Kaip pasidaryti laistymo sistemą iš turimų medžiagų

Kaip pasidaryti laistymo sistemą iš turimų medžiagų

Sutaupykite pinigų, kai sukursite šias šaunias savadarbio laistymo sistemas iš medžiagų, kurias greičiausiai jau turite.

  • Lašelinės žarnos, kurios taupo vandenį, tiekiant drėgmę tiesiai prie šaknų.
  • Savaime laistantis vazonas, kuris drėkina augalus, siurbdamas drėgmę iš vandens šulinio.
  • Olos, po žeme užkasami moliniai puodai, kurie vandens tiekia šaknims pagal poreikį.

Kaip pasigaminti lašelinę žarną

Lašelinė žarna drėkina dirvą lašas po lašo, nešvaistant vandens dėl išgaravimo ar ligų skatinimo drėkinant lapus. 15 metrų lašelinė žarna kainuoja apie 14 eurų didžiuosiuose prekybos centruose. Arba galite pasigaminti ją patys iš bet kurios senos žarnos, kurią galbūt planavote išmesti. Štai kaip tai padaryti.

  • Paimkite seną žarną. Išvalykite ją ir padėkite ant lygaus paviršiaus, pavyzdžiui, medinės lentos.
  • Vienoje žarnos pusėje išdurkite mažas skylutes kas 2,5–5 cm, palikdami 15 cm be skylių abiejuose žarnos galuose. Skylutėms padaryti naudokite baldų adatą arba mažą, 0,4 mm grąžtą.
  • Prijunkite žarnos dangtelį (1,80 euro už ¾ colio žalvarinį) prie vieno žarnos galo. Kitą galą prijunkite prie kitos žarnos, kuri yra pakankamai ilga, kad pasiektų nuo čiaupo iki jūsų sodo.
  • Įjunkite vandenį, kad lašai kristų iš kiekvienos skylutės išilgai žarnos. Norite lašo, o ne purškimo, todėl sumažinkite slėgį, jei išteka per daug vandens.
  • Apvyniokite žarną aplink augalų pagrindą, tada uždenkite 5 cm mulčiu.

Savaime laistantis žemės dėžės vazonas

Žemės dėžė yra savaime laistantis vazonas, kuris remiasi dirvožemio gebėjimu nuolatos siurbti vandenį iš įmontuoto šulinio. Šulinį užpildote vamzdeliu — daug rečiau nei laistydami rankomis.

Žemės dėžė gali būti bet kokio dydžio ar medžiagos, svarbu, kad ji turėtų vandens rezervuarą ir dirvožemį. Štai gera idėja:

  1. Pasirinkite „Rubbermaid Roughneck“ talpą (60x40x30 cm; 6 eurai). Naudodami itin aštrų peilį, išpjaukite dangčio plokščią dalį, atskirdami ją nuo krašto.
  2. Padarykite „verkiančias puodelius“, išdurkite 1,3 cm skylutes dviejuose 450 ml plastikiniuose puodeliuose, kol jie atrodys kaip Šveicariškas sūris.
  3. Paimkite 1,5 m ilgio 1,3 cm skersmens ABS vamzdį (6 eurai), pažymėkite kas 6 cm, ir supjaustykite į 16 dalių. Likusią dalį (apie 50 cm) naudokite kaip laistymo vamzdį.
  4. Dangčio kampuose išpjaukite skylutes, kad tilptų du verkiančių puodelių ir laistymo vamzdis.
  5. Naudodami 1,3 cm grąžtą, išdurkite skylutes dangtyje, išdėstytas kas 2,5 cm (daug skylių!)
  6. Išdėstykite mažus PVC gabalėlius dėžės dugne — jie turėtų būti vertikaliai ir tolygiai išdėstyti. Dangtį uždėkite ant gabalėlių. Įdėkite verkiančius puodelius ir laistymo vamzdį į jų skylutes.
  7. Sandariai užpildykite verkiančius puodelius vazonų žeme, tada užpildykite dėžę dirvožemiu.
  8. Išgręžkite 1,3 cm drenažo skylę dėžės šone 6 cm nuo dugno.
  9. Užpildykite dėžę vandeniu per laistymo vamzdį. Kai ji bus pilna, vanduo ištekės iš drenažo skylės.
  10. Pasodinkite.

Kaip pasigaminti savo olas

Olos yra moliniai indai su plonomis kaklomis ir plačiais pilvais, kuriuos užpildote vandeniu ir užkasate savo sode. Vanduo prasiskverbia pro olų neglazūruotas sienas, kad maitintų augalų šaknis, nešvaistant vandens išgaravimui ar nuotekoms. Galiausiai augalų šaknys apauga aplink olas, siurbdamos vandenį, kai jo reikia, taip sukurdamos itin efektyvią savaime laistančią sistemą.

Pasigaminkite savo iš papildomų molinių sodo puodų ir silikono hermetiko.

  • Pasirinkite du 20 arba 25 cm molinius puodus su lygiomis briaunomis, kurie gerai dera vienas su kitu.
  • Užsandarinkite butelio kamštelį arba plytelės gabalėlį ant vieno puodo dugno skylės, kad vanduo neištekėtų.
  • Uždenkite vieno puodo briauną storu silikono hermetiko sluoksniu. Uždėkite kitą puodą ant hermetiko ir lengvai paspauskite.
  • Leiskite hermetikui džiūti 24 valandas, tada užpildykite puodą vandeniu ir patikrinkite, ar nėra nuotėkių.
  • Kai būsite tikri, kad jūsų ola yra sandari, užkaskite ją sode šalia augalų. Vanduo 20 cm skersmens ola pasklinda 45 cm.
  • Užpildykite olą vandeniu ir uždenkite skylę akmeniu arba glazūruota lėkšte. Patikrinkite vandens lygį su pagaliuku ir papildykite, jei reikia.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *