Norite kuo greičiau paragauti savo užaugintų pomidorų? Štai keturi paprasti būdai, kaip paskatinti ankstyvesnį derlių. Dažniausiai pomidorai sodinami praėjus bent dviem savaitėms po paskutinių šalnų, tačiau laikydamiesi antro ir trečio žingsnio, galite paankstinti sodinimą. Jei gyvenate vietovėje, kur jau šilta, ankstyvumui užteks pirmojo žingsnio.
1. Rinkitės anksti derančias veisles
2. Sodinkite anksčiau ir apsaugokite nuo vėsos
Papildomai apsaugai nuo šalnų galite įsigyti specialių apsauginių priemonių, pavyzdžiui, apsauginių sienelių ar agroplėvelės. Taip pat galite pasigaminti apsaugą patys, nupjovę plastikinio litro pieno butelio dugną ir uždėję jį ant daigo, kol orai atšils. Reikėtų nuimti kamštelį viršuje, kad augalas gautų oro. Šalia pasodinto daigo įsmeikite kuoliuką ir ant jo užmaukite butelį – taip apsauga laikysis tvirtai.
3. Sodinkite anksčiau ir pašildykite dirvą
Sodinkite pomidorus į žemę, kuri padengta permatoma plėvele – saulės spinduliai pašildys pagrindą greičiau. Vėliau ant plėvelės galima užberti šiaudų mulčio, kad dirva neperkaistų. Plėvelėje iškirpkite angą ir sodinkite daigą tiesiai į ją, rūpinkitės, kad dirva išliktų drėgna. Šiuo atveju ypač tinka lašelinė arba porėta laistymo žarna, nes ji užtikrina, kad vanduo pasieks šaknis po plėvele. Norint išvengti žiedinių galiukų puvinio, į žemę sodinant įmaišykite kalcio turinčių trąšų, naudojamų pagal gamintojo instrukciją. Pomidorus galima sodinti ir į vazonus su aukštos kokybės substratu bei laikyti saulėtoje vietoje arti namų, kad būtų lengva prižiūrėti ir nuolat stebėti.
4. Apipurkškite augalus žiedų formavimosi priemone
Ši papildoma augalų hormonų purškimo priemonė gali paskatinti vaisių mezgimą anksčiau. Jos galima įsigyti kai kuriuose sodo centruose arba užsisakyti internetu.

Praktiškas, išradingas ir kruopštus vyras, kuris mėgsta viską pasidaryti pats. Nuo vaikystės domėjosi, kaip veikia įvairūs daiktai, o vėliau tai pavirto į aistrą statybai, interjerui ir inžinerijai. Po daugelio metų darbo statybų sektoriuje, jis nusprendė savo žiniomis pasidalinti su kitais – taip gimė jo tinklaraštis, kuriame aptaria viską: nuo grindų dangos pasirinkimo iki sodo tvarkymo patarimų.