5 vaikų kambario dizaino patarimai, kurie išliks aktualūs ilgą laiką

5 vaikų kambario dizaino patarimai, kurie išliks aktualūs ilgą laiką

Paskutinį kartą atnaujinta: 2025-04-03

Vaikai turi daug daiktų ir dažnai keičia savo nuomonę apie tai, kas jiems patinka, todėl iššūkis yra sukurti jiems kambarius, kurie atitiktų jų poreikius, nepaisant chaoso. Interjero dizainas ir vaikai nesuderinami. Iš tiesų, niekas iš tikrųjų nesiderina su vaikais, išskyrus galbūt purvą ir snarglius. Tačiau mes esame atsakingi už mažylius, todėl protinga turėti omenyje jų poreikius. Tačiau sukurti amžių atitinkančius teminius kambarius vaikams nėra geras sprendimas. Vaikai dažnai keičia savo nuomonę, todėl svarbu projektuoti erdvę atsižvelgiant į jų veiklą ir poreikius. Tikslas yra išlaikyti vaikus tvarkingus, tuo pačiu užtikrinant estetiškai patrauklią namų aplinką.

Projektuokite dabar ir ateičiai

Mažylio poreikiai iš esmės nesiskiria nuo paauglio. Abu reikalauja priežiūros, daug saugojimo vietos ir, tam tikra prasme, savo erdvės. Ankstyvas protingų sprendimų priėmimas ne tik palengvins gyvenimą jaunystėje, bet ir padės prisitaikyti prie augančių vaikų poreikių. Pavyzdžiui, žaislų kambarys, atskirtas nuo tvarkingo namo dalies, gali talpinti knygas, minkštus žaislus ir konstruktorius pirmuosius metus, vėliau tapti žaidimų erdve, o vėliau, tikimės, paauglio prieglobsčiu. Svarbu užtikrinti, kad erdvė nebūtų per toli nuo namų centro, kad nešvaistytumėte pinigų nereikalingiems daiktams, kad jūsų namai veiktų efektyviai ir kad numatytumėte galimas problemas, kurios gali kilti po dviejų, penkių ar net dešimties metų.

Saugojimas išlaikys jūsų protą

Ar kada nors užlipote ant mažo konstruktoriaus gabalėlio naktį? Tai tikrai nemalonu. Įsivaizduokite namus be vaikų chaoso, kur mokykliniai krepšiai tvarkingai pakabinti, o knygos beveik nėra ant grindų, ir galimybę pakviesti draugus be ilgų tvarkymosi sesijų. Tai įmanoma. Su protingu planavimu ir net mažiausiu biudžetu galite sukurti įvairias saugojimo galimybes, kad sumažintumėte netvarką. Laikykite baldus žemai ir linijiniu stiliumi, kad išplėstumėte kambarį ir išvengtumėte vizualinio sutrikdymo. Tai padės išlaikyti erdvę atvirą, tuo pačiu užtikrinant pakankamai saugojimo vietos. Naudokite baldus, kurie gali atlikti kelias funkcijas. Nesvarbu, ar tai būtų saugojimo vieta sofose, suoleliai, kurie atsidaro kaip skrynia, ar televizoriaus baldai, kurie padeda slėpti žaislus – svarbiausia yra pamatyti galimybes. Naudojant pastatytus elementus saugojimui gali pasirodyti, kad tai per daug, tačiau tai yra protingas būdas paslėpti gyvenimo chaosą. Pavyzdžiui, virtuvės stalas, kuriame galite paslėpti prietaisus, gali būti ekonomiškas sprendimas.

Stiprūs paviršiai

Naudoti tvirtus paviršius yra logiška, kai kalbama apie vaikus, nes jie pereina nuo maisto tyrės iki smėlio ir purvo, o vėliau prie žymeklių ir dažų. Laikyti namus švarius geriausiais laikais yra iššūkis – pridėkite sienas, kurių negalite plauti, grindis, kurios visada atrodo nešvarios, ir vaikų vonios kambarį su netinkama apdaila. Pasirinkite apdailą ir paviršius, kurie atlaikys smūgius, bet vis tiek atrodys gerai. Inžinerinis akmuo, plytelės, spalvotas siūlas ir plaunami sienų dažai yra puikus pasirinkimas.

Pasirūpinkite visais

Jūsų namai yra asmeninė erdvė ir turi tarnauti visiems, kas juos naudoja, ar tai būtų paaugliai, mažyliai, ar mišri grupė. Šiuo metu visi naudojame savo namus daugiau nei bet kada, todėl tai taip pat turi būti atsižvelgta. Apsvarstykite studijų erdves netoli svetainės, kūdikio kambarį šalia pagrindinio miegamojo, kad būtų patogu jį prižiūrėti, ir virtuvę, kuri leidžia matyti, ką vaikai veikia bet kuriuo metu. Pagalvokite, kaip šeimos veiklos vyksta namuose ir kaip jas galima integruoti, kad būtų palaikomas ryšys.

Pasirinkite, kas svarbu

Prieš vaikus stengiausi palaikyti viską švarų, tvarkingą ir organizuotą. Dabar svarbu tiesiog išlaikyti juos saugius ir sveikus. Grindys gali tapti purvinos, dėmės nuo gėrimų nusivalys, o namai vėl bus tvarkingi. Svarbu priimti protingus sprendimus, laikyti rankas švarias ir mėgautis tuo, ką vadinate savo šeima.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *