Paklodes ir rankšluosčius galima skalbti kartu ir pasiekti gerų rezultatų, jei laikysitės kelių patarimų. Tiesiog suskirstykite audinius ir spalvas pagal tipą, ir galėsite skalbti abu kartu.
Teisingas skalbinių rūšiavimas
Nors būtina teisingai rūšiuoti skalbinius, geriau skalbti paklodes ir rankšluosčius kartu, nei visai neskalbti atskirai. Išmokite tinkamai tvarkytis su skalbiniais, kad paklodės ir rankšluosčiai išliktų švieži, švarūs ir puikios išvaizdos.
Skalbimo rekomendacijos
- Skalbiklis: fermentinis skalbimo miltelis.
- Vandens temperatūra: nuo šalto iki šilto.
- Skalbimo ciklas: įprastas arba nuolatinis skalbimas.
- Džiovinimo ciklas: vidutiniškai aukšta temperatūra.
- Specialus apdorojimas: rūšiuoti pagal audinio tipą.
- Lyginimo nustatymai: priklauso nuo audinio tipo.
Kaip dažnai skalbti paklodes ir rankšluosčius
Paklodės
Žmonės praleidžia trečdalį gyvenimo lovoje, todėl paklodėse kaupiasi daug nešvarumų. Paklodės turėtų būti skalbiamos bent kas dvi savaites, o dažniau – jei miegantis žmogus nesivelka pižamos, daug prakaituoja ar nesiprausia prieš miegą.
Rankšluosčiai
Jei vonios rankšluostį išdžiovinate po kiekvieno naudojimo, jį reikėtų skalbti po trijų naudojimų. Jei paliekate jį suglamžytą ant grindų, skalbkite po kiekvieno naudojimo. Rankšluosčius veidui reikėtų skalbti kas antrą dieną, o skalbiamąsias servetėles – po kiekvieno naudojimo.
Prieš pradedant skalbti
Audinių, iš kurių gaminamos paklodės ir rankšluosčiai, savybės pasikeitė. Ankščiau visi jie buvo gaminami iš 100 % medvilnės arba lino. Šiandien paklodės ir rankšluosčiai gaminami iš sintetinių mikropluoštų, bambuko, eukalipto, šilko, mišinių ir medvilnės.
- Natūralūs pluoštai skalbiant išskiria pūkus.
- Sintetiniai pluoštai pūkus pritraukia.
Jei natūralūs ir sintetiniai pluoštai skalbiami kartu, audiniuose gali susidaryti pūkeliai.
Anksčiau visi paklodės ir rankšluosčiai buvo baltos spalvos, o dabar jų galima įsigyti įvairių spalvų. Kai kurios spalvos dažomos nestabiliais dažais, kurie gali nudažyti kitus skalbinius. Taip pat rankšluosčiai tapo storesni ir sunkesni, o kai kurios paklodės – lengvesnės ir šilkinės.
Sėkmingo skalbimo raktas
Visada skaitykite priežiūros etiketes ir teisingai rūšiuokite skalbinius prieš pradėdami skalbti.
Ko reikės
Įranga
- Skalbimo mašina.
- Automatinis džiovintuvas, skalbinių virvė arba džiovinimo stovas.
- 2–4 vilnoniai džiovinimo kamuoliukai.
Medžiagos
- Fermentinis skalbimo miltelis.
Instrukcijos
Skaitykite priežiūros etiketes
Visada skirkite laiko, kad perskaitytumėte paklodžių ir rankšluosčių priežiūros etiketes. Etiketėse nurodoma audinio sudėtis, tinkama skalbimo ir džiovinimo temperatūra bei informacija apie saugų balinimą.
Rūšiuokite skalbinius pagal audinio tipą ir spalvą
Skirstykite skalbinius pagal audinio tipą ir skalbkite panašius pluoštus kartu. Nemaišykite natūralių ir sintetinių pluoštų. Rūšiuokite ir pagal spalvas. Juodų rankšluosčių neplaukite su baltomis paklodėmis, o raudonų – su baltomis.
Rūšiuokite pagal audinio svorį
Stori medvilniniai rankšluosčiai gali būti skalbiami su medvilninėmis paklodėmis, tačiau sunkūs rankšluosčiai neturėtų būti skalbiami su švelnesniais audiniais, pavyzdžiui, šilkinėmis paklodėmis. Skalbimo metu sunkūs audiniai gali sugadinti lengvus.
Jei sunkūs ir lengvi audiniai skalbiami kartu, geriausia juos atskirti prieš džiovinimą. Paklodės išdžiūsta greičiau nei sunkūs rankšluosčiai. Pirmiausia išdžiovinkite paklodes, tada pridėkite rankšluosčius ir vilnonius kamuoliukus, kad rankšluosčių pluoštas liktų purus.
Naudokite fermentinį skalbiklį
Fermentinis skalbiklis būtinas, kad pašalintumėte kūno nešvarumus iš paklodžių ir rankšluosčių. Fermentai suskaido nešvarumų molekules, kad jos būtų pašalintos skalavimo metu. Jei paklodės ar rankšluosčiai po plovimo ar ilgesnio laikymo kvepia prastai, jie nėra tinkamai išskalbti – naudokite geresnį skalbiklį.
Patarimai, kaip išlaikyti paklodes ir rankšluosčius geriausios būklės
- Tinkamai rūšiuokite skalbinius: Kiekvieną kartą prieš skalbiant rūšiuokite skalbinius pagal audinio tipą, spalvą ir svorį.
- Naudokite fermentinį skalbiklį: Įsitikinkite, kad skalbiklis turi pakankamai fermentų, kad efektyviai pašalintų kūno nešvarumus.
- Valykite skalbimo mašiną: Reguliariai prižiūrėkite skalbimo mašiną, kad ji išliktų švari ir efektyvi.
- Visiškai išdžiovinkite: Įsitikinkite, kad rankšluosčiai ir paklodės yra visiškai išdžiūvę prieš lankstymą ir laikymą, kad būtų išvengta pelėsio ar nemalonaus kvapo.
- Naudokite trijų komplektų rotaciją: Kiekvienai lovai ar asmeniui turėkite tris komplektus paklodžių ir rankšluosčių – vieną komplektą naudokite, kitą laikykite spintoje, o trečią skalbkite. Tokia rotacija suteikia audiniams laiko atsistatyti tarp naudojimų, taip prailginant jų tarnavimo laiką.