Įvairovė statybose lemia naujoves ir sėkmę

Įvairovė statybose lemia naujoves ir sėkmę

Paskutinį kartą atnaujinta: 2025-01-25

Diskusijos apie statybų sektoriaus ateitį turi apimti ne tik senstančią darbo jėgą ir darbuotojų trūkumą. Ateities statybos vadovai ir subrangovai turės būti įvairesni ir kūrybingesni nei bet kada anksčiau. Didesnė atstovų įvairovė iš skirtingų sluoksnių padės organizacijoms prisitaikyti prie technologinių, tvarių ir reiklių ateities poreikių. Kaip 2025 metai prisidės prie įvairesnės ir labiau įtraukiančios darbo jėgos kūrimo?

Kokia šiuo metu yra statybų sektoriaus įvairovė?

Didžiąją istorijos dalį statybų sektorius buvo demografiškai homogeniškas. Rasė ir amžius išliko beveik nepakitę dešimtmečius. Pastaraisiais metais tendencijos pradėjo krypti lygybės link, tačiau net ir prasidėjus 2025 metams, skirtumai vis dar išlieka.

Lytis

Pagal JAV Darbo statistikos biuro duomenis, tik 10,8% statybų sektoriaus darbuotojų yra moterys. Informacija apie kitas lyčių kategorijas nerenkama. Deja, moterys retai užima vadovaujančias pareigas, kaip ir kitos mažumų grupės.

Rasė

Tik 6,7% statybos darbuotojų save identifikuoja kaip juodaodžius arba afroamerikiečius, 1,7% kaip azijiečius, o 34% kaip ispanų arba lotynų kilmės. Nepaisant to, kad ispanų kilmės žmonės sudaro didžiąją dalį darbininkų statybose, jie mažai atstovaujami vadovybėje ar finansų skyriuose, palyginti su neispanų kilmės baltaisiais darbuotojais.

Amžius

Statybų sektorius sensta: per kelis dešimtmečius darbuotojų, vyresnių nei 55 metų, skaičius padvigubėjo iki 22,7%. Nors pagrindinę darbuotojų grupę vis dar sudaro 25–54 metų amžiaus žmonės, jaunesni specialistai yra nepakankamai atstovaujami. Ši problema iš dalies susijusi su tuo, kad tam tikrą laiką profesinis mokymas neteko populiarumo jaunimo tarpe, nes universitetinis išsilavinimas tapo patrauklesnis.

Negalia

Maždaug 5,9% statybos darbuotojų (apie 440 000) nurodo turintys negalią. Apklausos rodo, kad dauguma jų susiduria su keliomis negalios kategorijomis, įskaitant klausos, regėjimo, judėjimo ir kognityvinius sutrikimus. Tarp žmonių su negalia ir be jos yra ryškus atlyginimų skirtumas – negalią turintys asmenys uždirba mažiau.

Kokios kliūtys trukdo statybų sektoriaus įvairovei?

Statybų sektoriuje diskriminacija yra giliai įsišaknijusi kultūroje, dėl dešimtmečius trukusių išankstinių nuostatų ir nesėkmių keičiant šiuos požiūrius. Pirmasis žingsnis, siekiant užtikrinti vienodas galimybes ir mokymą visiems darbuotojams, yra pripažinti šališkumą kaip problemą. Kultūra yra didžiausia kliūtis lygybei, todėl būtina ją keisti.

Skirtinga mokymų prieiga

Skirtingų demografinių grupių ir kilmės darbuotojai statybų sektoriuje gauna skirtingą mokymą. Moterys ar neįgalieji gali susidurti su sunkumais siekdami įgyti tam tikrų įgūdžių dėl socialinio stigmatizavimo. Pavyzdžiui, įgūdžiai, reikalingi dirbti dyzelinių variklių mechanikos srityje, dažnai stereotipiškai siejami su vyrais.

Pirmasis žingsnis siekiant stereotipų mažinimo yra informuotumo didinimas per švietimą ir bendruomenės kūrimą tarp įvairių kolegų. Kartais užtenka tiesioginio bendravimo, kad požiūris pradėtų keistis.

Kaip statybų sektorius gali tapti įvairesnis iki 2025 m.?

Statybų įmonės ir subrangovai gali įdiegti kelis metodus, kad sukurtų atviresnę ir įtraukesnę darbo aplinką.

Samdymo protokolų peržiūrėjimas

Pirma, įmonės gali įdiegti etiškesnę samdymo praktiką. Privalomas šališkumo mokymas personalo atrankos darbuotojams yra esminis žingsnis užtikrinant sąžiningą įdarbinimą. Tai padeda užtikrinti, kad įmonė įdarbina kvalifikuotus darbuotojus ir neatmeta kandidatų remiantis jų demografiniais duomenimis ar kilme. Be to, įmonės gali parengti politiką, skatinančią samdyti mažai atstovaujamas grupes, kurios istorijoje gavo mažiau galimybių sektoriuje.

Darbo grupių kūrimas

Keletas agentūrų jau sukūrė darbo grupes ir pasiekė sėkmę. Pavyzdžiui, „Skanska USA“ turi specialų „Moters tinklą“, kuris suteikia erdvę mentorystei ir vadovavimo įgūdžių ugdymui. Ši iniciatyva skatina daugiau moterų kandidatuoti į įmonę, nes jos jaučia vadovybės palaikymą. Dalyviai teigia, kad tokia iniciatyva padeda keisti organizacinę kultūrą ir įveikti iššūkius.

Tvarumo pasirinkimas

Nors aplinkosaugos, socialiniai ir valdymo tikslai paprastai susiję su anglies emisijų mažinimu ir atliekų tvarkymu, jie taip pat glaudžiai susiję su lygybe. Ekologinis sąmoningumas ir socialinis teisingumas yra neatsiejami. Todėl statybų įmonės, siekiančios aplinkosauginių tikslų, dažniau imasi veiksmų ir dėl darbuotojų įvairovės. Tokie miestai kaip Los Andželas ir Detroitas jau įtraukė darbo jėgos įvairovės kriterijus į savo klimato veiksmų planus.

Įsipareigojimas infrastruktūros lygybei

„Equity in Infrastructure Project“ – tai iniciatyva, leidžianti statybų įmonėms įsipareigoti skatinant mažumų, moterų darbuotojų ir nepakankamai atstovaujamų statybos įmonių gerovę. Prisijungimas prie šios iniciatyvos rodo tiek konkurentams, tiek klientams, kad įmonė rūpinasi sąžiningomis darbo sąlygomis. Šiuo metu iniciatyvoje dalyvauja 74 nariai, o tikimasi, kad iki 2025 m. šis skaičius išaugs.

Konsistentiškos kultūros kūrimas

Nauji ir esami darbuotojai jausis saugūs tik tada, kai vyks platesni kultūriniai pokyčiai. Tai reiškia, kad vadovybė turi taikyti netolerancijos politiką diskriminacijos atžvilgiu. Be to, darbuotojams turėtų būti siūlomos mokymosi galimybės, padedančios suprasti įvairovės naudas ir svarbą.

Sąžiningumas statybose

2025 m. statybų sektoriaus lyderiais taps tos įmonės, kurios kurs įtraukias darbo vietas. Ilgą laiką sektorius rėmėsi pasenusiomis idėjomis, todėl jam reikia naujų perspektyvų. Nauji požiūriai ir įtraukūs sprendimai padės peržengti ribas, kurias sektorius pats sau nustatė. Visi statybų sektoriaus dalyviai turėtų įvairovę, lygybę ir įtraukimą laikyti viena svarbiausių prioritetų, siekdami perduoti teigiamą ir reikšmingą žinutę apie ateitį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *