Dažymas yra viena iš tų DIY užduočių, su kuria kiekvienas iš mūsų anksčiau ar vėliau susidurs. Kai galvojame apie dažymo projektą, dažnai pirmiausia atsiduriame prie spalvų pavyzdžių ir mėginių, tačiau mažiausiai 75 procentai sėkmingo dažymo proceso priklauso nuo tinkamos paruošimo, o ne paties dažymo. Tai apima tinkamo dažų tipo ir apdailos pasirinkimą konkrečiam uždaviniui.
Akriliniai ir emaliniai dažai
Emaliniai dažai suteikia aukštesnės kokybės apdailą, tačiau jie kainuoja daugiau tiek pinigų, tiek darbo jėgos. Emaliniai balti dažai taip pat laikui bėgant gali pagelsti, todėl tai verta turėti omenyje. Akriliniai dažai yra patvarūs ir gali būti siūlomi kaip mažai lakiųjų organinių junginių turintys produktai, tai reiškia, kad jie skleidžia mažiau kvapų ir teršalų į aplinką. Be to, juos lengviau tepti nei emalinius, o džiūsta greičiau, todėl efektyviau galima užtepti kelis sluoksnius. Tačiau reikia būti atsargiems, nes jie gali atrodyti kaip plastikinis sluoksnis, o jų klampumas nėra geras langams ir durims.
Kokie dažai kur naudojami?
Kaip taisyklė, visiškai blizgūs arba pusiau blizgūs emaliniai dažai geriausiai tinka medienos darbams ar apdailos detalėms – įskaitant duris, apvadus ir langus – nes jie yra tvirti, patvarūs, suteikia puikią apdailą ir atspindi šviesą, todėl puikiai tinka, pavyzdžiui, jūsų priekinėms durims. Vandens sienoms geriausiai tinka mažo blizgesio akriliniai dažai. Juose yra tik 15 procentų blizgesio, kas yra pakankamai, kad jie būtų pakankamai tvirti, jog būtų plaunami. Jie sukurti atlaikyti beveik viską, ką gali išmesti vaikai ir naminiai gyvūnai. Matiniai akriliniai dažai daugiausia naudojami sienoms, luboms ir kampams, nes jie slepia trūkumus ir nėra atspindintys. Ši savybė gali būti naudojama kaip dizaino įrankis – dažai gali būti naudojami blizgesio sumažinimui moderniose erdvėse.
Kaip dažų tekstūra keičia spalvą
Blizgūs paviršiai sustiprina spalvos gylį, suteikdami dramatiškumo ir apibrėžimo (pavyzdžiui, kaip blizgus raudonas Ferrari). Tuo tarpu matiniai paviršiai sumažina arba prislopina spalvą ir slepia trūkumus. Todėl kitą kartą, kai ruošiatės paimti teptuką, elkitės kaip profesionalai: pirmiausia pasirinkite tinkamiausią tirpiklio tipą jūsų projektui, tada blizgesio lygį, o galiausiai, smagiausią dalį – pasirinkite spalvą ir pradėkite dažyti

Architektūros ir statybų entuziastė, rašanti apie interjero dizainą, namų statybos procesus ir aplinkos kūrimą. Jos tekstuose gausu praktinių patarimų, kaip susikurti estetišką, patogų ir funkcionalų būstą. Domisi inžineriniais sprendimais, tvaria statyba bei „Pasidaryk pats“ projektais, kurie leidžia išreikšti kūrybiškumą ir taupyti resursus.