Svarbūs patarimai, kaip paruošti vejapjovę žiemai

Svarbūs patarimai, kaip paruošti vejapjovę žiemai

Žoliapjovės paruošimas žiemai dažnai pamirštamas, o vėliau daugelis stebisi, kodėl po ilgo stovėjimo ji nebeveikia. Taip nutinka dėl to, kad neveikiančioje mašinoje gali kilti įvairių problemų. Rūdys ir kramtymai atsiranda, kai nešvarumai patenka į jungtis ir žarnas. Karbiuratoriaus ir variklio gedimus gali sukelti senas kuras.

Jei sezono pabaigoje atliksite kelis paprastus veiksmus, žoliapjovė bus tinkamai paruošta ir paruošta naudoti jau kitą sezoną, kai tik pradės augti žolė. Tam nereikia didelių gebėjimų, o įrankių prireiks nedaug. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip paruošti žoliapjovę žiemai ir išvengti problemų.

Būtini veiksmai ruošiant žoliapjovę žiemai

Šiandien paruošėme devynių patarimų sąrašą, kurį turėtų prisiminti kiekvienas būsto savininkas, prieš pradėdamas ruošti žoliapjovę žiemai. Jie yra šie:

1. Išjunkite elektros tiekimą arba išimkite žvakę

Visada pirmiausia rūpinkitės savo saugumu. Net kai benzininė žoliapjovė neveikia, gali atsitikti, kad ji kosti ir skraido. Peilis gali pasisukti, nors ir tik kartą ar du, bet jei ranka pakliūva į kelią, tai gali turėti rimtų pasekmių. Panašios problemos gali kilti, jei netyčia nuspaudžiamas maitinimo mygtukas laidinėje arba belaidėje žoliapjovėje.

Nors tokie atvejai reti, jie vis tiek yra pavojingi. Galima netekti pirštų. Prieš pradedant bet kokius valymo ar priežiūros darbus, pašalinkite elektros tiekimą.

Benzininei žoliapjovei tai reiškia, kad reikia ištraukti žvakės laidą arba, dar geriau, visai išimti seną žvakę. Po visų darbų įstatykite naują. Elektrinėms žoliapjovėms išimkite bateriją arba išjunkite maitinimo laidą.

2. Stabilizuokite kurą arba išleiskite kuro baką

Daugelis nežino, kad benzinas laikui bėgant blogėja. Trukmė paprastai siekia nuo trijų iki šešių mėnesių. Kuro skilimo procesas paspartėja, kai jis yra kaitinamas, kaip pvz., žoliapjovės bako karštoje dienoje. Benzinas skilimo metu virsta lipniais junginiais, kurie gali užkimšti karbiuratorių, išmetimo angą ir duslintuvą. Taip pat susidaro peroksidai, kurie pažeidžia gumos sandariklius.

Vienas iš svarbiausių darbų ruošiant žoliapjovę žiemai yra pašalinti benziną arba naudoti cheminių stabilizatorių, kurie yra prieinami parduotuvėse. Dauguma žoliapjovių yra suderinamos su paprastu benzinu arba benzinu su dviejų taktų aliejumi, bet visuomet verta pasitikrinti žoliapjovės specifikacijas.

3. Pakeiskite alyvą

Šis žingsnis nereikalingas, jei turite dviejų taktų žoliapjovę, nes alyva maišoma su kuru ir deginama kartu su juo. Jei turite didelę keturtaktę žoliapjovę ar vejos traktorių, bus dar viena alyvos bakas.

Variklio alyva yra sudėtinga medžiaga, galinti atlaikyti temperatūros ir slėgio svyravimus. Tačiau ji vėsina ir apsaugo variklį, o kartu kaupia smulkius purvo daleles. Kadangi šios dalelės kaupiasi ir gali sukelti nusidėvėjimą, alyvą reikia reguliariai keisti.

Alyvos išleidimas iš žoliapjovių bakų yra paprastas procesas, kurio metu reikia atsukti išleidimo varžtą, surinkti seną alyvą (ir tinkamai išmesti), įtvirtinti varžtą atgal ir pakeisti ją gamintojo nurodytu alyvos tipu. Tai yra darbas, kurį reikėtų atlikti kas 50 darbo valandų. Paprastai tai atliekama sezono viduryje ir vėl, kai žoliapjovė ruošiama žiemai sezono pabaigoje.

4. Pakeiskite filtrus

Priklausomai nuo žoliapjovės tipo, gali būti vienas arba du filtrai – vienas kuro linijai ir dar vienas keturtaktėms žoliapjovėms.

Kuro filtrai yra smulkūs cilindro formos įtaisai, dažnai pagaminti iš baltos plastmasės. Jie yra skirti montuoti kuro linijoje tarp kuro bako ir karbiuratoriaus ir pašalina mažas purvo daleles iš benzino. Laikui bėgant, sukaupti šiukšlių galite užsikišti srautą ir išeikvoti motoro kuro tiekimą. Jie laikomi paprastais klipais, kuriuos galima atidaryti įprastomis replių pagalba. Prieš tai atliekant, įsitikinkite, kad kuro tiekimas į baką išjungtas.

Alyvos filtrai atlieka tą pačią funkciją kaip benzino filtrai, pašalindami šiukšles. Jie yra apvalios metalinės dalys, pritvirtintos prie motoro šono ar apatinės dalies. Dažniausiai juos galima nuimti sukant prieš laikrodžio rodyklę ranka. Taip pat paprasta juos pakeisti.

5. Patobulinkite peilį

Iki šiol dauguma žoliapjovės žiemos laikymo žingsnių buvo skirti benzininiams modeliams. Dabar turime keletą užduočių, kurios tinka įvairiems tipams. Pirmas žingsnis – patobulinti žoliapjovės peilį.

Nors peilis gali atrodyti bukas, jis traiško žolės gijas. Tokia žala lėtina augimą, veikia žolę nuo patogenų ir sukelia negražias rudų dėmių. Aštrus peilis pjauna tiksliai ir padeda išlaikyti sveiką veją.

Galima aštrinti peilį tiek ant žoliapjovės, tiek nuėmus jį. Galite naudoti paprastą rankinį dildę, tačiau rotaciniai įrenginiai su šlifuojančia priemone taip pat yra populiarūs. Aštrinkite žoliapjovę ant jos šono, o ne aukštyn kojomis, kad metalinės atliekos nepatektų į veleną, kuri valdo peilį.

6. Išvalykite denį

Geriausia praktika yra išvalyti žoliapjovės denį po kiekvieno naudojimo. Daug lengviau pašalinti drėgną medžiagą nei sausą žolę ar purvą. Valymas apsaugo denį nuo drėgmės pažeidimo ir rūdžių susidarymo, jei denis yra pagamintas iš metalo.

Kai ruošiate žoliapjovę žiemai, gera idėja nuvalyti denį kruopščiai ir patikrinti, ar nėra žalos. Įsitikinkite, kad žoliapjovė stabiliai stovint ir nenuleis. Su važiuojamosios dalies žoliapjovėmis naudokite ratų rampas ir užfiksuokite ratų stabdžius.

Kilnojamosios rankenėlės neturėtų būti naudojamos atskirai, nes jos gali nukristi. Naudokite universaliaisiais valikliais ir standžiu nailoniniu šepetėliu, taip pat aukšto slėgio plovikliais arba sodo žarnomis, kad išvalytumėte.

7. Sutepkite ir išvalykite judančias dalis

Judančių dalių valymas ir tepimas apima dvi dalis. Visada turėtumėte laikytis savo naudotojo vadovo nurodymų dėl tepimo, kad prailgintumėte savo įrenginių tarnavimo laiką.

Purvas gali įstrigti įvairiose žoliapjovės vietose, sukelti pažeidimus ir korozijos pradžią. Įprastos vietos yra ratai ir ašys. Kita dalis yra svirtelės, kurios kontroliuoja greitį ar padidina ir sumažina denio aukštį.

Jei rankena sulankstoma saugojimui, yra jungtis, kurioje gali užsikabinti smėlis. Iš pradžių tai gali neatrodyti kaip didelė problema, bet laikui bėgant jos pradeda strigti ar erzinti ir tampa trukdžiais.

Prieš tepant lengvą mašinų alyvą, kruopščiai išvalykite įrangą. Dažniausiai naudojama trijų vienas alyva. Silikono purškikliai, pavyzdžiui, WD-40, yra puikūs trumpinant užsikimšusias veržles ir varžtus, bet jie nėra geriausia tepimo priemonė šiam darbui, nes jie tampa lipnūs ir kaupia purvą.

8. Patikrinkite kabelį

Greičio reguliatoriaus kabeliai gali laikas nuo laiko išsikraipyti ir nusidėvėti. Jie dažniausiai liečiasi su tam tikru vadovo paviršiumi. Kai jie prasitrina per apsauginį sluoksnį, pradeda formuotis rūdys. Jei vadovas yra nusidėvėjęs, pakeiskite jį. Tai greitas ir paprastas darbas, kuris nekainuoja daug.

Jei greičio reguliatoriaus kabelis pradėjo trūkinėti, jį taip pat reikėtų pakeisti, nes smulkios kabelį sudarančios vielos gali įpjauti pirštą, jei jos atsipalaiduoja. Nors tai nėra didelė trauma, bet gana nemaloni.

Patikrinkite elektrinių žoliapjovių kabelio išorę, ar nėra pažeidimų ženklų. Jei yra įtrūkimų ar plyšių, jis turi būti pakeistas. Atviros vielos sukelti trumpi sujungimai gali išjungti perjungiklius arba sustabdyti žoliapjovės veikimą.

Taip pat kyla elektros smūgio pavojus, kuris gali būti mirtinas. Visos elektrinės sodo įrangos jungtys turėtų būti prijungtos prie lizdo su įdiegtu nuotėkio srovės pertraukikliu.

9. Išimkite akumuliatorių ir laikykite jį viduje, jei jo yra

Prieš ruošiant žoliapjovę žiemai, turi būti išimtas akumuliatorius arba be laidų modeliai. Tai būtina dėl dviejų priežasčių.

Jei akumuliatoriai palikti prijungti, tiek paprasti 12 voltų automobiliniai akumuliatoriai, tiek ličio jonų tipai ilgainiui išsikrauna. Antra, baterijos praranda galią šaltu oru; todėl jas reikia laikyti aukštesnėje nei 4 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Jei savo žoliapjovę laikote vietoje, kurioje ji užšals, akumuliatorių reikėtų laikyti kitur.

Galbūt verta pagalvoti, kaip laikyti žolės dėžes žiemą, ruošiant žoliapjovę žiemai. Drobės modeliai yra puikūs žiemos namai žiurkėms (kurios greičiausiai jas susprogdins) ir gyvatėms, todėl reikėtų jas laikyti toliau nuo gyvūnų pasiekiamumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *