Dažniausios apgavystės perkant būstą

Dažniausios apgavystės perkant būstą

Pagaliau radote savo norimą būstą geroje vietoje, kurioje jau ilgą laiką norėjote gyventi – ta su geriausia kavinuke ir mėgstamiausiu ūkininkų turgumi. Pateikėte geriausią pasiūlymą ir jis buvo priimtas! Dabar ruošiatės uždaryti sandorį dėl savo svajonių namų.

Tačiau prieš uždarymą el. laiškas iš jūsų nekilnojamojo turto agento informuoja apie paskutinės minutės pakeitimą dėl pinigų pervedimo instrukcijų. Jūs pervedate lėšas. Tačiau pinigai banko sąskaitos nepasiekia. Pasirodo, tą laišką atsiuntė ne jūsų agentas, o įsilaužėlis. Jus apgavo.

Deja, šiais laikais sumanūs įsilaužėliai stengiasi apgauti namų pirkėjus ir priversti juos pervesti sunkiai uždirbtą pradinį mokestį jiems.

Kaip tai įvyksta? Jie pasiekia el. pašto paskyras įsigydami slaptažodžius per viešąjį Wi-Fi ir per elektroninius laiškus, kurie atrodo siunčiami pažįstamų žmonių.

Nenaudėliai skenuoja el. pašto paskyras, ieškodami informacijos apie nekilnojamojo turto pardavimus ir artėjančius sandorių uždarymus. Suradę tai, ko jiems reikia, jie siunčia vartotojams el. laišką apsimetę jų nekilnojamojo turto agentais, advokatais ar notaro atstovais. Laiške yra pateiktos sąskaitos instrukcijos, susietos su apgaulinga sąskaita.

Štai kaip neleisti įsilaužėliui pabėgti su jūsų namais dar prieš jums juos įsigyjant:

#1 niekada nesiųskite asmeninės informacijos el. paštu

Asmeninė informacija apima banko sąskaitos numerius ir socialinės apsaugos numerį. Jūsų agentas taip pat neturėtų siųsti tokios informacijos el. paštu.

#2 skambinkite telefonu

Jei kada nors gausite sąskaitos pervedimo instrukcijas el. paštu, kreipkitės į savo agentą ar skolintoją patvirtindami, kad laišką siuntė vienas iš jų. Skambinkite telefonu, kurį turite įrašytą savo agento kontaktuose, o ne tuo, kuris nurodytas įtartiname laiške.

#3 pasitarkite su agentu dėl pervedimo proceso

Pokalbio pradžioje su savo agentu paklauskite, ko tikėtis, kada ir iš ko.

#4 dažnai keiskite slaptažodžius

Nustatykite priminimą savo telefone ar kompiuteryje kas mėnesį atnaujinti slaptažodžius. Padarykite juos stipriais, kad net ir jūsų draugai ar šeimos nariai negalėtų iš karto jų atspėti, kaip pvz., kažką kitokio nei „slaptažodis1“ ar jūsų šuns vardas.

#5 įjunkite dviejų faktorių patvirtinimą

Dviejų faktorių patvirtinimas, reikalaujantis ir slaptažodžio, ir kodo, kuris siunčiamas į jūsų telefoną ar kitą įrenginį prisijungiant, yra sunkiau įsilaužėliams pritaikomas nei viengubas prisijungimas. Įsitikinkite, kad tai įjungta jūsų el. pašte ir banko sąskaitose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *