH, padarydami jį tinkamesniu neutralaus pH mėgstantiems augalams, tokiems kaip dauguma daržovių. (Nenaudokite jų mėlynių soduose, kurie mėgsta rūgštų dirvožemį.)

Kaip: Naudokite medžio pelenus tiesiai iš židinio į savo sodą: įkaskite 2,5 kg/10 kv. metrų.

Pridėkite susmulkintų kiaušinių lukštų

Kodėl: Kiaušinių lukštai yra turtingi kalcio. Kalcio trūkumas pomidoruose gali sukelti žiedų puvinį, tą negražią rudą dėmę vaisiaus apačioje.

Kaip: Įdėkite susmulkintus kiaušinių lukštus į sodinimo duobės apačią arba įkaskite juos į dirvožemį aplink pomidoro augalo pagrindą.

Bonusas: Jei jūsų sodą kankina šliužai, padėkite susmulkintus kiaušinių lukštus aplink augalų pagrindą. Aštrios dalelės sužeis šliužus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *