Atnaujinant interjerą, lengva pasinerti į dizaino sprendimus ir estetikos detales, pamirštant funkcinius aspektus.
Pasirinkus dažų spalvas, grindis, plyteles ir santechniką, visi šie sprendimai yra svarbūs, tačiau sėkmingas atnaujinimas priklauso nuo numatymo, planavimo ir tikro apmąstymo apie tai, ką norite pasiekti atnaujinamame erdvėje – dar prieš pradedant darbus.
1. Planuokite iš anksto
Nors tai atrodo akivaizdu, svarbu planuoti iš anksto ir skirti laiko tobulam atnaujinimui užbaigti. Įvertinkite naujo atnaujinimo praktinius aspektus ir tai, kaip tai galiausiai paveiks jūsų kasdienį gyvenimą, ne tik atnaujinimo proceso metu, bet ir po jo. Svarbu žiūrėti toliau nei tik stilius ir dizainas, kad užtikrintumėte, jog erdvė bus funkcionali ir praktiška ateityje. Kitas svarbus aspektas yra sukurti lanksčią erdvę, kuri atitiktų tų žmonių, kurie gyvens name, gyvenimo būdą. Visada sakome savo klientams, kad svarbu sukurti „namus”, kurie būtų gražūs gyventi, o ne tik primintų parodų namus su ribota funkcija.
2. Maksimizuokite natūralią šviesą
Atnaujinimo ar rekonstrukcijos metu visada patariame klientams pasinaudoti natūralia šviesa. Natūrali šviesa puikiai apšviečia naujus dizainus ir elementus bei suteikia nuostabų atmosferą ir erdvės pojūtį bet kuriai patalpai – ypač virtuvėms ir svetainėms. Jei erdvėje, kurią kuriate, yra ribota natūrali šviesa, kas dažnai būna vonios kambariuose, rekomenduojame papildomą apšvietimą, pavyzdžiui, stoglangį, jei tai įmanoma, arba tiesiog pridėti šviestuvus, kad erdvė būtų šviesesnė.
3. Sandėliavimas yra raktas
Daugelis klientų kreipiasi į mus, norėdami atnaujinti ir suteikti naują gyvenimą savo nusidėvėjusiems ir pasenusiems namams, kurie dažnai turi nedaug ar visai neturi sandėliavimo vietos. Pagalvokite, kam kiekviena patalpa bus naudojama. Jei tai vonios kambarys, kur daug žmonių nori daugiau erdvės, pabandykite pridėti skustuvų spinteles virš kriauklės, kad galėtumėte laikyti savo produktus. Sandėliavimo niekada nebus per daug.
4. Kurkite laikui nepavaldų dizainą
Atnaujindami namus ar konkrečią erdvę, svarbu sukurti dizainą, kuris ne tik sklandžiai derėtų visame name, bet ir prisitaikytų prie laikmečio. Nesvarbu, ar norite sukurti minimalistinį, švarų dizainą, ar ką nors prabangesnio, pasirinkite neutralų ir švarų spalvų paletę su švelniomis atspalviais, kad sukurtumėte laikui nepavaldi išvaizdą, kurią lengva atnaujinti su skirtingais interjero dekoro ir baldų elementais ateityje.
5. Investuokite į profesionalus
Jei norite sukurti svajonių namus, tačiau mintis apie savarankišką atnaujinimą atrodo gąsdinanti, investuokite į profesionalus, kuriais pasitikite, kad atliktų darbą. Visada prašome savo klientų paruošti trumpą aprašymą, kuriame būtų nurodyta, ką jie įsivaizduoja konkrečioje erdvėje ar name, ir kaip jie norėtų, kad tai taptų realybe. Augant namų atnaujinimo realybės šou populiarumui, žmonės dažnai gauna nerealistišką vaizdą apie tai, kaip „lengvai” vyksta dideli atnaujinimai, ir nesuvokia, kad užkulisiuose dirba daugybė profesionalų. Taigi, jei neturite ankstesnės patirties, visada geriau pasitelkti profesionalus, kad užtikrintumėte, jog darbas bus atliktas tinkamai ir saugiai.

Architektūros ir statybų entuziastė, rašanti apie interjero dizainą, namų statybos procesus ir aplinkos kūrimą. Jos tekstuose gausu praktinių patarimų, kaip susikurti estetišką, patogų ir funkcionalų būstą. Domisi inžineriniais sprendimais, tvaria statyba bei „Pasidaryk pats“ projektais, kurie leidžia išreikšti kūrybiškumą ir taupyti resursus.