Vasaros namų priežiūros sąrašas: Kaip atsikratyti pelėsio

Vasaros namų priežiūros sąrašas: Kaip atsikratyti pelėsio

Kada sėdėjimas terasoje su privatumo siena, kurią pasigaminote gegužę, praranda žavesį? Visur akys užkliūva už surūdijusių grotelių ir paukščių išmatų, besikaupiančių ant jūsų lauko baldų, kai tuo tarpu prakaituojate ir kovojate su vabzdžiais. Ir, o ne, kas tai per kvapas? Vasaros yra puikios, tačiau karštos dienos gali tapti tikru iššūkiu.

Neskubėkite ieškoti darbo atšiauresniuose regionuose. Galite susigrąžinti savo vasarą. Čia pateikiame keletą blogiausių vasaros išbandymų (be tam tikros tvarkos), jų priežasčių ir kaip su jais susidoroti.

Kaip sustabdyti vabzdžių invaziją naudojant hermetiką

Jei sutraiškysite smirdintįjį vabalą, greitai suprasite, kodėl jis taip vadinamas. Nors šie rudi kenkėjai gali nekelti tiesioginės grėsmės, jūsų šeima jausis geriau be jų kvapo.

  • Naudokite hermetiką arba sandariklį, kad uždarytumėte plyšius, per kuriuos šie kenkėjai gali patekti į jūsų namus. Patikrinkite langus, duris, ventiliacijos angas ir lauko čiaupus, ar nėra spragų.
  • Ant dulkių siurblio žarnos uždėkite nailoninę kojinę, kad sugautumėte smirdančius vabalus užuot tiesiog siurbę į maišą.
  • Surinktus vabaliukus nuskandinkite butelyje su muiluotu vandeniu. Nereikia drastiškesnių priemonių.

Naikinkite pelėsį su drėgmės surinkėju

Karštos, drėgnos vasaros sudaro idealias sąlygas pelėsiui ir miltligei, kurių kvapas nemalonus. Pirmą kartą užuodus šiuos nemalonius grybus, verta imtis veiksmų.

  • Laikykite namus švarius ir tvarkingus. Tai geriausias būdas kovoti su vasariniais kvapais. Tai leidžia orui cirkuliuoti ir neleidžia kauptis drėgmei (pelėsio ir miltligės sąjungininkui).
  • Drėgmės surinkėjai ir oro kondicionieriai padės sausinti jūsų namus, arba bent jau padidinti oro cirkuliaciją naudodami ventiliatorius.
  • Kambariuose, kur kvapai yra ypač stiprūs, naudokite spintų sienų ir stalčių apmušalus iš kedro medienos, kad išlaikytumėte gaivų kvapą.
  • Naudokite hidroizoliacinius dažus betonui ir mūrui, kad apsaugotumėte rūsio sienas nuo drėgmės. Prieš atlikdami hidroizoliaciją, nustatykite drėgmės priežastis, nes tai veikia tik esant drėgmei iš išorės.

Įspėjimas: kartais nemalonus kvapas gali signalizuoti apie rimtą vandens žalos problemą jūsų namuose. Jei šie patarimai nepadeda, gali tekti kreiptis į specialistus.

Kaip išvengti šiukšlių kvapo naudojant sodos miltelius

Karščio bangos vasaromis kelis kartus padidina šiukšlių kvapą. Laikyti šiukšliadėžes švarias (akivaizdu) yra pirmoji gynybos linija. Tačiau yra keletas papildomų veiksmų, kuriuos galite atlikti.

  • Šiukšlių dėžės valymas, nors ir nemalonus, padeda kontroliuoti kvapą ir apsaugo nuo kenkėjų. Kai jūsų skrandis stiprus, atlikite kruopščią valymą, o po to kaskart greitai nuvalykite ištuštinę dėžę. Taip kvapas nesukels problemų.
  • Ant švarios, sausos dėžės dugno pabarstykite sodos miltelius, kad jie sugertų būsimus kvapus.
  • Arba įdėkite keletą džiovintuvo lapų po šiukšlių maišu keičiant jį.
  • Katės kraikas šiukšlių dėžės dugne taip pat padeda absorbuoti kvapus.

Kaip apsaugoti nuo paukščių išmatų naudojant tinklą

Net ir aistringiausi paukščių stebėtojai nenori matyti išmatų, besikaupiančių ant jų verandos ir lauko baldų.

Lengviausias ir humaniškiausias sprendimas yra naudoti kiemo dekoracijas, kurios juda arba skleidžia triukšmą, pavyzdžiui, vėjo kojinės, varpeliai ir saulės gaudyklės.

Tačiau jei kregždės susisuka lizdus (šie atpažįstami iš purvo, o ne iš šakelių), jų negalima trikdyti. Kregždės yra saugomos. Verčiau po jų lizdu įdėkite lentą arba laikraštį ant žemės, kad išmatos nesugadintų verandos. Kitais metais geriausia naudoti tinklą, kad užkirsti kelią jų sugrįžimui, kol lizdai dar nebuvo pastatyti.

Kaip pašalinti surūdijusias, riebaluotas groteles naudojant grąžtą

Jūs nepasiruošėte grilio sezono pradžioje, o dabar, kai pasikvietėte naujus kolegas į kepiniu sode, suprantate, jog jūsų grilis atrodo nešvariai dėl rūdžių ir purvo.

  • Naudokite actą, sodos miltelius, druską ir citrinų sultis kaip natūralias priemones rūdžių šalinimui. Jas galima naudoti atskirai arba maišyti į pastą sumaišant sausus ir šlapius ingredientus. Užtepkite ir palikite per naktį, tada pašalinkite rūdis pamiegodami paviršių. Siūlome išbandyti šias kombinacijas: actas ir soda; citrinų sultys ir soda; arba citrinų sultys ir druska.
  • Stipresniu rūdimis naudokite grąžto vielinį šepetį, kad pašalintumėte likusias rūdis.
  • Pabaigę valyti, ištepkite groteles augaliniu aliejumi ir pašildykite jas.

Kaip išvengti nepageidaujamų gyventojų, galvojant kaip gyvūnas

Gyvatės zoologijos sode: įdomu. Gyvatės aplink ar jūsų namuose: NE. NE. NE. Gyvatės gali būti pačios nemaloniausios įsibrovėlės (arba gal šikšnosparniai?), tačiau bet koks nepageidaujamas graužikas ar gyvūnas namuose kelia stresą. Geriausia gynyba yra puolimas. Tačiau jei jie jau pateko, kreipkitės į specialistus.

  • Uždarykite skyles, platesnes nei 0,6 cm (gyvatėms nereikia daug vietos). Patikrinkite už latakų ir stogo dangos.
  • Apkarpykite medžius, kad gyvūnai, kaip voverės, negalėtų užlipti ant stogo ir patekti į palėpę. Laikykite šakas bent 2,4 m atstumu nuo namo.
  • Pašalinkite bet kokius maisto šaltinius, pavyzdžiui, šiukšlių dėžes su netinkamai uždėtais dangčiais, kurie gali pritraukti kenkėjus. Kuo arčiau jie veikiausias jūsų namų, tuo tikėtina, kad jie suras būdą patekti vidun.
  • Pašalinkite kieme esančias šiukšles, tokias kaip lapų ir šakelių krūvos, ir pjaukite veją dažnai, kad pašalintumėte slėptuves.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *