Lubų izoliacijos montavimo vadovas pradedantiesiems

Lubų izoliacijos montavimo vadovas pradedantiesiems

Paskutinį kartą atnaujinta: 2025-01-25

Lubų izoliacijos įrengimas yra vienas geriausių būdų pagerinti namo energinį efektyvumą. Daugelis žmonių nusprendžia šį darbą atlikti patys, tačiau kiti kreipiasi į specialistus. Nepriklausomai nuo pasirinkto būdo, pirmą kartą montuojant lubų izoliaciją svarbu žinoti keletą dalykų.

Nauji namai ir jau esami pastatai

Skirtingai nuo sienų izoliacijos, lubų izoliaciją geriausia įrengti jau įrengus gipso plokštes. Taip daug lengviau įdėti izoliacines plokštes tarp stogo sijų, virš gipso plokštės. Tačiau sunkiai prieinamas vietas, tokias kaip kampai, patartina izoliuoti prieš įrengiant gipso plokštes.

Jei lubų ertmė yra atvira, izoliacinės plokštės gali būti įstatomos iš apačios, naudojant ilgą lazdą. Svarbu, kad plokštės būtų tinkamo dydžio, kad tilptų tarp sijų be tarpų. Jei plokščių montavimas iš apačios nėra idealus sprendimas, jas galima montuoti iš stogo ertmės. Jei stogo ertmė nėra pasiekiama per liuką, ją galima pasiekti laikinai pašalinus dalį stogo dangos.

Lubų izoliacija tarp aukštų

Gyvenant dviejų ar daugiau aukštų name, labai rekomenduojama izoliuoti tarpus tarp aukštų. Tai ne tik sumažins šilumos nutekėjimą, bet ir padės efektyviau šildyti bei vėsinti patalpas. Be to, specialios akustinės izoliacijos medžiagos padės sumažinti triukšmo perdavimą tarp aukštų. Tankesnės ir storesnės izoliacinės medžiagos efektyviai sugeria pėdų garsus bei buitinių prietaisų skleidžiamą triukšmą.

Naujos izoliacijos montavimas ant senos

Esama lubų izoliacija gali nebeužtikrinti optimalaus temperatūros reguliavimo, tačiau tai nereiškia, kad ją būtina visiškai pašalinti. Senos izoliacijos likutį galima derinti su naująja, taip pasiekiant didesnę šilumos varžą (R-vertę). Tačiau prieš dedant naują izoliaciją būtina atlikti kruopščią patikrą. Jei sena izoliacija yra pažeista, supelijusi ar užkrėsta kenkėjais, ją reikėtų pašalinti.

Kiek izoliacijos reikės?

Prieš pradedant izoliacijos montavimo darbus, būtina tiksliai apskaičiuoti reikalingą izoliacijos kiekį. Nepakankamas izoliacijos kiekis gali sulėtinti darbų eigą, o per didelis – sukelti nereikalingų išlaidų. Reikalingas izoliacijos kiekis apskaičiuojamas dalinant stogo ploto kvadratinių metrų skaičių iš vieno maišo izoliacijos dengiamo ploto. Rekomenduojama atimti 10 % bendro ploto, skirtų medinių konstrukcijų rėmui.

Tinkamai apskaičiuotas ir įrengtas izoliacijos sluoksnis užtikrins mažesnes šildymo bei vėsinimo sąnaudas, taip pat komfortą jūsų namuose.

Ar galiu pats įrengti lubų izoliaciją?

Daugelis žmonių pasirenka patys montuoti izoliaciją. Jei turite tinkamą įrangą ir saugų priėjimą prie lubų ertmės, tai gali padėti sutaupyti izoliacijos įrengimo išlaidas.

Tačiau būtina iš anksto gerai išnagrinėti montavimo procesą, kad jis būtų saugus ir efektyvus. Netinkamas montavimas, pavyzdžiui, izoliacijos plokščių suspaudimas ar tarpų tarp jų palikimas, gali gerokai sumažinti izoliacijos efektyvumą.

Jei norite greitesnio ir kokybiškesnio rezultato, rekomenduojama pasisamdyti profesionalų izoliacijos montuotoją. Jie gali padėti pasirinkti tinkamiausius produktus, atsižvelgiant į jūsų namo tipą ir vietovę.

Kaip įrengti izoliaciją lubose?

Žemiau pateikiami žingsniai, kaip įrengti izoliaciją lubose.

1. Pasiruoškite

Įsitikinkite, kad turite tinkamą izoliacijos produktų dydį, tipą ir kiekį savo projektui.

2. Surinkite reikiamus įrankius

Jums reikės:

  • Naudingumo peilio
  • Apsauginių akinių
  • Dulkių kaukės
  • Pirštinių
  • Ilgos lazdos sunkiai prieinamoms vietoms pasiekti

Kelio apsaugos lentelė taip pat gali būti naudinga – ji patogesnė nei klūpėjimas ant gegnių.

3. Montuokite plokštes

Rekomenduojama iš anksto paruošti izoliacijos plokštes lubų ertmėje. Tai padės pagreitinti procesą.

Pradėkite nuo toliausiai esančio taško nuo liuko ir judėkite atgal. Siekite, kad plokštės būtų tvirtai prigludusios ir vienodo aukščio. Jei reikia, apkarpykite izoliaciją, kad ji geriau tiktų. Iškarpas išsaugokite, kad galėtumėte užpildyti bet kokius tarpus.

4. Palikite atstumus šalia įrenginių

Įsitikinkite, kad palikote tinkamus tarpus aplink ventiliaciją, ištraukimo ventiliatorius, šviestuvus ir vamzdžius. Kur įmanoma, izoliaciją montuokite po elektros laidais.

Saugumo patarimai montuojant lubų izoliaciją

Jei planuojate patys įrengti lubų izoliaciją, laikykitės šių saugumo rekomendacijų:

  1. Apsauginiai akiniai
    Lubų ertmė gali būti labai dulkėta, ypač senesniuose namuose. Akiniai apsaugo akis nuo dulkių ir nešvarumų.
  2. Pirštinės
    Kai kurios izoliacijos medžiagos gali dirginti odą, todėl geriausia dėvėti pirštines. Net jei naudojate nešerpetotas medžiagas, pirštinės apsaugos jūsų rankas nuo purvo ir šiurkščių paviršių.
  3. Ilgos rankovės
    Rekomenduojama dėvėti ilgomis rankovėmis marškinius ir kelnes, jei tvarkysite stiklo vatą. Ši medžiaga turi smulkių pluoštų, galinčių sudirginti odą.
  4. Šiluma
    Jei dirbsite stogo ertmėje, venkite karštų orų, nes temperatūra viduje gali būti labai aukšta.
  5. Ventiliacija
    Įsitikinkite, kad stogo ertmėje yra tinkama ventiliacija. Jei stogas dengtas čerpėmis, galite pašalinti kelias, kad įleistumėte daugiau oro.
  6. Vanduo
    Montuojant izoliaciją, pasirūpinkite vandens buteliu, kad nereikėtų kiekvieną kartą eiti į namus gerti.

Ar galima purkšti izoliaciją į jau esančias lubas?

Purškiama putų izoliacija – tai izoliacijos tipas, purškiamas į stogo ertmę specialiu aparatu. Nors tai gali būti patogiausias pasirinkimas nepasiekiamoms luboms, izoliacinės plokštės dažniausiai užtikrina aukštesnę izoliacijos kokybę.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *