10 namų remonto projektų kurių geriau neatlikti patiems

10 namų remonto projektų kurių geriau neatlikti patiems

Šiuo metu daugeliui mūsų tenka daugiau laiko leisti namuose, tad gali atrodyti, kad atėjo tinkamas metas imtis seniai atidėliotų „pasidaryk pats“ projektų. Tačiau reikėtų būti atsargiems: kai kuriuos būsto atnaujinimo darbus bandydami atlikti savarankiškai, galite susidurti su didelėmis išlaidomis, pavojais saugumui ar net pažeisti įstatymus, jeigu neturite tam reikalingų žinių ar patirties.

Pateikiame 10 darbų, kuriuos geriau patikėti specialistams, ir keletą patarimų, kaip išvengti nesklandumų tvarkantis savarankiškai.

1. Po stalviršiu montuojamos indaplovės įrengimas

Po stalviršiu montuojamos arba įmontuojamos indaplovės – gana sudėtingai montuojami prietaisai. Kadangi jos naudoja ir elektrą, ir vandenį, jų įrengimas griežtai reglamentuotas (daugumą elektros ar santechnikos darbų atlikti be licencijos draudžiama).

Taip pat būtina įsitikinti, kad šios indaplovės yra tinkamai pritvirtintos – kad iškraunant ar įkraunant jos neapvirstų. Jei kilo problemų su indaplove, bet nenorite kviesti specialisto, pasinaudokite mūsų instrukcija, kaip spręsti dažniausias indaplovės problemas.

2. Gartraukio montavimas

Nusipirkus naują gartraukį, jį įrengti gali būti paprasta, jei turite pagrindinių gebėjimų (jei netoliese yra elektros lizdas – jei ne, prireiks licencijuoto elektriko). Svarbu žinoti, kad dažniausiai šiam darbui reikia dviejų žmonių, kad galėtų saugiai iškelti ir pritvirtinti prietaisą.

Būkite atidūs potencialiam pavojui: montuojant gartraukį, dažnai reikia išgręžti sieną oro išvedimui. Jei gyvenate senesniame būste su asbesto turinčiomis plokštėmis, nedarykite šio darbo patys.

3. Įrenginio (pvz., televizoriaus) tvirtinimas prie sienos

Daug prietaisų galima sumontuoti ir patiems, tačiau, jei nesijaučiate užtikrintai, verta pasikviesti pagalbą.

Prie sienos tvirtinamas televizorius yra saugesnis už pastatomą, ypač jei namuose yra mažų vaikų, nes pastarieji negalėtų jo užversti ant savęs.

Visgi prieš tvirtindami bet kokį įrenginį (televizorių, satelitines kolonėles, džiovyklę ar vonios šildytuvą), įvertinkite riziką – jei netiksliai pamatuosite ar neturėsite pagalbos, galite pažeisti sieną ar pačius prietaisus.

Jei visgi nuspręsite šį darbą atlikti patys, naudokite sienų taškų ieškiklį, kad įsitikintumėte, jog įrenginį prisukate prie tvirtos konstrukcijos, naudokite tvirtinimus, tinkamus jūsų sienos tipui ir įrenginio svoriui. Prieš gręždami, įsitikinkite, kad toje vietoje nėra laidų ar santechnikos vamzdžių.

4. Oro kondicionieriaus montavimas ar techninis aptarnavimas

Jei nesinaudojate portabiliu oro kondicionieriumi, norint jį sumontuoti, būtina kviesti sertifikuotą specialistą, turintį teisę dirbti su šaldymo agentais. Šios medžiagos gali būti labai pavojingos ir žmogui, ir aplinkai.

Kondicionierių montuotojai taip pat padės išsirinkti reikiamos galios įrenginį ir tinkamą vietą – pavyzdžiui, siekiant optimalios veiklos, kondicionieriaus neverta montuoti tiesiai virš lango.

Reguliarų oro kondicionieriaus valymą galite ir turite atlikti patys.

Kaip valyti oro kondicionierių

5. Dujinės kaitlentės montavimas

Dujiniams prietaisams, tokiems kaip dujinė kaitlentė ar vandens šildytuvas, reikia licencijuoto dujų meistro paslaugų.

Vidinio tipo dujinius šildytuvus galite prijungti ir patys, jei jie jungiasi prie anksčiau paruoštos dujų rozetės, tačiau būtinai pasirinkite tinkamą tipą (priklausomai nuo namuose esančios ventiliacijos – su ištraukimo ortakiu arba be jo).

6. Grindų šlifavimas

Jei norite, grindis galite šlifuoti ir patys, išsinuomoję reikiamą techniką, tačiau šis darbas dažnai sudėtingesnis nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Pirmą kartą naudojant šlifuoklį, rezultatas dažnai nuvilia – prietaisas gali netikėtai išslysti ir pažeisti sieną. Jei mokate elgtis su įranga, galite bandyti, tačiau įsitikinkite savo žiniomis.

Jei ieškote, kuo atnaujinti grindis, skaitykite mūsų gidą apie tinkamiausias lentų ir plytelių grindis.

7. Ritininių garažo vartų remontas

Senesnių garažo vartų spyruoklių įtempimas toks didelis, kad bandant remontuoti pačiam galima rimtai susižeisti. Šį darbą rekomenduojame patikėti specialistams.

8. Sugedusio telefoninės linijos lizdo remontas

Nerekomenduojama savarankiškai remontuoti telefono linijų.

Ryšio tiekėjai yra atsakingi už tinkamos prieigos iki jūsų namo ribos priežiūrą (priklausomai nuo namo amžiaus ir elektros instaliacijos, tai gali būti prie sienos įmontuota dėžutė arba iki pirmojo lizdo). Jei kyla problemų, kreipkitės į ryšio tiekėjus.

Tas pats galioja ir plačiajuosčiui internetui – jo sujungimą patikėkite specialistams (nors modemą įjungti turėsite patys).

9. Senų dažų, turinčių švino, šalinimas ar remontas

Daugelyje Lietuvos namų, statytų iki 1970-ųjų, vis dar aptinkami dažai su švinu. Šalinant ar remontuojant tokius dažus kyla didelė sveikatos rizika, todėl verčiau kreiptis į dažytojus, turinčius specialių žinių apie švino valdymą.

10. Vaizdo registratoriaus, galinio vaizdo kameros ar automobilio garso sistemos įrengimas

Sumontuoti vaizdo registratorių, galinio vaizdo kamerą ar naują automobilio grotuvą dažnai geriausia perduoti specialistui – ypač jei norite, kad vaizdo registratorius veiktų ir išjungus variklį, nes netinkamas pajungimas gali iškrauti akumuliatorių. Svarbu atminti, kad savarankiškai keisdami automobilio įrangą, galite netekti garantijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *