Lubų ventiliatoriai dažnai siejami su vasara. Galite manyti, kad bet kuris ventiliatorius gali atlikti savo darbą, tačiau tai mitas, kurį norime paneigti. Tinkamo ventiliatoriaus pasirinkimas gali būti sudėtingas procesas. Mes padėsime jums nuspręsti, kuris lubų ventiliatorius yra geriausias jums.
Kas sudaro lubų ventiliatoriaus veikimą?
Daug dalykų nulemia, kuris lubų ventiliatorius jums tinkamiausias, pradedant mentelių skaičiumi ir baigiant energijos efektyvumu bei pasirinkimu tarp kintamosios ir nuolatinės srovės ventiliatorių.
Mentelių skaičius
Mentelių skaičius lemia ventiliatoriaus aerodinaminį pasipriešinimą, greitį, galią, triukšmą ir kitus aspektus. Dauguma galvoja, kad daugiau mentelių yra geriau, tačiau tai ne visada tiesa, svarbu suprasti, kaip mentelių skaičius veikia ventiliatoriaus efektyvumą.
Ventiliatoriai su mažiau mentelių sukuria mažesnį pasipriešinimą, todėl pasižymi greitesniu sukimu ir efektyvesniu oro cirkuliavimu. Tai gali suteikti stipresnį vėsinimo efektą. Dėl mažesnio mentelių skaičiaus, ventiliatorius tampa lengvesnis ir sunaudoja mažiau energijos, tai sumažina jo naudojimo kaštus.
Kita vertus, daugiau mentelių sumažina gaminamą triukšmą. Ventiliatoriai su daugiau mentelių yra geriau subalansuoti, dėl ko veikia tyliau. Tačiau papildomos mentelės gali lemti aukštesnę kainą.
Jei ieškote greitai besisukančio ventiliatoriaus, kuris efektyviai cirkuliuotų orą ir suteiktų stiprų šaltumo pojūtį, geriausiai gali tikti ventiliatorius su trimis mentelėmis.
Jei norite tylesnio ventiliatoriaus miegamajam ar svetainėje, 4 arba 5 mentelės gali būti verta investicija. Tokie ventiliatoriai yra brangesni, tačiau dėl didesnio triukšmo sumažinimo ši investicija gali būti naudinga.
Ventiliatoriaus dizainas
Renkantis ventiliatoriaus dizainą, reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių, pradedant funkcionalumu ir baigiant mentelių medžiaga.
Populiariausios ventiliatorių mentelių medžiagos yra mediena, nerūdijantis plienas, plastikas ir aliuminis. Nors ventiliatoriaus mentelės medžiaga paprastai neturi įtakos ventiliatoriaus greičiui, metalinės mentelės gali būti garsesnės nei medinės ar plastikinės.
Ventiliatorius taip pat gali daryti įtaką bendram jūsų namų stiliui. Nesvarbu, ar ieškote modernios ir griežtos dizaino, įspūdingo elemento ar paprastos konstrukcijos, tai taip pat svarbu apsvarstyti.
Galbūt jums svarbus ventiliatoriaus naudingojo laikymo patogumas. Ar jums patinka ventiliatoriai su grandine įjungimui ir išjungimui? Galbūt lengviau naudoti sieninį jungiklį arba nuotolinį valdymą? Vis daugiau žmonių pakeičia grandines nuotolinio valdymo ar jungiklio galimybėmis.
Pagalvokite apie lubų ventiliatorių su integruotu šviesos šaltiniu. Daugybė šiuolaikinių ventiliatorių derina lubų ventiliatorių ir LED šviestuvą, kurie gali būti valdomi sieniniu jungikliu.
Šiuos dizaino aspektus reikia apsvarstyti, norint rasti labiausiai patinkančius lubų ventiliatorius savo namuose.
Kintamoji srovė prieš nuolatinę srovę
Kalbant apie elektros sistemas, egzistuoja du srovės tipai: kintamoji srovė (KS) ir nuolatinė srovė (NS). Dauguma lubų ventiliatorių naudoja KS, nors NS ventiliatoriai taip pat populiarėja.
KS energiją tiekia elektros bendrovės, ši srovė yra keičiama. NS pasižymi viena kryptimi. Pagrindinė idėja apie NS ventiliatorius yra taupyti energiją, perjungiant KS į NS.
Lyginant KS ir NS ventiliatorius, NS turi keletą privalumų:
- Efektyvesnis energijos naudojimas
- Dažniausiai yra tylesnis
- Daugiau greičių pasirinkimų
- Lengvesnis ir kompaktiškesnis variklis
Nors NS ventiliatoriai turi daug privalumų, jų pasirinkimas priklausys nuo jūsų regione prieinamų modelių.
Lubų aukštis
Dauguma lubų ventiliatorių reikalauja lubų aukščio nuo 2,1 iki 2,4 metrų. Kiekvienas ventiliatorius yra šiek tiek skirtingas ir turi optimalią veikimo vietą.
Jei jūsų lubos aukštesnės, galite naudoti pailginimo strypą, kad ventiliatorių nuleistumėte iki tinkamo aukščio. Jei jūsų lubos yra per žemos, tačiau norite pasinaudoti ventiliatoriaus privalumais, yra galimybė rinktis žemos montavimo lubų ventiliatorius.
Lubų ventiliatoriaus dydis
Tas, kas sakė, kad dydis nesvarbu, niekada nestatė geriausio lubų ventiliatoriaus savo namuose. Planuojant naujų ventiliatorių montavimą, svarbu žinoti, kokio dydžio ventiliatorius jums reikalingas. Jei jis bus per mažas, jis nesugebės pakankamai orą judinti. Jei jis per didelis, galite naudoti daugiau energijos nei būtina jūsų erdvei.
Kalbant apie ventiliatoriaus diametrą, turima omenyje atstumas tarp vienos mentelės galo ir kitos mentelės galo tiesiai priešais ją esantis. Namams tai gali būti nuo 90 iki 240 cm.
Paprastai, vidutinio dydžio ventiliatorius su diametru 130-140 cm tinka tipinei svetainei. Mažas ar vidutinio dydžio ventiliatorius su diametru 120-130 cm tinka miegamajam.
Koks tinkamiausias ventiliatorius jūsų namuose, priklausys nuo kambario dydžio ir proporcijų. Čia gali padėti profesionalus elektrikas, kad jis pasirinktų tinkamus ventiliatorius jūsų namams.
Ventiliatoriaus sauga
Ar žinote, kad Korėjoje yra paplitusi nuomonė, jog naudojant elektrinį ventiliatorių kambaryje be atvirų langų ar durų galima mirti? Tikima, kad jei nėra išeities deguoniui, anglies dioksidas kaupiasi ir sukelia uždusimą!
Nors šis mitas nepatvirtintas, galite nerimauti, kad kažkas gali susižeisti prisilietęs prie besisukančių ventiliatoriaus mentelių. Stiprus ventiliatorius greitai sukdamasis gali padaryti žalos, bet jūsų galvos nesudaužys.
Kita vertus, lubų ventiliatorių apsaugos yra skirtos apsaugoti žmones nuo sąlyčio su besisukančiomis mentelėmis. Tai gali būti naudinga, kai dviaukštės lovos ir ventiliatoriai susijungia į nelaimę.
Energijos efektyvumas
Lubų ventiliatoriaus energijos efektyvumą lemia keli veiksniai. Pirmasis veiksnys yra mentelių skaičius. Energijos poreikis sukasiu jūsų lubų ventiliatorių didėja su didesniu mentelių skaičiumi.
Kalbant apie energijos efektyvumą, taip pat svarbu pasirinkti tinkamo dydžio ventiliatorių tai erdvei, kurioje jis bus sumontuotas. Veisiausias ventiliatorius efektyviai juda orą. Per didelis ventiliatorius gali reikalauti daugiau išlaidų, nei būtina!
Nors lubų ventiliatorius negali sukurti to paties šildymo ir vėsinimo efekto kaip oro kondicionierius, abu naudojant kartu galima sumažinti sąskaitas už energiją. Jie tai daro cirkuliuojant šilumą bei šaltį, kad maksimaliai padidintų erdvės vėsos ar šilumos pojūtį. Tai reiškia, kad galite sutaupyti, vasarą padidindami termostatą, o žiemą sumažindami.
Renkantis tinkamus ventiliatorius savo namams, toks, kuris turi reversinį variklį, veikimą kartu su jūsų oro kondicionieriumi yra gera idėja. Toks reversinis variklis gali sukti jūsų ventiliatorių abiem kryptimis, vasarą prieš laikrodžio rodyklę, žiemą pagal ją.
Lauko lubų ventiliatoriai
Ar apsvarstėte galimybę įrengti lauko ventiliatorių? Lauko ventiliatorius yra puikus būdas išlikti vėsiems vasarą, sukurdamas lengvą, kontroliuojamą vėją ir atbaidydamas muses bei uodus. Pridėjus LED šviestuvą, turėsite viską, ko reikia ramiam, lengvų vėjų vakarui jūsų lauko erdvėje.
Deja, vidaus lubų ventiliatorius negali būti naudojamas lauke. Rekomenduojame rinktis iš nerūdijančio plieno, aliuminio ar plastiko pagamintus modelius.
Variklis taip pat turėtų būti sandarus, kad į jį nepatektų drėgmė ir nesukeltų žalos. Galite patikrinti ventiliatoriaus IP rodiklį, norėdami nustatyti, ar jis tinkamas naudoti lauke.
Kaip pasirinkti tylų lubų ventiliatorių?
Viena svarbiausių savybių, į kurią reikia atsižvelgti renkantis geriausius lubų ventiliatorius savo namams, yra triukšmo lygis. Gerai subalansuoti ventiliatoriai dažniausiai yra tylūs. Lubų ventiliatoriai su daugiau mentelių taip pat yra geriau subalansuoti.
Ilgainiui jūsų ventiliatoriaus mentelės gali tapti nevienodos ir laisvos, sukeldamos papildomą triukšmą. Tai problemą galima išspręsti paprastu ventiliatoriaus balansavimo rinkiniu.
Taip pat svarbu atsižvelgti, kaip efektyviai ventiliatorius sumontuotas ant jūsų lubų. Netinkamai sumontuotas ventiliatorius, sukdamasis sukels daug triukšmo.
Ventiliatoriaus mentelių medžiaga taip pat gali turėti įtakos jo garsumui. Medienos ir plastiko mentelės dažniausiai yra tylesnės.
Kurį lubų ventiliatorių pirkti?
Geriausi lubų ventiliatoriai jūsų namuose dažniausiai yra individualaus skonio ir prioritetų reikalas. Kokio oro srauto jums reikia? Ar norėtumėte nuotolinio valdymo pulto arba integruoto LED šviestuvo? Kokie yra minimalūs jūsų lubų ventiliatorių energijos efektyvumo reikalavimai? Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į dydį, medžiagas ir kitus aspektus.

Praktiškas, išradingas ir kruopštus vyras, kuris mėgsta viską pasidaryti pats. Nuo vaikystės domėjosi, kaip veikia įvairūs daiktai, o vėliau tai pavirto į aistrą statybai, interjerui ir inžinerijai. Po daugelio metų darbo statybų sektoriuje, jis nusprendė savo žiniomis pasidalinti su kitais – taip gimė jo tinklaraštis, kuriame aptaria viską: nuo grindų dangos pasirinkimo iki sodo tvarkymo patarimų.