Namo savininko vadovas elektros saugai

Namo savininko vadovas elektros saugai

Netinkamas elektros laidų instaliavimas namuose yra atsakingas už 40% visų gyvenamųjų namų gaisrų. Dar blogiau, elektros smūgiai gali sukelti sužalojimus ir mirtis. Kiekvienais metais apie 15 žmonių žūsta, o 300 hospitalizuojami Australijoje. Nesuklyskite: elektra yra labai pavojinga.

Elektros saugumas namuose yra svarbus kiekvienam. Perskaitykite šį straipsnį, kad sužinotumėte daugiau apie elektros saugumą.

Elektros saugos vadovas namų savininkams

Šiame straipsnyje apžvelgsime, ką kiekvienas namų savininkas turėtų žinoti apie elektros saugumą namuose. Tai apima:

  • Saugiklius
  • Saugos jungiklius
  • Licencijuotą elektriko pagalbą
  • Prailgintuvus
  • Kištukus
  • Įtampos svyravimų apsaugą

Saugikliai

Šimto eurų sutaupymas atsisakant remonto paslaugų niekada nėra vertas gaisro rizikos dėl netinkamos elektros instaliacijos. Daugelis draudimo polisų neapima žalos, kurią sukelia netinkama elektros instaliacija sukelta gaisras.

Saugikliai apsaugo elektros srovę verčiant ją tekėti per sidabro elementą, kuris tirpsta esant tam tikram amperui. Šis skaičius yra šiek tiek didesnis už nuolatinės grandinės srovės vertę, todėl jis nesprogs dėl staigaus įtampos padidėjimo.

Daug metų saugikliai buvo vienintelė apsaugos priemonė daugelyje namų. Juos reikėjo pakeisti, jei jie suveikdavo. Taupantieji netgi žinomi kaip saugiklių keitėjai į monetą, kas sukėlė šimtus gaisrų namuose.

Daugelis namų, pastatytų prieš 1960-uosius, turi saugiklių dėžes, ir daugelis modernių prietaisų vis dar turi mažus keičiamus saugiklius. Staigi įtampos šuolis dažnai sugadina prietaisus, tačiau pakeisti saugiklį yra daug pigiau nei remontuoti sudėtingus prietaisus.

Saugos jungikliai

Pirmasis žingsnis, norint apsaugoti save ir savo šeimą, yra užtikrinti, kad jūsų skirstymo skydelyje būtų saugos jungikliai. Saugos jungikliai, automatiniai jungikliai ir saugikliai yra trys skirstymo skydelyje naudojamos apsaugos priemonės. Jei jūsų skydelyje vis dar yra saugiklių, jį reikėtų nedelsiant pakeisti dėl saugumo priežasčių.

Minimaliai turėtumėte turėti automatinius jungiklius kaip jungiklius. Kai aptinkama problema, pvz., perkrova, automatinis jungiklis nutraukia elektros tiekimą, užkertant kelią gaisrui.

Saugos jungikliai yra skirti išvengti elektros smūgių. Jie nutraukia elektros tiekimą akimirksniu, kai elektra pradeda tekėti už grandinės ribų. Savo namuose elektros saugumui pagerinti svarbiausia yra įdiegti saugos jungiklius.

Licencijuotas elektrikas

Savigalbos projektai yra viena iš pagrindinių elektros nelaimių priežasčių namuose. Vyriausybinėse svetainėse teigiama, kad neturėtumėte atlikti jokių elektros remonto darbų, išskyrus lempos pakeitimą. Jungtys, lubų ventiliatorių montavimas ir rozetės įrengimas turėtų būti paliktas kvalifikuotam elektrikui.

Elektros darbų atlikimas savarankiškai gali sukelti traumų ar mirtį dėl elektros smūgių, taip pat gali sukelti elektros gaisrus ir sudeginti namus. Be to, tai gali atšaukti jūsų draudimo apsaugą. Yra daug priežasčių, kodėl verta samdyti kvalifikuotą elektrikerį bet kokiam elektriniam darbui namuose.

Prailgintuvai

Prailginimui naudojamus laidus reikia kruopščiai patikrinti. Jei dirbate lauke, naudokite išoriniams darbams skirtą prailgintuvą. Prailgintuvas turi būti visiškai išvyniotas ir be suskirstymų.

Nepraleiskite prailgintuvų po kilimais ar kitose dažnai naudojamose vietose. Tai ne tik trukdo, bet ir vaikščiojimas ant laido jį pažeidžia.

Prailgintuvai dažnai kraunasi ar susiduria su sunkiais daiktais, todėl prieš naudodami patikrinkite jų būklę. Bet koks atviras laidas šalia kištuko yra potenciali grėsmė, o toks laidas turi būti iškart pakeistas.

Kištukai

Tikrindami kištukus, atkreipkite dėmesį į laidus, kurie gali būti nutrinti prie kištuko pagrindo. Ar kada susimastėte, kodėl kištukų viršūnės turi plastikinę izoliaciją? Tai yra saugumo priemonė.

Žmonės buvo elektros smūgio aukomis, kai plonas metaliniai daiktai, tokie kaip žaliuzės skersiniai, prasiveržė už neužfiksuoto kištuko. Taigi turint izoliuotus kištukus yra labai naudinga.

Įtampos svyravimų apsauga

Įtampos svyravimų apsaugos yra būtinos brangių prietaisų apsaugai. Įtampos svyravimas atsiranda, kai elektros potencialas (voltai), tekantis per grandinę, staiga padidėja. Dauguma žmonių tai sieja su žaibais, tačiau šiuolaikinės elektros tiekimo izoliacija ir apsaugos padaro žaibo sukeltas bangas reta problema.

Sunkiausius svyravimus sukelia elektros tiekimo atstatymas po audros nutraukto laidų. Nedideli įtampos svyravimai taip pat gali kilti dėl sunkiosios įrangos, pavyzdžiui, liftų ir kondicionierių.

Įtampos svyravimas gali padidinti grandinės įtampą (paprastai nuo 0V iki 169V) iki 25 000 voltų. Tokią įtampą patirianti elektronika gali būti greitai sunaikinta, o net ir stipriausi elektromechaniniai varikliai bei relės gali sudegti.

Namų elektros saugos patarimai

Elektros energija namuose yra tokia įprasta, kad lengva ja neatsarga. Tačiau šie patarimai turi būti laikomi:

  • Visada ištraukite kištuką, o ne laidą.
  • Prieš valydami išjunkite ir ištraukite iš elektros prietaiso kištuką.
  • Visi neišnaudojamos jungtys turėtų būti išjungtos.
  • Kai šalia yra kūdikiai, nenaudojamose lizduose naudokite vaikų saugos kištukus.
  • Keisdami lemputes išjunkite šviesos jungiklį.
  • Nenaudokite „adapterių grandinės”.
  • Nepatartina perkrauti maitinimo plokščių elektriniais įrenginiais.
  • Niekada nepalikite įjungtų šildytuvų ar džiovyklių, kai nesate namuose.
  • Nenaudokite elektros prietaisų su drėgnomis rankomis.

Išvada

Elektra gali būti ir naudinga, ir pavojinga. Gerai turėti pagrindinį savo namų elektros sistemos supratimą. Savarankiškas sugedusio automatinio jungiklio patikrinimas ar šviestuvo keitimas gali sutaupyti tūkstančius eurų per visą jūsų namo gyvenimą.

Prieš pradedant bet kokius laidų instaliavimo darbus, net ir tokius paprastus kaip lubų ventiliatoriaus ar naujo apšvietimo įrengimą, būtina išjungti pagrindinį skirstymo skydą.

Yra daug situacijų, kai reikalingas elektriko specialistas. Bet kokios didelės laidų instaliacijos problemos, taip pat sunkumai su pagrindiniu skirstymo skydu, kibirkščiavimas arba pažeisti laidai, turėtų būti sprendžiami kvalifikuoto specialisto.

Šimto eurų sutaupymas atsisakant remonto paslaugų niekada nėra verta nukentėjus šeimai, jei netinkama instaliacija sukelia gaisrą. Taip pat daugelis draudimo planų nepadengs nuostolių, kuriuos sukels neteisėta instaliacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *