Kaip išsirinkti tinkamą čiužinį: patarimai prieš perkant

Kaip išsirinkti tinkamą čiužinį: patarimai prieš perkant

Nesvarbu, ar jums labiau patinka kietas, minkštas ar vidutinio kietumo čiužinys – jo pasirinkimas gali turėti didelę įtaką jūsų miego kokybei. Rasti patogų ir prie biudžeto derantį čiužinį gali būti sudėtinga.

Kelių minučių išbandymas triukšmingoje parduotuvėje nepadės tiksliai nustatyti, kurie modeliai bus patogūs ir ilgaamžiai.

Šiame gide paaiškinsime, kaip išsirinkti jums tinkamiausią čiužinio tipą ir dydį, ir kaip galima sutaupyti net iki 50 % nuo įprastos kainos.

Čiužinio išbandymas parduotuvėje

Tradiciniai čiužinių pardavėjai, tokie kaip Forty Winks, Snooze ir Harvey Norman, siūlo tiek įvairių gamintojų, tiek savo pačių ženklų čiužinius. Dauguma jų yra su spyruoklėmis, tačiau taip pat galima rasti putų poliuretano ir hibridinių variantų. Štai kaip kuo geriau išnaudoti savo laiką parduotuvėje.

Neskubėkite

Žmogui per naktį reikia apie septynias-devynias valandas miego. Kelių minučių atsigulimas ant nugaros tikrai neatkartos tikrosios miego patirties. Atsigulkite tiek laiko, kiek reikia (nors visos nakties ten praleisti, žinoma, nereikėtų).

Judėkite

Apsisukite, atsisėskite, atsikelkite ir vėl atsigulkite. Judėjimo laisvumas yra svarbi komforto dalis. Jei čiužinys per minkštas – judėti bus sunkiau, jei per kietas – gali spausti klubus ar pečius.

Miegokite ant grotelių ar pagrindo

Įsitikinkite, kad lovos pagrindas parduotuvėje yra kuo panašesnis į jūsų namuose esantį. Jei namuose turite tvirtas groteles ar kietą paviršių, minkštas čiužinys ant jų jausis kitaip nei ant minkštesnio lovos pagrindo, kuriuo gali būti naudojamasi parduotuvėje.

Atsiveskite partnerį

Jei lova dalijatės su kitu žmogumi, būtinai atsiveskite jį kartu ir paprašykite taip pat pagulėti ir pajudėti. Atkreipkite dėmesį, kaip keičiasi čiužinio paviršius jūsų pusėje, kai juda partneris.

Paprašykite pardavėjo išeiti

Nors pardavėjai dažnai būna malonūs ir paslaugūs, daugumai žmonių sunku atsipalaiduoti, kai kas nors stovi šalia.

Užduokite klausimų apie ekspozicinį modelį

Čiužinys, kurį bandote parduotuvėje, gali būti eksponuojamas jau dvi dienas, dvi savaites ar net du mėnesius – per tą laiką ant jo galėjo gulėti šimtai klientų. Tai gali turėti įtakos įdubimui, kietumui, atramai ir kitiems aspektams.

Pasiteiraukite dėl komforto garantijos

Dauguma gamintojų nesuteikia komforto garantijos, todėl tikėtina, kad negalėsite grąžinti čiužinio, jei jis nepatiks. Vis dėlto kai kurios prekės ženklai tokią garantiją siūlo, tad visada verta pasiteirauti. Daugiau apie tai skaitykite skyriuje „Ar galima grąžinti čiužinį?”

Pakelkite čiužinį

Pakelti ekspozicinį modelį verta tam, kad įvertintumėte jo svorį. Kai kurie čiužiniai yra gana sunkūs, todėl gali būti sudėtinga juos apvilkti, transportuoti, apversti ar pasukti, ypač jei darote tai vieni.

4 patarimai, kaip gauti geriausią kainą perkant čiužinį

Parduotuvėse čiužinių kainose dažnai palikta daug vietos deryboms. Tiesą sakant, jeigu perkate už nurodytą kainą, tikėtina, kad permokate.

Daugumą čiužinių mūsų bandymuose pavyko įsigyti už pusę ar net trečdalį pradinės kainos pasitelkus šiuos penkis triukus.

1. Palaukite išpardavimo

Išpardavimai vyksta reguliariai ir jų metu kainos gali sumažėti net iki 50 %.

2. Apsilankykite fizinėje parduotuvėje

Parduotuvėse siūlomi pasiūlymai dažniausiai yra palankesni nei internetu.

3. Derėkitės

Čiužinių antkainiai yra tokie dideli, kad retai sutikome pardavėją, kuris nenuleistų kelių šimtų eurų nuo kainos, net jei tuo metu vyko išpardavimas. Nors derybos gali atrodyti nedrąsiai, kartais užtenka paprasto klausimo: „Ką geriausio galite pasiūlyti?” – ir kelių žodžių apsikeitimo su pardavėju.

4. Pirkite kelis iš karto

Pirkdami bent du čiužinius vienu metu sulaukėme dar didesnių nuolaidų – tai gali būti naudinga, jei įrenginėjate kelis kambarius ar visą namą.

Ar verta rinktis čiužinį internetu ar geriau eiti į parduotuvę?

Privalumai perkant internetu

Yra keletas priežasčių, kodėl verta rinktis čiužinį internetu. Tokie čiužiniai dažnai yra pigesni, o apsipirkimas internetu su pristatymu į namus – daug patogesnis.

Be to, beveik visi gamintojai leidžia išbandyti čiužinį po pirkimo. Jei jis nepatiks – galėsite jį grąžinti ir atgauti pinigus. Taip pirkimas tampa praktiškai nerizikingas, be jokio spaudimo pirkti.

Parduotuvės minusai

Fizinėse parduotuvėse dažniausiai patiriamas spaudimas – pardavėjai nuolat šalia, todėl vargu ar turėsite daugiau nei penkias minutes ramiai pagulėti ant lovos. Be to, čiužinys laikomas naudotu, tad grąžinti jį beveik neįmanoma, nes dažniausiai nėra bandomojo laikotarpio.

Nors kainos parduotuvėse yra derybų objektas, jei mokate pilną kainą – tikėtina, kad permokate.

Parduotuvės privalumai

Vis dėlto, tik fizinėje parduotuvėje galima išbandyti čiužinį prieš perkant. Nors čiužiniai dėžėje siūlo bandomąjį laikotarpį, jų grąžinimas gali būti gana sudėtingas procesas.

Parduotuvėse dažnai siūlomas platesnis asortimentas – galima tiesiogiai palyginti skirtingų gamintojų modelius vienoje vietoje. Taip pat galima rinktis iš įvairių medžiagų – spyruoklinių, atminties putų ar latekso čiužinių. Be to, atsiradus defektui – turėsite aiškų kontaktinį tašką. Ir svarbiausia – galėsite derėtis.

Čiužiniai dėžėje – pasitikėjimo klausimas

Perkant internetu tenka pasitikėti gamintoju – kad jo aprašymai ir pažadai bus pagrįsti. Kol nesumokėsite pinigų – čiužinio neišbandysite. Be to, dauguma tokių čiužinių yra iš putų, o spyruoklinių ar hibridinių variantų yra labai mažai. Jei jums nepatinka putos – pasirinkimas bus labai ribotas.

Čiužinių gamybos pokyčiai

Gamintojai kartais keičia savo čiužinių konstrukciją – nuo smulkių iki vidutinių pakeitimų – tačiau palieka tą patį modelio pavadinimą. Dėl to verta atkreipti dėmesį į išleidimo metus. Mes kartais iš naujo testuojame modelius, o bandymų rezultatuose nurodome jų metus.

Jei ketinate įsigyti tokį pat čiužinį, kokį turėjote anksčiau, būtinai pasidomėkite, ar jame neįvyko pakeitimų – tai gali paveikti jo savybes.

Kiek tarnauja čiužinys?

Nepriklausomai nuo medžiagos ar konstrukcijos, čiužinį rekomenduojama keisti kas aštuonerius metus. Dėl to mūsų atramos testai simuliuoja aštuonerių metų naudojimą. Visgi vien gamintojo rekomendacijos – ne viskas.

Svarbiausia – komfortas ir pojūtis. Jei čiužinys įdubęs, jaučiasi gumbeliai ar trūksta atramos, metas jį keisti. Skausmai po nakties taip pat yra ženklas, kad čiužinys nebėra tinkamas.

Kartais verta ir pauostyti – žmonės prakaituoja, šeriasi, nešioja purvą. Jei čiužinys pradeda skleisti kvapus, atsiranda dėmių ar nusidėvėjimo ženklų – metas naujam. Be to, retkarčiais pravartu jį išsiurbti.

Ar verta įsigyti čiužinio apsaugą?

Čiužinio apsauga – tai kaip pritaikyta paklodė, sauganti čiužinį, kad jis ilgiau išliktų „šviežias”. Ji gali apsaugoti nuo nešvarumų, odos dalelių, plaukų, prakaito ir skysčių. Kai kurios net žada apsaugą nuo dulkių erkučių ar alergenų.

Tai vertinga investicija – apsauga prailgina čiužinio tarnavimo laiką. Ji sulaiko kūno teršalus, o ją išskalbti daug lengviau nei patį čiužinį. Be to, ji gali padėti dėl garantijos – gamintojai dažnai atsisako vykdyti garantiją, jei yra dėmių. Apsauga parodo, kad imtasi priemonių apsaugoti pirkimą.

Taip pat apsaugą galima naudoti su elektrine antklode. Dauguma gamintojų rekomenduoja ją uždėti virš elektrinės antklodės – tai saugiausias būdas.

Kaip atsikratyti seno čiužinio

Kai keičiate čiužinį, neišvengiamai tenka pasirūpinti senojo pašalinimu. Galite jį nuvežti į sąvartyną arba pasamdyti atliekų surinkimo paslaugą, kuri jį paims. Tačiau šie sprendimai dažnai kainuoja nemažai – sąvartynai paprastai taiko fiksuotą mokestį už čiužinio išmetimą.

Savivaldybių surinkimai

Daug savivaldybių siūlo nemokamą stambių atliekų surinkimą, įskaitant čiužinius. Jei jūsų gyvenamoje vietoje vykdomi planiniai surinkimai, o ne pagal užklausą – tuomet teks kurį laiką taikstytis su senu čiužiniu, kol ateis jūsų kvartalo eilė.

Kai kuriose vietovėse sąvartynas gali būti vienintelis pasirinkimas, tačiau ar žinojote, kad čiužinį galima ir perdirbti? Tai daug tvaresnis sprendimas senam čiužiniui „palaidoti”.

Kokio dydžio čiužinio jums reikia?

Pardavėjai ir gamintojai rekomenduoja rinktis didžiausią lovą, kurią leidžia jūsų kambario erdvė. Čiužinio ilgis turėtų būti bent 10-15 cm ilgesnis už aukščiausią žmogų, kuris ant jo miegos.

Čiužinių dydžiai (plotis × ilgis):

  • Viengulis – 100 × 180 cm
  • Prailgintas viengulis – 100 × 200 cm
  • Platus viengulis (King single) – 100 × 200 cm
  • Dvigulis – 160 × 200 cm
  • Karalienės dydis (Queen) – 150 × 200 cm
  • Karaliaus dydis (King) – 1800× 200 cm

Kaip išsirinkti čiužinį pagal miego poziciją

Komfortas – individualus dalykas, tačiau supratimas apie čiužinių kietumą ir skirtingus tipus padės susiaurinti pasirinkimą, kai bandysite juos parduotuvėje.

Kiek kietas turėtų būti čiužinys?

Tai priklauso nuo jūsų įprastos miego pozicijos:

Jei miegate ant pilvo

Rinkitės kietą čiužinį – jis padės išlaikyti stuburą tiesų ir tinkamai jį palaikys.

Jei miegate ant nugaros

Vidutinio kietumo čiužinys suteiks atramą stuburui, nugarai ir kaklui, tuo pačiu užtikrinant patogumą.

Jei miegate ant šono

Minkštas čiužinys geriau prisitaikys prie kūno formų ir kontūrų, todėl sumažins spaudimą klubams ir pečiams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *